Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Maksimalism, populaarsust koguv sisekujundusstiil

Maksimalismi kirjeldavad rohked värvid, maalilised mustrid ja rikkalikud tekstuurid.  Ümbritse end kunsti, mälestusesemete ja huvitavate aksessuaaridega. Too ruumi mängulisust ja ole julge! 

Minimalism – sisekujundusest, moest kuni elustiilini – on viimase kümnendi jooksul suutnud saavutada kultusliku staatuse. Seda seostatakse lihtsuse, korra, mugavuse ja harmooniaga, mis on justkui pühad käsud, mille rikkumine ähvardab põhjustada kaose.

Just eriti sisekujunduses on minimalismist saanud üks domineerivaid suundi. See inspireeris Skandinaavia stiilis kaunistatud interjööre ja mõjutas Kaug-Ida esteetikale viitavate inimeste iseloomu. Viimasel ajal on aga midagi muutunud – minimalism on kaotamas oma tähtsust, tehes ruumi uuele trendile – Maksimalismile.

 

Edukalt kujundatud maksimalistlikud ruumid

Maksimalistlikud ruumid on just siis edukalt kujundatud, kui suudetakse luua kokkukuuluv välimus, hoolimata sellest et kasutatakse palju erinevaid mustreid ja tekstuure. Nipp seejuures on kasutada läbivat värvitooni vöi värviperekonda. Valitud värvi saab lisada seintele, lakke, aknalauale ja miks mitte ka isegi mööblipolstrile. Silma puhkamiseks ja tasakaaluks peaksite kasutama esemeid mis on ühtlase, kõva viimistlusega, nagu puidust või marmorist kohvi- ja abilauad. See pakkub leevendust ruumi julgetele mustritele ja värvidele. Kokkuvõttes, et olla maksimalist, veenduge, et ruumis ei oleks kohti mis on ‚alasti‘.

Minimalism kui stiil sisekujunduses põhineb selgetel ja lihtsatel reeglitel. Maksimalismi seevastu on palju keerulisem defineerida ja seda pole lihtne organiseeritud struktuuridesse suruda. See on palju isiklikum, mitmekesisem ja erilisem. Siiski võib leida mõningaid ühiseid jooni, näiteks:

– Rikkalikud ja intensiivsed värvid

Maksimalism on intrigeeriv trend ja seda just peamiselt värvide osas. Intensiivne värvipalett on kindlasti esikohal. Interjöörides mängivad pearolli sageli sellised värvid nagu smaragd, tumesinine, violetne, safiir, must või fuksia. Mõned inimesed otsustavad nende värvide mõju leevendada heleda mööbli ja aksessuaaridega. Teised tõstavad neid aga just veelgi esile, lisades värvilist mööblit.

– Korduvad mustrid, nagu lille-, abstraktsed ja loomade prindid

Suur erinevus, mida maksimalistlikes interjöörides võib näha, on mustrid. Varasemalt populaarsed minimalistlikult valged seinad ja vaoshoitud toonid vajuvad unustusehõlma, andes seejuures teed ‚karjuvatele‘ tapeetidele. Tavaliselt ülimalt värvikad, originaalsed ja ‚küünistega‘ printid just köidavad pilku. Kuna disainerid propageerivad praegu troopilisi kooslusi, siis vahel tervitavad meid seinad, mis on ehitud palmilehtedega, kuninglike streliiciaõitega või banaanivõrsetega. 

– Unikaalsed Statement esemed

Maksimalistlikus stiilis interjöörid on täis esemeid ja detaile, mis on aastate jooksul kogutud või reisidelt kaasa toodud. Võib leida palju perekondlikke suveniire ja huvitavaid ning ainulaadseid esemeid. Sellistes interjöörides ei üllata huvitav mööbel või dekoratiivsetes kuldsetes raamides peeglid. Linnupuurid, pealuud, retromööbel ja sarnased detailid annavad ruumile lisaks isikupärase iseloomu. Mida ekstsentrilisem, seda parem. Miks mitte karpidest valmistatud laternad, mitmevärvilised lillekompositsioonid või ka eksootiliste lindude kujundid.

– Palus- ja veluurriie

Värvide ja tekstuuridega mängimine on üks asi, kuid maksimalistlikus interjööris on oluline plüüs, mis on väga pehme ja kohev. Sameteid iseloomustab ka imeline peen läige, mis lisab interjöörile elegantsi.

Mida intensiivsem on polstrikanga värv, seda parem. Velvet eelistab tugevaid toone nagu türkiis, safiir, violetne, smaragd, kollane või rubiinpunane.

– Kuldsed aktsendid

Kuldsed aktsendid lisavad interjöörile glamuursust. Troopiliste hõngudega ruumi kaunistades võite panustada puuviljakujulistele kullatud kaunistustele, kuldsetele lambipõhjadele, dekoratiivsetele peegliraamidele ja uhketele, sädelevatele segistitele.

– Stiilide ja värvide segamine

Maksimalismi stiilis interjööri võib lühidalt öeldes kujundada täpselt nii nagu sulle meeldib. Seejuures ei ole üllatav retrostiili ja art-deco või modernsuse segu. Maxi interjööris valitseb sageli retromööbel ja aksessuaarid ning viimasel ajal on populaarseks saanud makramee ehk ažuursed seinakaunistused.

Maksimalism on väga isiklik, mitmekesine ja eriline. See lõikab end ära uniformismist, murrab konventsioone, seades esikohale individualismi. Maksimalism on ideaalne lahendus loomingulistele inimestele kodu sisustamiseks. See võimaldab neil fantaseerida, katsetada ja enda iseloomu interjööris täielikult peegeldada.

Maksimalism vannitoas

Kuigi vannitoad on tavaliselt väikesed, saad siiski muuta need julgeks ja tõeliselt ainulaadseks. Vali julge värviskeem, või sega omavahel erinevad värvid, mis isiklikult meeldivad: kollane, punane, roheline, oranž, sinine, lilla. Kasuta silmapaistvat paneeli, plaate ning tapeeti ning jätka samas stiilis nii põranda kui laega – need võivad olla samuti silmapaistvad ja julged! Ühtsema tulemuse saamiseks korda värve näiteks paneelidel, põrandal ja laes, või vali muu omalaadne kobinatsioon. Ka mööbel vöib olla julge ja värviline, näiteks julgete toonidega või isikupäraste detailidega vann. Lintmani tootevalikust on näiteks võimalik tellida ka RAL värvikoodidega vanne – vali oma lemmik värv ning Lintman täidab soovi. Küsi täpsemalt klienditeenindajalt

maksimalism sisekujundusstiil vannituba
maksimalism sisekujundusstiil vannituba
maksimalism sisekujundusstiil vannituba

LOE VEEL LINTMAN VANNITOABLOGIST