Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Erinevaid emotsioone tekitavad vannitoad

Vannituba ei ole enam ammu ainult ruum kus end kasida. See on buduaar või spaa, kus igapäeva elust lõõgastuda! Et aga lõõgastumiseks oleks ideaalne keskkond, loo vannituppa meelepärane õhustik.

Suuremat vannituba on ehk mõnevõrra lihtsam kujundada, seejuures vajab väiksem pesuruum põhjalikku läbimõtlemist. Olulisim on kõige selle juures mõelda funktsionaalsusele!

Vannituba kujundama hakates tuleks protsessi lihtsustamiseks vastata paarile küsimusele: Kas paigutada vannituppa vann või dušinurk? Mis värvi ruum olema peaks? Kas seinad värvida või plaatida? Millised plaadid valida? Kui suur ja milline peaks olema kraanikauss? Kui eelnevatele küsimusele on vastused olemas, siis on lihtsam mõelda emotsioonile, mida soovid oma vannitoas kogeda – õdus, posh, romantiline? Järgnevalt leiad mõningaid näpunäiteid ja inspiratsiooni, kuidas selliseid emotsioone vannituppa luua.

seina peegel posh vannituba

Lühter ja efektne peegel vannitoas. wallmirrors.eu

kunst vannitoas

Kunst vannitoas. laurelberninteriors.com

POSH vannituba

Posh (e.k. šikk) viitab aristokraatlikkusele, peenetundelisusele, rikkusele ning elegantsusele. Selline vannituba kõlab kallilt, kuid anname sulle mõned lihtsad ning taskukohased näpunäited, kuidas sellist vannituba hõlpsasti luua. Kui vann või dušinurk on valitud ja värvigamma paigas, siis erinevaid õhustikke on lihtne luua ka nn nipsasjakeste ja aksessuaaridega.

 1. Pööra tähelepanu vannitoa valgusele! See on üks lihtsamaid viise, kuidas muuta tavaline ruum eksklusiivseks. Ära rahuldu vaid ühe valgustiga keset lage. Kui siiski, siis paigalda selle asemele pilkupüüdev lühter.
 2. Too ruumi erinevaid valgusteid – näiteks peegli juurne valgusti lisab ruumile ka funktsionaalsust (õige valgus on näiteks jumestuseks väga oluline). Peida väikesi süvistatavaid valgusteid lakke (karniisi taha), põrandasse (vanni esile tõstmiseks) või lihtsalt seinaniššidesse. Erinevaid valguseid kasutades saad hõlpsalt muuta vannitoa meeleolu.
 3. Kasuta traditsioonilise vannitoamati asemel dekoratiivset vaipa, näiteks nn Pärsia vaipa. See on lihtne moodus, kuidas luua eksklusiivsem vannituba. Õige vaip seob ruumi ühtseks.
 4. Too kunst vannituppa! See võib alguses tunduda priiskamisena, aga varsti näed isegi, kui poshilt see mõjub.
 5. Eksponeeri tualett-tarbeid, mida keegi ei oota näha – rulli rätikud riiulitele (see jätab mulje kui kallist spaast), korv tualettpaberitega, kandikud seepidega, hambaloputusvedelik klaaspudelisse, vedelseep ilusasse pumbaga dosaatorisse jne.
 6. Kasuta nn traditsioonilise vannitoa peegli asemel silmapaistva raamiga peeglit. See väike detail võib muuta kogu vannitoa ilmet.
master vannituba posh eksklusiivne vannituba

Pärsia vaip, lühter, kunst vannitoas. Classyclutter

ÕDUS vannituba

Hubane ja funktsionaalne vannituba muudab sinu päeva juba hommikul mõnusaks ning õhtul on see koht, kus võtta päeva pinged maha. Õdus vannituba on rahulikes toonides ning naturaalsetes materjalides. Sellise vannitoa keskpunkt võiks kindlasti olla mugav vann või dušinurk.

 1. Too vannituppa tekstiile. See on õdususe loomiseks üks kergemaid mooduseid. Ära pelga pehmet ning suurt vannitoavaipa. Kui vannitoas on aken, siis paigalda sinna ette lendlevad kardinad ning eksponeeri pehmeid rätikuid.
 2. Kollane ja pehme valgus loob hubase ja lõõgastava keskkonna. Too vannituppa küünlad või loo võimalusel nendele seinaniššid. Naturaalne valgus ja päike on samuti hea viis, kuidas luua õdus ruum.
 3. Naturaalne puitmööbel mõjub hubaselt. Võimalusel kasuta vannitoas vitriinkappi või kummutit, mis jätab pesuruumist mulje kui igast teisest eluruumist.
 4. Too vanituppa elu toalilledega, mille külmana mõjuvad keraamilised potid saab varjata naturaalsete punutud korvidega.
 5. Kui pesuruum on piisavalt suurt, siis ära karda sinna tuua ka pehmet mööblit. Tumba või isegi tugitool muudab vannitoa kindlasti mugavaks ja õdusaks.
 6. Et vannituba mõjuks kui iga teine ruum elamises, siis paigalda seina tapeet ja laota põrandale puit. Tapeedi paigaldamisel arvesta aga märgaladega, mis tuleks siiski keraamiliste plaatidega katta. Või kasuta kogu ruumis plaate, mis mõjuvad kui kangas . Kui naturaalset puitu ei julge põrandale panna, siis vali selleks keraamiline parkett.
puidust vitriinkapp vannituba

Puidust vitriinkapp vannitoas. potterybarn.com.

kardinad pehme vaip vannituba

Kardinad, pehme vaip, kummutid vannitoas.  styleblueprint.com

lill ja vaip vannitoas

Taim korvis. Pehme vaip. bellamumma.com

puitporand tapeet ja kummut vannitoas

Puitpõrand, tapeet ning kummut. www.idealhome.co.uk.

ROMANTILINE vannituba

Vannituba on siiski kõige intiimsem ruum meie kodudes. Kui eelistad romantilist ja intiimset õhustikku, siis võid julgelt tuua vannituppa sumedamaid toone. Sellise vannitoa keskpunktiks võiks olla eraldiseisev vann, kus võtta pikki lõõgastavaid vanne.

 1. Romantilise vannitoa juures ei saa üle ega ümber küünaldest, dimmerdatavast valgusest, ning ka silmapaistvast lühtrist. Valides vannituppa küünlaid, mõetle ka sellele, et need võiksid pakkuda aroomiteraapiat. Lõhnad on väga suur osa sellest, kuidas me end tunneme!
 2. Täispikad, raamiga peeglid mõjuvad romantiliselt ning aitavad valgusel ruumis mängelda, mis mõjub joovastavalt.
 3. Suured lillemustrid seinas või lõikelilled vaasidega mõjuvad vürtsikalt ning peenelt. Kui lõikelilled tunduvad priiskamisena, siis tänapäeval on võimalik osta väga tõetruid kunstlilli. Võimalusel kasuta seinas tapeeti, mida on lihtne tüdinedes vahetada. Seejuures pea aga meeles nn märgalasid, kus tuleks siiski ohutuse mõttes kasutada keraamilisi plaate.
 4. Lõõgastavad vahuvannid on osad romantilisest vannitoast. Vintage-stiilis eraldiseisev vann mõjub elegantselt ning naiselikult.
 5. Too vannituppa kuldseid toone, mis tihti assotsieeruvad ka selliste tunnetega nagu armastus, kirg ja maagia.

 

Autor: Urve Pannas, Lintmani sisekujundaja

Efektne lillemuster ja lühter. Romantiline vannituba
efektne lillemuster

Efektne lillemuster ja kuldsed detailid. bhg.com

romantiline vannituba

Lilled, lühter, suur peegel. homindes.blogspot.com

LOE VEEL LINTMAN VANNITOABLOGIST: