Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Renoveeri ise oma vannitoa valamukapp

Kui on plaan vannituba remontida või ka lihtsalt värskendada, siis ei pea alati poodi tormama ning uut vannitoamööblit ostma. Kui vana vannitoa valamukapp on suuremate veekahjustusteta ning oma mõõtmetelt ning funktsioonidelt endiselt sobilik ning nn töökorras, siis võiks kaaluda ka vannitoakapi renoveerimist. Taaskasutus on moes ning renoveerimisega võite luua ainulaadse kapi just oma soovide järgi.

vannitoakapp renoveerimine

Vannitoakapp enne ja pärast värvimist. Pildid: decoart.com & tarynwhiteaker.com

vannitoakapp

Renoveeri enda vannitoa valamukapp: puhastamine ja värvimine

1. Puhastamine ja eeltööd

Eemalda kapinupud ja muud eemaldatavad osad (riiulid, peeglid, uksed vms). Vajadusel kaalu ka mööbli tükkideks võtmist. Näiteks värvitud uksehinged ei tööta pärast enam nii hästi, kui värvimata ja eelnevalt eemaldatud hinged.

Kui kapp vajab parandamist või pahteldamist, siis teosta see enne kapi värvimist ning puhasta vannitoa valamukapp kindlasti pahteldamise tolmust.

Järgnevalt pühi kõikidelt osadelt maha tolm ning eemalda võimalikud plekid. Kerge mustuse pesemiseks võib selleks vabalt kasutada ka kõige lihtsamat nõudepesuvahendit või õlivaba üldpuhastusvahendit. Tavamajapidamises leiduva puhastusvahendi puhul on oluline, et selles ei oleks abistava puhastusainena sees õlisid. Peale puhastusainega töötlemist, tuleb see kindlasti puhta veega maha pesta, sest seebile värv külge ei hakka. Pesemata pinna lihvimisel tekib hõõrdumisel soojus, mis aitab mustusel paremini pinna sisse imbuda ning nendesse kohtadesse ei pruugi värv hiljem nakkuda. Suurema mustuse eemaldamiseks sobivad hästi ehituspoodides müüdavad spetsiaalsed vahendid (Vivacolor Special Clean, Eco Solution jne). Enne nende kasutamist tuleb kindlasti lugeda pakendil olevaid juhiseid!

2. Pinna karestamine

Värvi nakkumiseks on vaja valamukapi pind liivapaberiga kergelt karestada, see loob mööbliesemel olevale pinnale nö hambad, mille abil värv kinnitub pinnale. Eelnevalt lakitud või värvitud pinda ei pea puiduni või aluspinnani enamuse saadaolevate isetegijatele mõeldud värvide puhul maha lihvima, piisab kergest karestamisest. Sellise töö jaoks on parim keskmise karedusega liivapaber vahemikus 180-240. Liivapaberi tolm on vaja peale lihvimist samuti niiske lapiga maha pesta.

3. Kasuta maalriteipi

Kohtadesse, kuhu uut värvi peale ei soovi, kasuta pinna katmiseks teipi. Kui värv on juba kuivanud, ei ole tihtipeale võimalik enam värvi maha kraapida. Seepärast kata need kohad maalriteibiga. Kui soovid kapile erinevaid värve, mustreid või jooni, on ka siis parimaks sõbraks maalriteip. Teip eemalda võimalikult kiiresti peale värvitööd.

4. Kanna peale krunt

Keerulisi pindu (polüesterlakk, laminaat, melamiin, plastik, metall) on vaja eelnevalt töödelda värvinakkuvust parandava krundiga.

5. Värvimine

Kõiki värve tuleks enne värvima asumist segada, sest värviosakesed vajuvad tihti põhja ning segades on värv ühtlasema katvusega.
Kui sinu uus vannitoa valamukapp peaks saama lumivalge, siis arvesta, et selles värvis on vähe pigmenti. Ilusa lõpptulemuse saamiseks tuleks tume mööbel enne valge peale kandmist värvida üle hallikat tooni värviga. Helehall summutab hästi muud toonid ja lõpptulemusena võib piisada 2-3 kihist lumivalgest 5-6 kihi asemel.

Rulliga värvimisel on värvitud pind ühtlasem, aga õhem — see tähendab, et värvikihte tuleb pigem rohkem. Pintsliga värvides on värvikiht paksem ja värvikihte kulub vähem, kuid võivad tekkida pintslijäljed.

vannitoakapi tööpind

Kleepsuga kaetud tööpind. Pilt: theperennialstyle.com

Muud uuendused

Kui värvimistööd on tehtud, siis vajab sinu vannitoa valamukapp viimase lihvina värskeid detaile.

  • Vaheta välja vanad kapinupud/kapi käepidemed.
    Seejuures meeles, et võib-olla on vaja enne kapi värvimist kinni pahteldada vanad käepideme kruviaugud. Kui soovid ühe nupu asemel nüüd näiteks kahe kruviga paigaldatavat käepidet, siis vana auk võib jääda nähtavale.
  • Vannitoa valamukapi tööpinna uuendamine
    Kui tegemist on tööpinnaga valamukapiga, siis võib kaaluda uue tööpinna paigaldamist või ka uue valamu paigaldamist. Tööpinnale saab kiirelt uue välimuse ka kleebise paigaldamisega või kattes pinna õhukese betoonikihiga. Moodsaid kleebised on Eesti ehituspoodides täitsa saadaval. Betoon tuleks hiljem lakiga või vahaga üle võõbata, et see oleks vett hülgav.
vannitoakapp tööpind betoon

Vana tööpind on kaetud betooniga. Pilt: simplybeautifulbyangela.com

  • Kindlasti mõtle ka segisti välja vahetamise peale, sest sellega saad kapile anda viimase lihvi.
  • Kui eelistad sahtlite ja kappide asemel avatud riiuleid, siis on võib olla lihtne nipp lihtsalt uste või sahtlite eemaldamine.
vannitoa valamukapp uuendus uus segisti

Uus segisti ja uksed/sahtlid eemaldatud. Pilt: pinterest.com

Autor: Urve Pannas

LOE VEEL LINTMAN VANNITOABLOGIST: