Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vannitoamööbli õige hooldus

Vannituba on kodudes üks enim kasutatavaid ruume ning seal esineva niiskuse tõttu on vaja vannitoamööbli eest rohkem hoolt kanda. Esimene samm, et vannitoamööbel kestaks aastaid, on valida kvaliteetne mööbel, mis on valmistatud vastupidavatest materjalides. Odava ja kalli vannitoamööbli erinevusest saad lugeda siit.

Kvaliteetse vannitoamööbli hooldus on lihtsam, kuna see on niiskusele ja seebi plekkidele vastupidavam.
Pea meeles, et erinevad materjalid, viimistlused, tekstuurid jne nõuavad erinevaid hooldusvahendeid ja –võtteid.
Üks lihtne samm vannitoamööbli puhastamiseks on ennetus. Lintmani tootevalikust leiab nii kaitse-, hooldus- kui ka puhastusvahendeid, mis aitavad mööblit ning erinevaid pindu kaitsta ning ohutult puhastada. Samuti on soovituslik kasutada näiteks sahtlites libisemisvastaseid matte, mis hoiavad asjad paigal ning kaitsevad sahtli põhjasid kriimustuste ja niiskuse eest.

Kindlasti soovitame vannituba puhastada ja hooldada pidevalt ning mitte jätta liiga pikka vahet koristuste vahele. Pideval puhastamisel ei jõua mustus kinnistuda ja pindadesse imbuda ning nii ei teki vajadust kasutada tugevatoimelisi puhastusvahendeid.

vannitoamööbli hooldus ja puhastusvahend

Vannitoamööbli hoolduse üldised soovitused

Vannitoamööbli puhastamisel on väga suureks abiks mikrofiiberlapi kasutamine. Selleks tuleb kõigepealt mikrofiiberlapp teha märjaks ning väänata välja, et ei jääks tilkuma ning käia üle kogu vannitoamööbel. Piisab vaid lapi kasutamisest ilma puhastusvahendita.

Kindlasti ära kasuta mööbli puhastamisel abrasiivseid küürimispulbreid, terariistu, äädikat, lahuseid, karedaid küürimiskäsnasid, pleegitusvahendeid, küünelakieemaldajat, sidrunhapet, lihvimisvahendeid jne.
Kui on kahtlus, et puhastusvahend võib kahjustada eseme viimistlust või muuta värvitooni, soovitame kindlasti katsetada kõigepealt mõnel varjatumal pinnal, mitte aga kapiuksel.

Sõrmejälgede, tolmu ja kergemate plekkide (hügieenitarvete ja vee pritsmete) eemaldamiseks lahusta soojas vees pisut pehmetoimelist puhastusvahendit. Pühi pinnad  niiske lapiga üle ning kindlasti kuivata seejärel pehme ning kuiva lapiga. Erilist tähelepanu pööra nurkadele.

Vannitoamööbli metallaksessuaaride puhastamisel tuleb olla eriti ettevaatlik. Tee kindlaks millisest materjalist ja millise viimistlusega on mööbli käepidemed, muud detailid ja segistid, et nende puhastamiseks kasutada ohutut vahendit. Enne puhastausvahendi kasutamist loe kindlasti kasutusjuhendit. Happeid ja leeliseid sisaldavad puhastusvahendid võivad lühendada metallaksessuaaride ja –valamu iga.

Mööbli kokkupanekul ja valamute paigaldamisel peab liite- ja ühenduskohad väga hoolikalt tihendama, et niiskus neist läbi ei tungiks. Kontrolli kindlasti nende seisundit aeg-ajalt! Kuivata tööpinnad (eriti lamineeritud kattega pinnad!) pärast kasutamist hoolikalt, et vältida niiskuse võimalikku läbi liitekohtade pinna alla kogunemist!

Ideaalne oleks, kui vannitoas oleks õhuniiskus pidevalt 55-70% ning temperatuuri +18-22°C vahemikus. Õhuniiskus üle 70% on liiga suur – sel juhul peaks üle vaatama vannitoa ventilatsiooni. Väldi päikesekiirte otsest langemist puitpindadele! Lakkidele on lisatud puitu ultraviolettkiirte eest kaitsvaid aineid, kuid naturaalpuit muudab päikese käes aja jooksul tugevasti värvi.

vannitoamööbli hooldus ja puhastusvahendid

Vannitoamööbli hoolduse põhitõde: erinevad materjalid vajavad erinevat hooldust

Puidust tööpinnad vajavad veekindluse säilitamiseks pidevat hooldust.  Näiteks võib puit vajada õlitamist või vahatamist. Kindlasti küsi oma vannitoamööbli tarnijalt täpsemaid juhiseid. Laminaattööpinnad ei nõua erilisi puhastusnippe, see on üks kergemini puhastatavaid materjale. Pea aga meeles, et kaks eelnevat materjali ei kannata kuumust (olge ettevaatlik juuksehooldus aparaatide kasutamisel).
Puit- ja vineerpindade puhastamiseks tarvita kergelt niisket lappi. Hõõru ja kuivata pikki puidumustrit – nii säilitab puitpind paremini oma loomuliku ilu ja naturaalse väljanägemise.

Graniit tööpinnad, portselan, komposiitmaterjalid, kvarts ning corian tüüpi pindade puhastamisel pea kindlasti nõu tootjaga. Materjalide niiskusimavus on erinev ning vale puhastusvahend võib tekitada pindadele pöördumatuid kahjustusi.

Lakitud pindade puhastamiseks kasuta pehmet tüüpilist käsnlappi. Kemikaalidest võib kasutada aknaklaasi puhastusvedelikke.

Klaaspindadele sobivad täpselt samad vahendid, mis ka aknaklaaside puhastamiseks sobivad. Ennetuseks kasuta Lintmani tootevalikus olevat Nano puhastusvahendit.

Peeglite puhastamiseks on lihtsaim kasutada mikrofiiberlappi. Selleks tuleb lapp märjaks teha ning korralikult välja väänata ning pühkida ära üleliigne vesi peegli pinnalt. Seejärel piisab, kui käia peegel üle pehme majapidamispaberiga.

Roostevabast terasest pindade puhastamiseks leidub poodides mitmeid spetsiaalseid vahendeid. Järgi nende kasutamisel kindlasti tootja juhiseid!

Kroomitud/nikeldatud käepidemed on viimistluse saanud galvaanilises vannis. Neid võib puhastada samade vahenditega kui laminaat- või puitpindu. Kangekaelsete plekkide ja kriimustuste puhul võib proovida autohooldusvahendeid. Lintmani tootevalikust leiab üldpuhastusvahendi, mis sobib paljudele materjalidele.

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: