Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Udune peegel vannitoas: kuidas seda vältida?

Udune peegel on duši võtmise juures üks kõige tüütumaid asju! Loomulikult on udu moodustamine peeglile täiesti normaalne ja eeldatav, kuid selle vältimiseks on lihtsaid viise, millest nii mõndagi saab rakendada kodus leiduvate vahendite abil.

Majapidamistarvete abil uduse peegli ärahoidmine

 1. Seep peeglile
  Enne duši kasutamist lase seebiriba kergelt peeglist üle, veendudes, et see kataks kogu pinna.
 • Ära hõõru seepi liiga tugevalt, vastasel juhul varjab seep peegli täielikult. Sama katse saad teha ka vedelseebi või vaseliiniga.
 • Kui tunned muret, et peeglil on liiga suur kiht seepi, siis eemalda liigne seep aknapesukaabitsaga. Nii peaks peegel jääma puhtaks isegi pärast auru tekkimist.
 • Kui ei soovi kogu peeglit seebiga katta või kui ei ulatu kõigi osadeni, kata lihtsalt vajalikud osad (näiteks ala, kus asub nägu).
 1. Šampoon
  Vala volditud paberrätikule väike kogus mistahes olemasolevat šampooni. Kata šampooniga peegel üleni või mistahes osa, mille soovid udust puhtaks jätta. Seejärel võta puhas paberrätik ja pühi peegel kuivaks.
 • Kasuta kaks korda rohkem šampooni, kui tavaliselt juuste pesemiseks kasutaksid.
 • Pühi peegel kindlasti täielikult kuivaks, vastasel juhul on tulemuseks sogane peegel.
 • Sama trikki saab teha raseerimiskreemi, hambapasta ja pesupesemisvahendi abil.
 1. Äädika lahus
  Segu loomiseks ühenda üks tass äädikat ja üks tass vett. Sega lahust, kuniks oled veendunud, et see on piisavalt segunenud. Vala segu tühja pihustuspudelisse ja pihusta segu otse oma peeglile. Peegli kuivatamiseks kasuta paberrätikut.
 • Võid segule lisada ka paar tilka nõudepesuseepi, kindlustamaks veelgi uduvastast efekti.
 • See meetod peaks kestma paar päeva, nii et pihustamist võib korrata vastavalt vajadusele.
peegel udune

Uduse peegli vältimine eritoodete abil

 1. Spetsiaalne uduvastane vahend
  Poodidest võib leida spetsiaalseid vahendeid udu vältimiseks. Üldiselt on tegemist pihustatava vahendiga millega saad oma peegli üle teha. See on kõige edukam meetod peegli udususe vältimiseks ning efekt kestab nädalaid.
 1. Glütseriin
  Glütseriini saab osta näiteks apteekidest. Selle kasutamiseks vala tilk glütseriini veega täidetud anumasse ja sega hoolikalt. Kasta lapp segu sisse ja pühi oma peegel sellega üle. Järgmine kord kui duši kasutad ei tohiks peegel uduseks minna. Glütseriin ei ole mürgine, nii et see on isegi parem kui keemilised vahendid.

Udu ärahoidmine kiirustades – lihtsad trikid

 1. Külm vesi
  Peegel muutub uduseks, kui kuuma duši veeaurud kondenseeruvad ja puudutavad külmemat pinda (nagu peegel). Peegli uduseks minemist saad vältida külma vee laskmisega enne kuumale üleminekut. See hoiab duši ja ümbritsevad alad jahedana, nii et soojale veele üle minnes ei teki udu nii kiiresti.
 • Pea meeles, et udu moodustub lõpuks siiski, see tähendab kui duši all käik on pikk, ilmub peeglile siiski udu.
 • Samuti tuleb meeles pidada, et selle strateegia edu sõltub lisaks duši pikkusest ka vannitoa suurusest. Suuremas vannitoas võtab udu moodustamine kauem aega.
 1. Peegli katmine
  Kui otsid väga kiiret ja väga lihtsat viisi peeglite uduseks minemise vältimiseks, kata peegel(id) enne duši alla minekut lihtsalt rätikuga.
 2. Ava uksed ja aknad
  Kui peegel läheb uduseks, on lihtsaim viis selle vastu võitlemiseks ruumi jahutamisega ja ventileerimisega. Selleks ava tuuletõmbuse tekitamiseks korraga kõik saadaval olevad aknad või uksed.
 • See meetod on talvel üldiselt ebameeldiv ja toimib paremini soojematel kuudele. Ole ettevaatlik, et haigeks ei jääks.
 1. Föön
  Kui sul on kiire, siis on üks kiire viis peegli selgeks saamiseks fööni kasutamine. Võta föön ja suuna see oma peegli poole (hoia fööni peegli lähedal, kuid mitte nii lähedal, et see peeglit puudutaks.)
 • Võid fööni seadistada nii kuumale kui jahedale, udu peaks „lahustuma“ mõlemal viisil.

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: