Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

3 müüti mullivannide kohta

Selles artiklis murrame müüte, mis välimullivannidega on seotud. Tihtipeale arvame, et minibasseinide omamine ja ülalpidamine on kallis, aga tegelikkuses on kvaliteetsete mullivannide hooldamine lihtne ning taskukohane.

 

minibasseinid lintman

 

1. Minibasseiniga kaasnevad suured veekulud!

 

Kuna minibasseinid on oma mõõtmetelt suured, mahutades tihti pea terve perekonna, siis nende täitmine võib tunduda kulukas protsess. Lintmani valikus olevate Rootsi brändi minibasseinide veemahutavus on olenevalt mudelile 1200 –  1600 liitrit. See number võib tunduda esialgu ehmatatav, aga tegelikult peab vett vahetama vaid kaks kuni neli korda aastas (juhul kui kasutate spaavanni üks kuni kolm korda nädalas). Westerbergsi vannidel on kvaliteetsed filtrid, mis tagavad vee puhtuse. Veekvaliteedi tagab kindlasti filtrit pesemine vähemalt üks kord kuus ja duši võtmine enne vanni sisenemist.

 

Samuti on Lintmani valikus minibasseinide vee puhastamiseks tõhusad vahendid, mis aitavad parandada veekvaliteeti või hoida „vee tervisel“ hõlpsasti silma peal, tagades nii väiksema veekulu.

 

 

2. Eesti kliimas ei ole võimalik välibasseini kasutada!

 

Teadagi ei ole Eesti kliima just vahemereline, kus saaks nautida suvesoojust üle poole aastast, heal juhul saame kolm korralikku suvekuud. Õnneks on Westerbergi välimullivannid välja töötatud Rootsis, mis tagab nende kasutamiskindluse ka Põhjamaade kliimas.

 

  • Nende minibasseinid jaoks on valitud parimad materjalid – korpus on valmistatud paksust sanitaarakrüülist ning soojustpeegeldav foolium on paigaldatud basseini korpuse ja paneeli vooderdisse ning põhjaplaadi vahele.
  • Komplektis on kaasas 11 cm paksune termokate, mis katab ühtlaselt kogu pinna.
  • Välispaneel on valmistatud WPC komposiitmaterjalist, mis on ilmastikukindel.
  • Vannil on automaatne külmumisvastane režiim, mis aktiveerub automaatselt, kui soojendi temperatuuriandurid tuvastavad liiga madala temperatuuri.

 

Seega ei pea kartma, et minibasseinid on kasutamiseks vaid suvekuudel. Nüüd saate välimullivanni nautida ka talvepakasega.

 

3. Minibasseini ülalpidamine on kulukas

 

Arvestades, et minibasseinid on üsnagi kulukas investeering, siis tekib küsimus, kas nende soetamine on siiski seda väärt? Võttes arvesse vee ja elektrikulu, siis Westerbergsi vannide keskmine kulu on – 0,67 senti/päevas. See hind on arvutatud minibassein Djursholm näitel, mis on Lintmani valikus kõige suurem.

 

Selle arvutuse juures võtame arvesse, et keskmine energiakulu välimullivannile on 265 kWh/kuus ning kõige suuremasse vanni läheb 1600 L (ehk 1.6 m3) vett. Arvutused on tehtud Harju maakonna keskmiste hindade näitel, seisuga juuni 2020 (vesi 1,73 eur/m3 ning elekter 6,5 senti/kWh).

 

Kiire arvutus:
1,6 m3 vett x 1,73 eur/m3 = 2,76 eur/ühe täite jaoks
265 kWh/kuus x 6,5 senti/kWh = ca 17,22 eur/kuus

 

Järelikult 19,98 eur : 30 päevaga = 0,666 senti/päevas. Arvesse tuleks veel võtta, et vett ei tule vahetada iga kuu, seega päevane kulu on kohati veel väiksem.

 

Lisaks aitab energiatarbimist madalal hoida vanni püsivalt kõrgemal temperatuuril hoidmine (näiteks 20-26 kraadi). Kui soovite minibasseini kasutada, siis reguleerite temperatuuri eelnevalt õigele tasemele ja veel võtab aega sellele tasemele jõudmiseks paar tundi. Võrreldes olukorraga, kus temperatuur tuleb tõsta 4 kraadi pealt 36 kraadini, on vee püsivalt soojas hoidmise puhul energiatarbimine oluliselt väiksem.

 

Vanni ostul tuleb arvesse võtta ka hinna ja kvaliteedi suhet. Westerbergs on üks Põhjamaade suurimaid vannide tootjaid, pakkudes oma 35-aastase kogemusega kvaliteetseid 5-aastase garantiiga minibasseine.