Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

IMM 2019, ehk suurimad sisustustrendid rahvusvaheliselt sisustusmessilt

IMM 2019 sisustustrendid

Internationale Möbelmesse (IMM Cologne) sisustustrendid 2019

Eelmine nädal toimus Saksamaal, Kölnis rahvusvaheline mööblimess IMM Cologne, kus disainerid ja sisutusettevõtted üle maailma esitlesid uusi kollektsioone ja trende. Lintman käis kohapeal ning jagame nüüd ka sinuga messil nähtut. Need on IMM 2019 silmapaistvamad sisustustrendid:

Klikka allolevatel ruudukestel, et vaadata järgmist.

IMM 2019 sisustustrendid

“Das Haus” by Truly Truly

Kuna sel aastal oli Internationale Möbelmesse‘ile kaasneva messi “Living Kitchen” näol fookus köökidel, siis vannitube seekord palju näha ei olnud. Küll aga jäi silma Rotterdami stuudio Truly Truly poolt disainitud “Das Haus”, mida iseloomustasid eelkõige avatud ruumid. Ruumid liiguvad sujuvalt ühest teise, kus ruumi kasutusele ja funktioonile vihjab mööbel, kuid ei dikteeri seda. Ei ole konkreetset töötuba, elutuba ja kööki vaid erinevad alad kus saab istuda ja olla vastavalt tujule. Ainult vannituba ja magamistuba on natuke eraldatud.  Puudub hoov ja aed, on ainult sellised ruumid, mille atmosfäär viib külastaja mõtted lendlema ja mujale ning kutsub teda mõtlema meie elukeskkonna funktsioonidele.

“Das Haus – Interiors on Stage” on eksperimentaalne ala Internationale Möbelmesse‘l, mis simuleerib tavapärast elamut valitud disaineri nägemuses. See annab külastajatele mitte ainult võimaluse näha ja kogeda kaasaegseid sisustussuundi, vaid kutsub ka arutlema inimeste soovide ja sotsiaalsete muutuste üle.

IMM 2019 sisustustrendid
IMM 2019 sisustustrendid
IMM 2019 sisustustrendid

Looduslikud materjalid ja taimed

Kui me peaks ainult ühe trendi välja tooma, siis see oleks puit ja taimed interjööris. Birkenstock läks enda messiboxi kujundamisel isegi nii kaugele, et tõi messiruumidesse väikese metsa-oaasi. Kuid taimed olid keskselt kohal ka “Das Haus” väljapanekul ning paljudel teistel.

IMM 2019 Sisustustrendid värvid

Värvid: Smargdroheline ja vanaroosa

Värvilähenduste poolelt on kindlasti eestvedajad erinevad roheliste ja roosade toonide kooslused. Kõige rohkem oli näha just smaragdrohelise ja vanaroosa või aprikoosi tooni kooslust. Seda ka just erinevate materjalide näol. Näiteks on tavapäraste seinte asemel kasutusel maast laeni kardinad ja effektseinat tagumise valgustusega.

Mustrite poolelt on eelistatud eelkõige looduslikut ja geomeetrilised motiivid.

IMM 2019 sisustustrendid
IMM 2019 sisustustrendid
IMM 2019 sisustustrendid

Puhtad värvid

Puhtad ja tugevad värvid on kui statement ning ruumi või kodu fookuspunkt. Kui otsustad värvide kasuks, siis ole nende kasutamisel julge ning näita iseloomu. Tasakaalu toomiseks neutraliseeri erksad roosad ja punased toonid külmade siniste ja hallidega. Sinepikollane sobib jällegi ideaalselt kokku smaragdrohelisega, mis toob nii interjööri kui eksterjööri looduslikkust.

IMM 2019 sisustustrendid

Tumedad toonid ja hõljuvad valgustid

Skandinaavia stiili armastajatele on tumedad seinatoonid pigem võõrad. Jah, tumedad toonid teevad ruumi visuaalselt väiksemaks ning piirkonnas, kus päikesevalgust on vähe söövad tumedad toonid ka selle vähese valguse ära. Kuid tumedate toonide taustal säravad ekstravagantsed ja hõljuvad valgustid. Täiesti teine atmosfäär ja emotsioon. Metalsetes toonides erikujuliste plaatidega saavutad reljeefse efekti seinale ning mis kõige parem – täiesti kordumatu disaini.

LINTMAN VANNITOABLOGI: