Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vannitoa renoveerimine: Milliseid professionaale on vaja?

Praktiline vannitoa renoveerimine on järgmine samm peale eelarve koostamist ning vannitoa ruumi kujundamist. Kui Sul ei ole veel eelnevad sammud põhjalikult läbimõeldud, siis soovitame lugeda eelnevaid blogipostitusi ning laadida alla Lintmani praktiline disainijuhend (leitav allpool).

Kui planeerid vannitoa renoveerimist, siis tuleks alustuseks läbi mõelda, kas saad renoveerimistöödega ise hakkama või kas peaksid palkama spetsialistid, kes aitavad disaini või ehitusega?
Kui plaanid vannitoa täielikku renoveerimist, siis on kindlasti otstarbekas kasutada disaineri abi, ka siis, kui plaanid ehitustööd ise läbi viia. Kvalifitseeritud spetsialisti leidmiseks küsi soovitusi perekonnalt ja sõpradelt, külasta disainimessi, näidiskodu või küsi nõu Lintmani disaineritelt.

Mõtle läbi ehitustööde teostamise üksikasjad – millised tööd saad teha ise ning milliste   jaoks on vaja eksperte? Koosta üksikasjalik ajaplaan selle kohta, millal on tööde teostamise aeg ja kui palju iga töö aega võtab.

Vannitoa renoveerimine: PROFID – Kes on kes?

Olenevalt projekti suurusest võib vannitoa renoveerimine olla küllaltki keerukas ning ajamahukas ettevõtmine. Järgnevalt anname kiire ülevaate erinevatest professionaalidest, kes vastavalt Sinu projekti suurusele saab vannitoa reniveerimisel abiks olla.

1. ARHITEKTID

Kui plaanid suurt vannitoa renoveerimist või ehitusprojekti, saab arhitekt luua üldise disaini ja teostada ehitusjoonised, mis on vajalikud ehituslubade saamiseks. Arhitektidel on vastav haridus ja kogemus ning neil on riiklikud kutsetunnistused.

2. DISAINERID

Disainerid on oma ala spetsialistid, kes võivad samuti aidata luua projekti joonised. Vannitoa disainerid on spetsialiseerunud vannitoa kujundustele ning neil peab olema vastav haridus.

3. PEATÖÖVÕTJA

Peatöövõtja haldab Sinu unistuste vannitoa loomiseks vajalikke ehitustöid. Ta võib teha tööd ise, kuid tõenäoliselt palgatakse alltöövõtjad projekti osaliseks või täielikuks teostuseks. Kui plaanid väiksemat ümberehitust, ei pruugi Sul vaja minna professionaalset disainiteenust, saad töötada vaid vahetult kogenud peatöövõtjaga.

4. DISAINILAHENDUSE PAKKUJA

Disainilahenduse firma saab pakkuda nii disaini kui ka ehitusteenuseid, lihtsustades sellega ümberehituse protsessi. Mõned firmad pakuvad arhitekti teenust, teised kasutavad kutsetunnistusega disainereid. Kuna sellised ettevõtted teostavad projekti järelevalvet algsest disainist kuni lõppviimistluseni, tagab see ka projekti eelarvesse jäämise.

MIDA KÜSIDA, KUI VALID TÖÖVÕTJAT?

Sinu vannitoa renoveerimine on märkimisväärselt edukam, kui küsitled eelnevalt spetsialiste ning kontrollid nende soovitusi.  Siin on mõned küsimused, mis abistavad õige inimese leidmisel.

KUI PIKALT OLETE ANTUD VALDKONNAS TEGUTSENUD?

Eelista kindlasti oma piirkonnas tuntud ettevõtet ja küsi töövõtjatelt nende kutsetunnistuse koopiat ja kindlustussertifikaati.

MILLINE VÕIKS OLLA PROJEKTI AJAKAVA?

Samuti küsi tööplaanide ja töö lõpetamise eeldatava tähtaja kohta.

MILLINE ON TEIE ORGANISATSIOONI STRUKTUUR?

Uuri, kas ettevõttel on oma töötajad või palkavad nad alltöövõtjaid. Kas projekti järelevalvet teostab projektijuht?

MITU SARNAST PROJEKTI OLETE TEOSTANUD VIIMASE 12 KUU JOOKSUL?

Otsi disainereid ja / või töövõtjaid, kes on tuttavad sinu soovitud disaini ja/või projekti tüübiga. See aitab hoida ära arusaamatusi hilisemas projekti faasis.

KUI SUUR PROTSENT TEIE KLIENTIDEST ON KORDUVAD KLIENDID?

See vastus võib anda kasuliku vihje klientide rahulolust.

KAS SAATE MEILE ANDA SOOVITAJATE NIMEKIRJA?

Küsi minimaalselt kolm soovitajat, täpsemalt soovitajaid sarnaste projektidega. Samuti saad uurida, kas oleks võimalik tutvuda teostatud töödega või käia kohapeal.

vannitoa ehitus remont disain

Vannitoa praktiline disainijuhend

*