Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MĂ•ISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Ahjutoetus

🔥 Toetus ahju vahetuseks kuni 70% 🔥

NB! Väikeelamute kĂĽtteseadmete uuendamise toetus – Voor I.
Taotlusvoor avatakse 15.02.2024 kell 09:00 ja kehtib kuni 21.02.2024 kell 23:59.

Oled unistanud uuest, efektiivsemast ja keskkonnasõbalikumast ahjust? Nüüd on õige aeg vana ahi välja vahetada. Kliimaministeerium pakub sulle võimalust saada kütteseadme uuendamise ehk AHJUTOETUST ning soetada endale unistuste ahi lausa 50-70% SOODSAMALT. Ära lase võimalust käest libiseda, vaheta oma praegune ahi välja ja hinga puhtamat õhku!

 

💨 Miks vana ahju vahetus uue vastu on nii oluline?

Vanad ahjud linnades tekitavad õhusaastet, mis mõjuvad meie tervisele halvasti. Kliimaministeeriumi programm keskendub tiheasustusaladele, kus õhukvaliteedi parandamise ja inimeste tervise edendamise vajadus on kõige suurem. Uuringud on näidanud, et uuema ja tõhusama ahju kasutuselevõtt vana asemel vähendab oluliselt saasteainete heidet ning toetab paremat elukeskkonda.

 1. Uued ahjud tarbivad oluliselt vähem küttepuid;
 2. Uutel ahjudel on lahendatud kolle tänapäevaselt, kus põlemisõhk eelnevalt koldes soojeneb ja juhitakse puude peale õigesti;
 3. Lisaks efektiivsemale põlemisele ning säästmisele, satub õhku olulisel määral vähem tahkeid osakesi.

 

🏡 Kes saavad ahju vahetamiseks toetust?

Ahjutoetust vana ahju välja vahetamiseks saavad taotleda füüsilised isikud, kelle elamud vastavad järgmistele kriteeriumidele:

 

💰 Millised on ahjutoetuse määrad ja piirkonnad?

Toetuse suurus sõltub piirkonnast:

⏰ Ära jää hiljaks! Taotlemine on lihtne ja mugav – seda saad teha e-toetuse keskkonna kaudu. Kuid pea meeles, et ahjutoetuse eelarve on piiratud (10 miljonit eurot)! Soovitame tegutseda juba täna pakkumiste võtmisega, et mitte jääda ilma sellest suurepärasest võimalusest. Toetus hakkab toimima alates sügisest, seega valmistu juba varakult, et saaksid oma kodu energiatõhusust parandada ning samal ajal toetust kasutada. NB! Seekord ei kehti põhimõte, kes kiirem. Lähtutakse sissetulekutest, kus väiksema sissetulekuga inimestel on kindlasti suurem eelis.

Ära jäta kasutamata võimalust muuta oma kodu paremaks ja säästvamaks! Vaheta oma vana ahi välja ning naudi uut tasakaalu tervise ja keskkonna vahel. 🌿🏡

 

🔗 Rohkem infot ja taotlemine:

       Täpsemad ahjutoetused tingimused:

       Toetuse saaja esitab rakendusüksusele toetuse väljamaksetaotluse, millele on lisatud järgmised dokumendid:

       Vajalikud veebileheküljed ahjutoetuse taotlemiseks:

Soovitame võtta erinevad pakkumised ning loomulikult saame ka olla ahjuvahetuse toetusega abiks, kus saame Teile pakkuda moodulahjusid meie enda tootmisest Eestis ja ka Soomes toodetud Warma-Uunit moodulahjude valikust.

 

Soovitused ettevalmistuseks:

 1. Kus asub Sinu kodu? Meede vana ahju vahetamise toetuseks kehtib ainult ĂĽlalpool mainitud asulates;
 2. Kontrolli https://ehr.ee – a) sisesta oma aadress b) vajuta ehitisregistri koodile c) kliki ehitise tehnilised näitajad d) vaata soojusvarustuse liik – sobilikud on kohtküte/ahiküte/puukatel…
 3. Otsi endale sobiv toode, mille tahate endale vana lammutatava ahju asemele panna.
  NB! Ei pea tingimata uut ahju panema. Esimeses voorus on võimalik ka kaugküttega liitumise ettevalmistusteks toetust saada.
 4. Kirjuta meile oma soovist, et koheselt peale toetuse avanemist saaksime Teile ette valmistada pakkumise. Kindlasti saab olema soovijaid palju.

Peale ahjutoetuse meetme avalikustamist teeme endale nimekirja ning hakkame kohe Teiega tööle.

Saatke e-mail: ahjud@lintman.ee. Sisuks palume panna „Ahjutoetus“. Lisage kindlasti oma asula, kus asub Teie ahi. Toode ehk ahi, millist sooviksite ja oma kontakt telefon.

 1. KorstnapĂĽhkija kutsumine.
  Mõistlik oleks kutsuda enne korstnapühkija, kes hindaks ära vana korstna olukorra. Ahju vahetuse toetusmeede hõlmab ka korstna renoveerimist või uue ehitamist. Vana telliskorstna puhul on korstna sisse üheseinalise roostevaba toru panek ehk hülsistamine kindlasti kõige otstarbekam. Antud töö oleks kõige parem teha kohe peale vana ahju lammutamist ja enne uue paigaldust. Antud töid teostavad spetsialistid, kes lähtuvad uue ahju ühendamise kõrgustest ja hülsi minimaalsest suurusest (meie ahjudel 150 mm ümar hülss, mis läheb kahekivi lõõri või 100×200 mm ovaalne hülss, mis mahub täiskivi lõõri).
 2. Vana ahju lammutus.
  Ei ole keeruline töö ja ei pea olema litsentseeritud spetsialist. Tuleb jälgida, et hoolikalt saaks elamine kaetud kiledega/kileseintega. Hilisemal puhastamisel kasutada õlilappe. Veega niisutatud lappide kasutamisel tekivad seintele/mööblile tahma jäljed mis võivad rikkuda viimistluse.
 3. Uue ahju paigaldus.
  Pakume paigaldusel täislahendust, kus ehitame ja viimistleme ahju 2-3 tööpäevaga nii, et Te ei pea rohkem mõtlema ja muretsema.

 

Siin on mõned meie populaarsemad moodul- ja kaminahjud hinna ja välimuse poolest:

Ăśmarahi Aulikki Classic

Kaminahi Elisabeth L Modern

Moodulahi Clara L