Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Metrooplaatide mustrid ja plaatimise viisid

Metrooplaadid on tulnud, et jääda. Need pika ajalooga plaadid on tänu oma nurga all olevatele servadele ning minimalistlikule välimusele endiselt sobilikud ka tänapäeva interjööridesse.

Nende ajalugu ulatub aga tagasi 20. sajandi algusaastatesse, kui esmakordselt avati New Yorgis metroo. Säravvalged 7,5 x 15 cm keraamilised plaadid, mille servad olid nurga all, kaunistasid metroojaamade platvorme ja olid kontrastiks värvilistele mosaiikidele.

Metrooplaatide üks idee oli, et neid oleks lihtne hooldada. Läikiva ja glasuuritud viimistluse tõttu on need plekikindlad, kergesti puhastatavad ja valgust peegeldavad. Tänu utilitaarsusele, hügieenilisusele ja minimalismile on need plaadid, samade omaduste tõttu, valitud ka tänapäeval seinakatteks vannitubadesse, köökidesse, poodidesse ning kohvikutesse. Nüüd võib neid plaate leida ka erinevates mõõtudes, ent serva all olevad nurgad on endiselt selle plaadi tunnusjooneks. Kuigi ka viimasesse omadusse suhtutakse aina kergemalt.

Ideaalse metrooplaadi valimine võib mõnikord olla isegi veidi keeruline ülesanne. Kõige lahedam osa on see, et metrooplaate ei pea vaid horisontaalselt ridadesse lappima. Nende plaatide võimalused on lõputud, seetõttu toomegi välja mõned huvitavad viisid, kuidas neid plaate kasutada.


Lintmani valikust võib leida metrooplaate klassikalistes värvides – must ja valge – kuid ka modernsemates toonides nagu helesinine, roheline, punane ja isegi sinepikarva jne. Juurde saab valida samas stiilis dekoor elemente.

metrooplaatide plaatimise viisid
metrooplaadid kalasaba 90

1. Kalasaba 90-kraadi all

klassikaline metrooplaat plaatimine

3. Klassikaline plaatimine

diagonaal metrooplaat plaatimine

5. Klassikaline diagonaal

vertikaalne klassika

7. 90-kraadine klassika

trepp metrooplaadid

2. Trepp

geomeetriline stiil metrooplaatide plaatimine

4. Geomeetriline stiil

metrooplaadid vertikaalne virnastamine

6. Vertikaalne virnastamine

horisontaalselt virnastatud plaadid

8. Horisontaalselt virnastatud plaat

1. Kalasaba (90 °)

Klassikaline kalasabamuster, mis on kallutas 90 kraadi. 90-kraadine kalasaba muster tõmbab pilku ülespoole ning tekitab ruumis visuaalset huvi. Selline plaatimine sobib hästi kõrgema ruumi jaoks. Ent selle mustri kasutamine terves ruumis võib mõjuda liialt väsitavalt, seega on hea seda kasutada kombineerides teiste mustrite või plaatidega.

2. Trepp

Kujutage ette, et see näeb välja nagu astmeline trepp. See muster sobib hästi dušinurka, muutes ruumi suuremaks ja avaramaks. See on eriline plaatimise viis, mida väga tihti ei näe, kuid mis muudab ruumi kindlasti meeldejäävaks. Kasutage seda mustrit julgelt ka köögi tagaseinas.

3. Klassikaline plaatimine

See on klassikaline metrooplaatide paigaldamise viis. Selles mustris on plaadid virnastatud nagu tellised. Nii paigaldati metrooplaate esmakordset ning tänu sellele toob see muster ruumi klassikalise ilme. Seda on kõige sagedamini kasutatav plaatimise viise, kuna see on ajatu ja sobib hästi ka teiste kujunditega, näiteks kuusnurgaga. Sellele mustrile annavad värskema ilme uued moodsad värvid.

4. Geomeetriline stiil

Seda lõbusat mustrit on lihtne luua, asetades kaks horisontaalset plaati kahe vertikaalse plaadi kõrvale. See loob geomeetrilise mustri, mis lisab julgust, säilitades siiski klassikalise tunde. See plaatimise viis sobib hästi köögi tagaseina.

5. Klassikaline diagonaal

Klassikaline metrooplaatide muster on siinjuures väikese vimkaga. Kõik mis selle mustri saavutamiseks on vaja teha – virnastada metrooplaadid nagu tellised, aga seda 45-kaardise nurga all. See ootamatu pööre loob üllatuse ning diagonaal aitab ruumi näida laiemana, säilitades kõige selle juures klassikalise ilme.

6. Vertikaalne virnastamine

See on ülilihtne muster – laduge plaadid vertikaalselt üksteise peale ja kõrvale. Vertikaalse mustri tõttu, laseb see plaatimis viis lagedel tunduda kõrgemana. See muster töötab hästi ka köögi tagaseinas.

7. 90 kraadine klassika

Pöörake klassikaliselt virnastatud metrooplaati 90 kraadi ja saate metrooplaatidele täiesti uue ilme. See disain aitab ruumi näida suuremana ja lõbusamana kui traditsiooniliselt paigaldatud metrooplaadid.

8. Horisontaalselt virnastatud plaat

Sarnane nagu vertikaalne virnastamine, aga seekord horisontaalselt. Vuugijooned on lineaarsed ja plaadid sirguvad üksteise kõrval ja peal. See välimus sobib hästi kaasaegse disainiga ja avatud puidust riiulitega, mis loob köögis meeldivad horisontaalsed jooned.

9. Vertikaalne virnastamine nihkega

Looge visuaalselt huvitav dušisein, kasutades vertikaalselt virnastatud metrooplaatide mustrit, kuid seejärel nihutage ridu. See muster on kaasaegsema väljanägemisega ja sobib seetõttu hästi plaatimaks ka tervet seina.

10. Klassikaline kalasaba

Üks meie lemmikutest, mis annab metrooplaadile täiesti uue ilme. Plaadid on diagonaalselt ja loovad laheda mustri. See muster muudab iga seina huvitavaks ja töötab hästi nii köögis kui ka vannitoas aktsentseinana. See on klassikaline välimus, mis ei lähe kunagi moest välja.

11. Horisontaalne virnastamine nihkega

Nagu vertikaalselt virnastatud muster, aga see kord horisontaalselt. Siin ei moodustu katkematut vuugijoont, sest plaadid on paigaldatud nihkega. See on klassikaline välimus, kuid loob siiski unikaalse mustri, mis näeb hea välja nii pesuruumis kui ka köögis.

12. Kalasaba 45 kraadi juures

Selle välimuse jaoks võtke muster nr 10 ja pöörake seda 45 kraadi. See on hea muster väiksema vannitoa või köögi jaoks, sest see hoiab pilgu kogu aeg liikumises, muutes ruumi näilisemalt suuremaks. See on ka suurepärane muster ruumis tähelepanu juhtimiseks või konkreetse elemendi väljatoomiseks.

 

 

Pole tähtis millise metrooplaatide mustri valite, sest nende plaatidega ei saa valesti minna! Laske kujutlusvõimel lennata ning looge unikaalne ruum.

metrooplaadid vertikaalne virnastamine metrooplaadid plaatimine

9. Vertikaalne virnastamine nihkega

metrooplaadid vertikaalne virnastamine

10. Klassikaline kalasaba

horisontaalne virnastamine nihkega

11. Horisontaalne virnastamine nihkega

kalasaba 45 kraadi

12. Kalasaba 45 kraadi juures

Loe veel Lintmani vannitoablogist