Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Tee ise suhkrukoorija

Isetehtud suhkruga kehakoorijad on mittetoksilised ja loodussõbralikud. Selles postituses annamegi mõned näpunäited, kuidas teha ise suhkrukoorija. See on imelihtne ning sobilik nii endale kui kingituseks!

Miks kasutatakse suhkrukoorijat?

Suhkrukoorija on suurepärane naha koorimiseks, eemaldades surnud naharakud, mustuse ja liigse õli ning soodustades vereringet. Suhkrus esineb looduslik glükoolhape, mis on abiks naha puhastamisel ja surnud naharakkude lahustamisel. Peale selle on glükoolhape ka tugev antioksüdant, põletikuvastase toimega, niisutab nahka ja stimuleerib kollageeni loomist. Seda soovitatakse kasutada akne, mustpeade, rasuse naha ja väikeste kortsude puhul.

Milliseid suhkruid kasutada?

Siin on kolm peamist suhkrutüüpi, mille hulgast võite oma lemmiku valida. Üks populaarseimaid on puhas roosuhkur. Julgustame proovima erinevaid suhkruid, et leida just oma nahatüübile sobilik.

Pruun suhkur on kõige vähem abrasiivne, mistõttu on see hea valik tundliku nahaga inimestele ja hea valik näokoorija tegemisel. Kuna see on õrn, saab seda kasutada kuni 4 korda nädalas.

Roosuhkur on hea kõigile nahatüüpidele ja sisaldab naha toitmiseks olulisi toitaineid. Võib kasutada 2 – 3 korda nädalas.

Täistoor-roosuhkur on jämedam ja teeb selle sobilikuks kehakoorimiseks. See on kolmest kõige vähem töödeldud ja sisaldab kõige olulisemaid mineraale. Toorsuhkruga tehtud kehakoorijaid saab kasutada kuni 2 korda nädalas.

suhkrukoorija   SUHKRUKOORIJA

Pilt – simple-veganista.com

Siin on suhkrukoorija jaoks kasutatud orgaanilist pruuni roosuhkrut, jojobaõli ja natuke sidrunimahla. Sidrun lisab koorijale aroomi ning on samuti nahale hea, olles heaks allikaks C-vitamiinile.

Milliseid õlisid kasutada?

Kõige lihtsam ja odavam on suhkrukoorija tegemiseks kasutada ilmselt kõigi kodus leiduvat ekstra neitsioliiviõli. Kuid hea on ka jojoba- ja magusa mandli õli. Samas soovitame proovida erinevaid õlisid või isegi neid segada, et näha mis Teie jaoks kõige paremini sobib.

Jojobaõli omab põletiku- ja bakterivastaseid omadusi. See on neutraalse lõhnaga, vähem rasvane ja imendub kiiresti. See on hea niisutav palsam ja toidab kõiki nahatüüpe.

Oliiviõli tungib sügavale naha sisse, muutes selle kasutamiseks liiga kuivale nahale. Oliiviõli on nii võimas niisutaja, mis lausa „tõmbab“ niiskuse naha sisse. Samuti on see hea kuiva, sügeleva naha rahustamiseks.

Aprikoosiõli imendub hästi, pole rasvane ja toimib rikastava pehmendajana, mis sobib suurepäraselt naha rahustamiseks ja kuivuse vältimiseks. Sobib kõige paremini tundlikule, kuivale ja küpsele nahatüübile.

Avokaadoõli on raske tekstuuriga, kuid samas rahustav ega jäta rasvaseid jääke. Avokaadoõli toetab naha elastsust, on toitainerikas, niisutav ja suurepärane küpsele nahale.

Kookosõli on niisutav, toitev ja ei ummista teie poore. Sellel on ka viirusevastased ja antibakteriaalsed omadused. Otsige rafineerimata kookosõli. Või proovige fraktsioneeritud kookosõli, kuna see pole nii rasvane ja imendub kiiresti.

Seesamiõli on rikas vitamiinide ja mineraalide poolest. Seda soovitatakse kasutada psoriaasi, ekseemi, artriidi puhul ja naha pehmendajana.

Sarapuupähkliõli on meeldiva lõhnaga kahvatu merevaigukollane õli. See sarnaneb mandliõliga, mida see sageli asendab. See õli on kasulik rasusele nahale, kuna tal on ahendavad omadused. See imendub kiiresti ja on hea rasusele või aknele kalduvale nahale.

Kanepiseemneõli on toitev ja taastav. See on eriti hea kuiva, kahjustatud naha niisutamiseks ning sobib hästi ekseemi ja psoriaasi korral. See vähendab naha vananemist ja on põletikuvastane. Kanepiseemneõli tungib kiiresti läbi naha, mõned kirjeldavad seda kui kuiva õli. Avatud õlipudel tuleks ära kasutada 2–4 nädala jooksul.

Magusate mandli õli on rikas E- ja K-vitamiinide poolest, mis aitab nahal taastuda ja elastsust säilitada. See on ka looduslik UV-blokeerija. Imendub kiiresti, jätmata õlist jääki ja on hea valik kõigile nahatüüpidele.

Kreekapähkli õlis on head niisutavad, vananemisvastased, taastavad, pehmendavad ja toniseerivad omadused.

Tegelikult on õlide loetelu lõputu – vaarikaseemne-, porgandi-, kõrvitsaseemne-, argaaniaõli jne – lihtsalt tuleb leida endale sobiv.

suhkrukoorija

TEE ISE SUHKRUKOORIJA:

  • Pange 1 tass suhkrut (ca 2,5 dl) keskmise suurusega mahutisse ja lisage õli 1 supilusikatäis haaval, pidevalt segades. Õli kogus – umbes 3-5 supilusikatäit, sõltub millist õli ja suhkrut Te otsustate kasutada.
  • Konsistents peaks olema liivane, mitte vedel. Kui segu on liiga vedel, lahustuvad suhkrugraanulid päeva või kahega ning need ei ole enam piisavad, et nahka koorida. Kui koorija on liiga vedel soos lisage veel suhkrut.

LOE VEEL VANNITOABLOGIST