Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Kallis vs odav vannitoamööbel – mis on vahe?

Vannitoamööbel ja selle valimine ei ole pelgalt värvi ja välimuse küsimus. Nagu hea köögimööbel muudab igapäevased toimetused kiiremaks, nii pakub ka õige vannitoamööbel igapäevast mugavust ning on funktsionaalne. Kuid milliste kriteeriumite põhjal otsustada ja valida endale sobiv vannitoamööbel? Mis vahe on odaval ja kallil vannitoamööblil?

Põrandale toetuv vs. seinale kinnitatav vannitoamööbel

Üldjoontes võib vannitoamööbli jagada kaheks – põrandale toetuvad või seinale kinnitatavad. Seinale kinnitatava eelis on see, et kui põrand on pidevalt märg, siis ei kahjusta see mööblit. Samuti on põrandat lihtsam mööbli alt puhastada. Seinale kinnituva mööbli puhul tuleb veenduda, et sein kannab mööbli raskuse ära, isegi siis kui kapid on täis ladustatud. Kindlasti tuleks kasutada õigeid kinnitusi ja paigaldada mööbel vastavalt juhendile.

Vannitoamööbel Sundborn

Põrandale toetuv mööbel – Sundborn

Vannitoamööbel Seaside

Seinale kinnituv mööbel Seaside

Hingede ja siinide kvaliteet

Üks põhilisemaid detaile, mida vannitoamööbli juures kontrollida on hingede ja siinide kvaliteet. Hinged ja siinid peavad liikuma sujuvalt ja olema stabiilsed. Need ei tohi logiseda, väriseda ega teha hääli. Lükates sahtli hooga kinni, peab see toimuma sujuvalt. Igasugune takistumine ja ebastabiilsus on ohumärk – need jäävad ka kodus nii tegema. Eelistage roostevabast terasest või alumiiniumist furnituuri, mis on niiskuskindlam ja ei hakka nii kergelt roostetama.

Tööpinna kvaliteet

Teine oluline aspekt on kontrollida, millisest materjalist on tööpind. Valamukapid võivad olla tööpinnaga või uputatava valamuga, mis moodustavad ühtse terviku, omades juba ka tööpinna osa. Selline lahendus on alati niiskuskindlam, kuna ei esine nii palju liitekohti, kus vesi karkassi tungiks. Tööpinnaga ja pinnapealse valamuga vannitoamööbel võib olla aga omanäolisem ja stiilsem.

Tööpinnaks kasutatakse erinevaid materjale – MDF’i, puitu, kivi jne. Kontrollige töötasapinna veekindlust, kulumiskindlust, keemiakindlust, poorsust ning  pinnakatte töötlust. Kõige lihtsam on küsida müüjalt tehnilist infot, et erinevaid pindu võrrelda.

Vannitoamööbli töötasapinna materjal

Võimalusel kontrollige või küsige lisainformatsiooni mööbli karkassi materjali kohta -, kas tegu on melamiini, MDF plaadi, saepuruplaadi, plastkomposiidi, vineeri, täispuidu või millegi muuga. Kõige kehvem variant on MDF plaat laminaadi all. Viimane ei pea niiskusele pikalt vastu. Sealjuures on oluline ka värvkihi pehmus – mida pehmem värv, seda kiiremini maha kulub. Uurige ka laki kihtide arvu kohta – neli kihti on mõistlik.

Tähele tasub veel panna, et odavamatel mööblitel tehakse töötasapind veekindel, aga muu karkass kõige odavamast materjalist, mis ei ole veekindel. Saepuruplaadist kappide kinnitamisel tuleb eriti tähelepanelik olla, et need ei mureneks.
Täispuidust mööbel võib olla küll kaetud spetsiaalsete vahenditega, aga ajapikku võib see siiski niiskusega amortiseeruda. Üks parimaid materjale vannitoa mööbliks on PVC ehk spetsiaalne plastik, mis on äärmisel niiskuskindel.

Noro

Tööpinnaga valamukapp Relounge

Valamukapp Original 1200

Uputatava valamuga kapp Original

Kallis vs odav vannitoamööbel – mis toob hinnavahe?

Mööbli juures tasub veel kontrollida käepidemete kvaliteeti -, kas need on roostevabast, värvitud plastikust või mõnest muust materjalist. Kontrollige ka, kuidas käepidemed kinnituvad. Kindlasti proovige ka sahtleid ja uksi avada ning veenduge, et käepidemed on mugavad. Arvestage sellega, et tihti tuleb kappe avada ka näiteks märja käega, mistõttu käepide peab olema piisavalt mugav, et see käes ei libiseks ning niiskusega roostetama ei hakkaks.
Paljud kapid avanevad ka nn „push-open“ süsteemi abil, mis on äärmiselt mugav. Viimane võib muuta mööbli hinna ka kallimaks.

Mööbli hinnavahe võib tulla ka sellest, milline varustus mööbliga kaasas on. Vannitoa mööbel võib olla kallim, kui selle juures on juba sahtlisisud, elektripistikud kappides, valgustus sahtlites ja peeglil. Kallim mööbel on funktsionaalne ning pakub igapäevast kasutamismugavust.

Seega vannitoamööbli ostul pange erilist rõhku materjalidele, et need niiskusega ei amortiseeruks. Võimalusel investeerige kallimasse mööblisse, mis on funktsionaalsem ning püsib kauem ilusamana. Et vannitoamööbli eluiga pikendada, on kindlasti tähtis ka materjalidele kohane hooldus.

Autor: Urve Pannas, Lintmani sisekujundaja

Hafa Go käepidemed

Lintmani veebipoest saab osta ka erinevaid käepidesid

Sahtlisisu

Sahtlisisu Lifestyle vannitoamööbel

LOE VEEL Lintmani vannitoablogist: