Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Kuidas puhastada duširuumi?

Duširuumi puhastamine võib olla aega nõudev ning tüütu töö. Vältides suurema mustuse pindadesse imbumist ning puhastades dušinurka regulaarselt säästate aega ning väldite kodukeemia ostmist. Dušinurga ja -kardina määrdumist mõjutavad nii selle kasutamise sagedus kui ka vee kvaliteet, sest vees sisalduv katlakivi tekitab pindadele inetuid plekke.

duširuumi puhastamine

Kõige lihtsam viis ennast suurest küürimisest säästa on ennetustöö. Lintmani tootevalikust leiab klaasile Nano kaitsevahendi, mis aitab hoida töödeldud pindu kiire määrdumise eest. Edaspidi piisab puhastamiseks enamasti veest ja lapist, sest pinnale tekib vedelikke hülgav efekt. Samuti kahaneb töödeldud pinnal bakterite kasv.

Sellegipoolest tuleks pärast duši all käimist märjad pinnad alati ära kuivatada. Selleks tõmba duširuumi klaassein pärast iga kasutuskorda kuivaks kaabitsaga millel on kummiots. Väga hästi töötab kuivatamine ka mikrofiiberlapiga. Kui niisked seinad kohe lapiga üle käia, ei tohiks klaasile katlakivi plekke tekkidagi. Kui sul on dušikardin, siis ära unusta ka seda kuivatada.

Duširuumi hallituse ennetamine

Dušikardinad vajavad kindlasti hoolt, kuna need kipuvad just alumisest otsast määrduma ja settega kattuma. Kardinaid saab pesta masinas või panna otsapidi kaussi, milles on happelise aine lahus (pH 0–3). Üks hea nipp on segada pihustipudelisse supilusikatäis söögiäädikat, näpuotsaga söögisoodat, törts sidrunimahla ja vett. Kord nädalas pindu sellega üle käies on puhtust kergem hoida. Dušikardin saab puhtaks ka soodavees leotades.

Isegi kui kuivatad pärast duši all käimist kõik pinnad ära võivad seebijäägid, katlakivi ja hallitus siiski ajapikku kogunema hakata.
Hallituse vältimiseks kuivata lapiga ära dušikabiini nurgad ja pinnad, kuhu vesi tavaliselt koguneb ja seisma jääb. Jäta meelde, et hallitust on tunduvalt lihtsam ära hoida, kui seda pärast eemaldama hakata!

Hallituse vältimiseks ja ennetamiseks on lihtne moodus pihustada iga kuue kuu tagant dušinurka vesinikperoksiidi ja vee lahust, mis on segatud suhtes 1:1. Tegemist on inimesele ja loodusele ohutu vahendiga. Vajadusel korrake protsessi.
Kui selline hallituse eemaldamine ei anna tulemusi, siis One System Nano üldpuhastusvahendi kontsentraat lahustab ka tugevad sisseimbunud plekid. See vahend on eriti sobilik just hallituse ja ka vaskroheluse eemaldamiseks.

LOE VEEL: Kuidas eemaldada niiskusest tekkinud hallitus vannitoas!

dušikardinad duširuumi puhastamine
duširuumi hallitus puhastamine

Tugevatest plekkidest duširuumi klaasil saab lahti, kui puhastad klaasseina mõne spetsiaalse klaasile mõeldud tugevatoimelise puhastusvahendiga. Pärast loputa rohke veega ja hõõru kuivaks mikrofiiberlapiga. Tugeva katlakivi eemaldamiseks on lihtsaim viis kasutada One System katlakivi kontsentraati, mis on ideaalne happekindlatele materjalidele nagu klaas.

Duširuumi puhastamise juures ei tohiks unustada ka äravoolu. Kangete poevahendite asemel saab äravoolu üldjuhul puhtaks ka köögist leitavate vahenditega. Hoia mürgised ja loodust kahjustavad tooted hädajuhtumiteks. Esmalt tuleks puhasta äravool juuksekarvadest. Seejärel kalla äravoolu äädikat ning lase 30 minutit mõjuda ja vala peale keev vesi. Sama protseduuri võib teha ka sidrunimahlaga. Ummistuse eemaldamiseks talitle nii: kalla äravoolu tassitäis kuuma vett, seejärel tassitäis soodat, sellele omakorda tassitäis kuuma veega segatud äädikat. Võimalusel pane kork äravoolu ette ja lase pool tundi mõjuda. Vajadusel korda protseduuri.

Kogu koristamise juures on oluline meeles pidada, et kui kasutada kodukeemiat, siis loputada kõik pinnad alati korralikult veega. Mitte kasutada koos erinevaid puhastusaineid, sest nende segunemisel võib tekkida mürgiseid gaase. Alati on parem vahetada kodukeemia välja looduslike toodete vastu, nagu äädikas, sidrunimahl ja sooda. Keemia jätab isegi pärast korralikku loputamist maha osakesi, mis võivad tekitada allergiat.

LOE VEEL: Kodukeemia alternatiivid

Kui lisad need lihtsad punktid oma duši all käimise rutiini, hoiab see ära suured küürimised ja koristamised. Samuti võid olla veendunud, et vannituba püsib alati säravalt puhtana.

LOE VEEL LINTMAN VANNITOABLOGIST: