Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Kuidas eemaldada portselanvalamu kriimustusi?

Ehkki portselanvalamute valmistamisel kasutatakse kõvasid ja vastupidavaid materjale, mis kestavad korraliku hoolduse korral aastakümneid, võib valamule siiski kriimustusi tekkida ning neid on sellel lihtne märgata. Kui portselanvalamu on silmnähtavalt kriimustatud, ei pea seda välja vahetama, sest vigastuste eemaldamiseks on mitmeid viise. Sõltuvalt nende ulatusest, võib kraanikausi täielikuks parandamiseks olla vajalik käärida üles käised ning osta mõningased elementaarsed restaureerimine tarbed. Järgnevalt leiate mõningased nipid, kuidas oma portselanvalamu uuesti ilusaks saada.

Valgendamine

Enamasti põhjustavad valamule kriimustusi teatud vannitoas leiduvad seadmed nagu näiteks lokirullid, föönid ja juuksesirgendajad. Selle asemel, et kraanikausi põhja abrasiivsete puhastusvahenditega veelgi kriimustada, proovige kraanikauss täita sooja veega ja lisada vette umbes 3 dl valgendajat. Laske lahusel üleöö seista; kui kriimustused on väikesed, on tõenäoline, et need on hommikuks täielikult kadunud. Selleks et valamu särav valge oleks, ilma et peaksite rakendama kahjulikku küürimist, peaksite valamut puhastama rutiinselt.

Kaubandusest leitavad vahendid

Muidugi võib poodides hõlpsasti leida spetsiaalseid küürimispulbreid ja -kreeme nagu Cif, Ajax ja Cillit, millega võib samuti proovida valamut puhastada. Nende kasutamisel olge aga ettevaatlik, sest tihtipeale on tegemist äärmiselt tugevatoimeliste keemiatega. Nende kasutamiseks lugege kindlasti tootja soovitusi, et oma valamut mitte veelgi kahjustada. Õnneks leidub aina rohkem ka looduslike ja keskkonnasõbralike alternatiive nagu küürimispulber Sonett brändilt.

Suuremate pragude jaoks võib leida ehituspoodidest spetsiaalseid liime nagu näiteks  2-komponentsed epoksüliimid, millega saab täita suuremaid pragusid. Need liimid on üldiselt koorumiskindlad ning vee-, kodukemikaali- ja erinevate lahustite kindlad. Nende liimide kohta küsige rohkem lähimast ehituspoest.

Söögisooda

Juhtudel kui portselanvalamu kriimustused on suhteliselt väikesed, võib kasutada nende eemaldamiseks söögisoodat. Katke kriimustus söögisoodaga ning laske mõjuda, vajadusel hõõruge svammiga ning lõpuks eemaldage sooda niiske lapiga ja loputage sooja veega.  Kui kriimustused jäävad, kaaluge tugevatoimelisema vahendi kasutamist.

Pimsskivi

Veel üks viis väikeste kriimustuste eemaldamiseks on kasutada pimsskivi. Ent selle kasutamisel tuleks olla äärmiselt ettevaatlik, et mitte tekitada kasu asemel hoopis kahju. Pimsskivi kasutamiseks täitke kraanikauss sooja veega ning pange kivi vette. Oodake kuni kivi on täielikult märg ning hõõruge seejärel sellega õrnalt kriimustusi. Kahjuks ei aita see meetod sügavate kriimustuste korral.

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: