Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Taimed vannitoas

Taimed vannitoas toovad ruumi hubasust juurde. Kuid millised taimed sobivad vannituppa? Võiks eeldada, et kõrgema temperatuuri ja õhuniiskuse tõttu armastavad vannitoas kasvada pea kõik troopikataimed. Kahjuks on vannitoad enamasti paraku üsna pimedad ja tehisvalgusega, mis limiteerib kõvasti seal ellujäävate taimede arvu. Milliste taimedega siis rohelust ja hubasust juurde tuua? Millised taimed erinevates valgustingimustes ellu jääks?

Rohket päevavalgust armastavad taimed

Kui sul on vannitoas rohkelt päevavalgust, mis ei ole seotud otsese päikesega, siis oled õnnega koos ja valik on lai. Selline keskkond meeldib eriti järgmistele taimedele: hirss-habetähk (toabambus), maohabe või näiteks pesa-raunjalg, mis sobib ka hästi väikesesse vannituppa.

Sellise vannitoa tingimused meeldivad veel paljudele sõnajalgadele ja niiskuslembestele kõrrelistele. Pesa-raunjalale lisaks võiks sõnajalgadest veel katsetada veel õrnade sulglehekestega adiantumit, pisut suuremat nefroleepi ja äärisjalgu.

Foto: vara.ee 

Sõrmlehik on veel väga dekoratiivse lehestikuga taim. Kasvab hästi põhja- või läänepoolse akna läheduses, kuna vajab suhteliselt valget, kuid ereda päikese eest kaitstud kasvukohta.

Foto: TheArchitectureDesign.com

Hästi kasvavad vannitoas kõrrelistest ja lõikheinalistest peale habetäha veel longus kõrkjas ja vahelduvlehine papüürus, rahvapäraselt vesipalm.

Lisaks meeldib näiteks Fatsia japonica’le valge kasvukoht, kuid ta tuleb toime ka vähese valgusega kasvukohas.

Vähese valgusega leppivad taimed vannitoas

Valguse suhtes on vähenõudlikud näiteks järgmised taimed: tsissus, tõlvlehik, bromeeliad, säntpoolia, nõelköis, filodendron.

Kui ruum ei ole väga suur, võib sinna valida ka rippuva kasvukujuga taimi: tsissus, roomav viigipuu, tups-rohtliilia või liaane – nõelköis, luuderohi.

taimed vannitoas
taimed vannitoas

Lisaks on näiteks maranta väga dekoratiivse lehestikuga taim. Vajab kõrget õhuniiskust, ja hajusat valgust.

Kui aga vannitoas on avarust rohkem, on näiteks väga effektne valik monstera (hetkel sisekujunduses väga populaarne valik). Kuigi kasvamiseks tahab monstera valget kasvukohta, lepib ta ajapikku ka keskpärase valgusega.

Tehisvalgus ja taimed vannitoas

Mis puudutab tehisvalgust, siis selle käes kasvada ei meeldi paraku ühelegi taimele. Tehisvalguse lahendus on effektne ja tõetruu kunsttaim. Ilusaid kunsttaimi on aga väga raske leida ja tihti on nii, et mida ehedam ta välja näeb, seda krõbedam on ka tema hind.

Sellises vannitoas oleks kauniks ja käepäraseks disainielemendiks näiteks populaarne eukalüpt, mis näeb ilus välja nii värske, kui ka kuivatatuna.

LOE VEEL VANNITOA BLOGIST: