Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Keraamiline põrandaplaat elutoas – nõuandeid valikuks

Keraamiline põrandaplaat on suurepärane valik suure läbikäidavusega elutoas: See on vastupidav, hõlpsasti hooldatav ja stiilne. Põrandaplaatide valimisel elutuppa on tähtsad mitmed aspektid, mitte ainult suurus ja värv. Võrdle kindlasti erinevaid veebipoodides ja kaubanduskettides saadaval olevaid võimalusi.

Põrandaplaat ja tüübid – kaalu, milline on sinu elutoa jaoks sobivaim

Kui sulle meeldib puitpõrand, aga tahad midagi kergesti hooldatavat, siis keraamiline põrandaplaat mis näeb välja kui ehtne puit, on üks parim valik. Nn keraamiline parkett on vastupidav nii niiskusele kui ka kriimustustele ning see on võimeline imiteerima peaaegu igasugust puiduliiki, seejuures mõjudes väga ehtsalt.

Kollektsioon MDE

Kollektsioon MDE (nn keraamiline parkett)

Tiheda läbikäidavusega põranda jaoks on hea valik ka traditsiooniline keraamiline või portselan põrandaplaat. Keraamika ja portselan on väga sarnased, kuid portselan on pisut tihedam ja vähem poorne kui keraamiline plaat. Lastega peredele on portselan plaat hea valik, kuna see on vastupidav ja raskesti määrduv.

Kui soovid ruumi tuua rohkem mustreid ja tekstuure, siis vali mosaiikplaat. Mosaiik võib elutoa jaoks tunduda ebasobilik, kuid see toob ruumi eripära ning mõjub loominguliselt. Mosaiik on vastupidav ning lihtsasti hooldatav aga kallis. Samuti on selle paigaldamine ning parandamine keerulisem.

Moodsa ent naturaalse tulemuse saamiseks kasuta slate ehk naturaalsest kivist plaate. Slate sobib suurepäraselt tiheda liiklusega ruumidesse, kuna seda on lihtne puhastada ning see on libisemiskindel. Pea aga meeles, et tänu oma naturaalsusele ei hoia need plaadid soojust!

Elegantse välimuse saavutamiseks vali marmor. Marmorist põrandaplaat on vastupidav ning talub suurt koormust, aga on imavam kui paljud teised plaadid ning võib aja jooksul määrduda. Samuti võib marmor olla väga libe, seetõttu ei pruugi see olla hea valik näiteks lastega peredele.

terazzo põrandaplaat elutoas

Terazzo põrandaplaat elutoas.Pilt – myparadissi.com

marmor põrandaplaat elutoas

Marmor elutoas. Pilt – whytile.com

porandaplaat elutoas

Keraamiline põrandaplaat elutoas. Pinterest.com

Terrazzo plaadiga saad kauakestva ning omapärase põranda. Terrazzo koosneb erinevate materjalide tükkidest nagu marmor, kvarts, graniit ja klaas. Need materjalid jahvatatakse ja segatakse omavahel ning lihvitakse, et anda terrazzole läikiv viimistlus. Terrazzo suurim miinus on aga see, et see võib olla libe.

Plaatide erinevad omadused – vali põrandaplaat vastavalt ruumile ja majaelanikele

Erinevat tüüpi põrandaplaatide valimisel on üks olulisemaid omadusi nende kulumiskindlus (PEI skaala). See võtab arvesse plaatide glasuuri tugevust ning võimet taluda kriimustusi. Selle skaala abil on lihtsam valida toodet, mis sobiks elutoa tingimustesse. Skaala on ühest viieni, võttes arvesse, et I klassi plaadid on sobilikud seina ning IV klassi plaadid on tugevad, sobides kõikjale (isegi avalikesse ruumidesse). Elutuppa on soovituslik paigalda alates kolmandasse klassi kuuluvaid plaate.

Pööra tähelepanu ka plaatide poorsusele. See määrab kindlaks nende niiskusimavuse. Üldiselt mida madalam on veeimavus, seda suurem on keraamilise plaadi tihedus ning seda parem on toode (mõnda ruumi on aga parem paigaldada suure imavusega plaadid). Elutoas ei pea keraamilised plaadid nii niiskuskindlad olema kui näiteks vannitoas.

Plaatide libisemiskindlus on ehk kõigist omadustest kõige tähtsam. Kui majas on lapsi või eakaid, siis on eriti oluline paigaldada libisemiskindel põrandaplaat. Libisemiskindluse määramiseks kasutatakse tähist R (R9, R10, R11, R12, R13). Libisemiskindluse grupp määrab plaadi karedusastme. Mida suurem grupp, seda karedam on plaat.

Muidugi ei pea piirduma keraamiliste plaatide paigaldamisel vaid põrandaga. Saad tuua elutuppa omapära ka keraamilist plaatide paigaldamisel näiteks seina. Rohkem ideid plaatide kasutusvõimalusteks leiad meie blogist.

keraamilised porandaplaadid elutoas

Keraamiline põrandaplaat elutoas. Pilt – Marazzi