Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Veemassaaži positiivsed mõjud tervisele

Massaaživanni ostes teeme teadliku valiku, otsides võimalust kodust lahkumata lõõgastuda nagu spaas või massööri juures. Ilmselgelt on veemassaaž hea viis kuidas lõdvestada igapäeva muredest pinges olevaid lihaseid ent mullivannis mõnuledes ei tule me sageli selle pealegi, et peale lõõgastuse on massaaž kasulik ka muudel eesmärkidel. Toome välja veel mõningad veemassaaži positiivsed mõjud, mis kinnitavad massaaživanni ostu kasulikkust.

veemassaaž

Massaazivann Aqua 160 Duo

Seedimine

Veemassaaž avaldab tugevat mõju seedimisele ja parandab soolestiku tööd, eriti, kui on probleeme kõhukinnisuse ja kõhupuhituse puhul. Soojas massaaživannis veedetud aeg muudab veresooned laiemaks, hõlbustades vere liikumis veresoontes ning tagades parema verevarustuse kogu kehas. Sellega paraneb vereringe ka maole, mis kergendab seedimist. Samuti on täheldatud, et veemassaaž võib aidata kehakaalu alandada, kuna soe vesi tõstab kehatemperatuuri ja sunnib keha end jahutama, mis omakorda põletab kaloreid.

Nahk

Kuna massaaž parandab vereringet, siis annab see nahale terve ja särava väljanägemise. Veemassaaž mõjutab nahka, eriti, kui on probleeme põletike, vistrike, seenhaiguste ja allergiaga. Šveitsis läbiviidud uuring näitas, et veemassaaž vähendab armistumist, ebanormaalset pigmentatsiooni, punetust ja põletikku. Lisaks avab ja puhastab veesoojus nahapoorid, mille mõju on näha koheselt peale massaživanni kasutamist: nahk on klaarim, värskem ja kosunud.

Teatud nahahaiguste korral (psoriaas) on vann lausa soovitav. Kui aga nahal on probleeme, mis on nakkuslikud ja levivad edasikandumisel, võiks nakkuskolde väljaravimiseni vanni vältida.

Stress ja peavalu

Veemassaaž mõjutab närvisüsteemi: tõstab tuju ja leevendab depressiooni ning stressi. Massaaživanni kasutamine aitab hästi unetuse puhul ning parandab unekvaliteeti. Veemassaaž tõstab ajutiselt kehatemperatuuri ja pärast seda langev temperatuur võib aidata kehal paremini puhata. Kui Teil on valusid, mis hoiavad öösel üleval, aitab massaaž neid leevendada, et saaksite rahulikumalt uinuda. Rahustav vann peab olema sooja veega ning värskendav vann peab olema jahe.

Lisaks on tehtud mitmeid uuringuid, milles osalenud inimesed tõdesid, et veemassaaž aitas neil leevendada peavalusid ja isegi migreeni.

Lihasvalud ja liigeseprobleemid

Vibratsioon vannis vähendab lihasvenitusi, vähendab survet veresoontele ja ühtlasi annab panuse ka kogu vereringe paranemisele. Samuti aitab vesimassaaž eemaldada lihaskudedest piimhapet, mis koguneb sinna treeningute järel.

Düüsid ja soe vesi tarnivad teie lihastesse hapnikku ning avaldavad valulikele liigestele ja lihastele survet. Need, kes kannatavad artriidi, kroonilise põletiku ja liigesevalude käes, saavad vesimassaaži abil valu leevendada.

Seega hüdromassaaž leevendab juba ilmnenud tervisekahjustusi ja aitab ka ennetada terviserikkeid. Loomulikult on tervislik toitumine ja regulaarne spordi tegemine tervisliku elu alustalaks, kuid tihti pole õhtuti peale tööd enam jõuvarusid kusagilt võtta ning koduseks lõõgastumiseks on parim viis soe ja mõnus massaaživann. Lisades vette veel soolasid või õlisid, saab iga inimene enda jaoks päris palju ise ära teha.

Ent pidage meeles, et liiga kuum vann võib olla vastunäidustatud teatud südamehaiguste, kõrge vererõhu, suhkruhaiguse, palaviku ja probleemse raseduse korral. Kõige parem indikaator on inimese enesetunne ning vajadusel kontakteeruge arstiga.

Loe veel vannitoablogist