Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vahemere ja minimalistlik stiil vannitoas

Enne kui hakkate vannituba remontima või kujundama oleks mõistlik mõelda, millises stiilis soovite oma vannituba näha. Siinses postituses toome välja ühed populaarseimad interjööri stiilid, mida oma vannitoas rakendada: vahemere ja minimalistlik stiil. Siit leiate inspiratsiooni ja tooteid, kuidas neid stiile saavutada – milliseid plaate ja millist mööblit valida, et tulemuks oleks terviklik.

Loe lisaks ka siit artiklist erinevate sisekujundusstiilide (modernne, rustikaalne, Skandinaavia, industriaalne stiil) kohta ning leia sobivad tooted.

Vahemere stiilis vannituba

Vahemere stiilile mõeldes meenub esimese asjana päikeses sillerdav meri ja rõõmsad inimesed, kellel pole kusagile kiiret. Seda sisekujundus stiili iseloomustab minimalism, helgus ning hubasus.
Tihti leiab nendest interjööridest võluvaid plaadimustreid, mis on inspireeritud vahemeremaade tänavatest. Eelistatakse naturaalseid materjale nagu puit, klaas, rotang, linane ning džuut ehk jute. Seinu katab tihtipeale lubivärv mille eeliseks on looduslikud koostisosad ja kaunis maaliline tulemus.

Vahemere kodust ei puudu kunagi lopsakad toataimed, mis puhastavad õhku ning loovad hubase atmosfääri. Korralik toapalm loob kindlasti lõunamaise meeleolu. Värvidest eelistatakse beeži, valget ning terrakota tooni. Tervitatud on ka musta ja valge kontrast.

Üks vahemere vannitubades sageli esinev kujunduselement on kumer või kaarjas ukseava vannitoa sissepääsude või dušikabiinide jaoks.

Tihtipeale puudub vannitubadest traditsiooniline mööbel, vaid eelistatakse nn sisseehitatud elemente, mis moodustavad ühtse terviku. Kui viimane variant ei ole võimalik, siis eelistada puidust ning heledates toonides mööblit. Vahemere stiilis vannitubade keskpunktiks on kindlasti suursugune vann, kus pikalt lõõgastuda ja enesele aega võtta.

vahemere stiil sisekujundusstiil sisekujundus vannituba
vahemere stiil sisekujundusstiil sisekujundus vannituba

Stiilinäited: Vahemere sisekujundus stiil vannitoas
Pinterest.com

Minimalistlik stiil vannitoas

Kes ei oleks kuulnud väljendeid: “lihtsuses peitub ilu”, või: “vähem on rohkem” — just sellist põhimõtet järgib minimalistlik stiil.

Selged ja konkreetsed jooned, funktsionaalsed lahendused ja palju tühja pinda — teisisõnu ruum, kus miski ei riiva pilku iseloomustab minimalistlikku interjööri kõige paremini.

Värve minimalistlikust interjöörist palju ei leia – reeglina on kasutuses palju valget ning selle variatsioone – elevandiluu valge, päljas valge, hallikasvalge, helehall jne. Valge juurde tuuakse vahel naturaalset puitu ning musti või kuldseid aktsente.

Mööbel on selles ruumis kas sisseehitatud või väga minimalistlik. Kapiuksed on ilma käepidemeteta ning mööbel on oma vormilt nii lihtne ja askeetlik kui vähegi võimalik. Eelistada tuleks nn „hõljuvaid“ mööblitükke, mis ei toetu põrandale, vaid on kinnitatud seinale, et ruum jätaks õhulise mulje.

minimalistlik stiil vannituba sisekujundus
minimalistlik stiil vannituba sisekujundus

Stiilinäited: Minimalistlik stiil vannitoas
Pilt: Pinterest.com

Loe veel Lintman vannitoablogist: