Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Kuidas eemaldada niiskusest tekkinud hallitust vannitoas?

Pea iga majapidamist võib üllatada hallitus vannitoas. Selle ruumi tingimused juba on kord sellised, kus hallitusele meeldib olla: soojus, niiskus, umbsus ja hämarus. Aga kui võtad kasutusele ennetavad abinõud ja tegeled hallitava pinnaga esimeste märkide avastamisel, siis on hallitusest võimalik üsna lihtsalt ning käepäraste vahenditega vabaneda. 

Hallitus vannitoas või siiski mitte?

Üllataval kombel võib hallitust olla üsna raske visuaalsel vaatlusel märgata, kuna seda võib kergesti pidada mustuseks. Näiteks võib osutuda määrdunud šampoonipudeli ümbrus või dušinurga nurgas olev mustus hoopiski hallituseks. Kui kahtled seinal oleval mustade täppide päritolus, siis siin on üks lihtne nipp: kasta lapp või vatitikk valgendisse ja hõõru seinal olevaid täppe. Mustuse korral jäävad täpid endiselt mustaks, hallituse korral aga lähevad heledamaks.

Hallitusest annab märku samuti ebameeldiv lõhn vannitoas. Põhjus võib peituda kehvas ventilatsioonis või juba pikemat aega tilkuvas torus, kust veenire näiteks vannitoavaipa jõuab. Raskematel juhtudel levib hallitus seina sisse, põhjustades värvi laiguti koorumist seintelt.

Ka äkki tekkinud allergia võib olla signaaliks, et hallitus on märkamatult levimas, mõjutades nii igapäeva heaolu ja tervist. Seega, kui hallitus vannitoas on endast juba märku andnud, tee kindlaks selle tekkepõhjus. Ning samal ajal likvideeri juba olemasolev hallituskolle.

hallitus vannitoas

Enne hallituse eemaldamist…

Hallituse eemaldamist vannitoas võib jagada kolme raskusastmesse. Äärmuslikumad on kõige lihtsam variant, kus hallituse eemaldamiseks piisab hallitanud eseme välja vahetamisest. Olgu selleks mõni torutihend või vannitoavaip. Ja kõige töömahukam juhtum, kus selgub, et hallitus on põhjustanud suuremat sorti kahju ja ette tuleb võtta vannitoa remont. Tavaliselt päästab olukorra hallitanud pinna mõne vastava eemaldusvahendiga töötlemine.

Mõned punktid veel, mida jälgida, kui hakkad hallitust kõrvaldama. Alati tee töödeldav pind märjaks. Nii ei lendu hallituseosakesed teistesse majaosadesse laiali. Iseenda kaitsmiseks kanna kummikindaid, pikki pükse ja pikkade varrukatega pluusi. Vajaduse ka respiraatorit ja kaitseprille. Koristamisel ajal hoia vannitoa uks kinni, aga pärast koristamist ventileeri vannituba korralikult. Kõik kasutatu vii välja prügikasti.

hallitus vannitoas - kuidas eemaldada?

Alusta kodus olevatest vahenditest

Kuigi kaubanduses leiab puhastusvahendeid, tasub proovida kodus olemasolevat nagu söögisooda, äädikas ja valgendi. Internetist leiab mitmeid retsepte ja tegutsemisjuhiseid, vali endale sobivaim.

Söögisooda segatuna veega pooleks sobib hästi kahhelplaatidelt hallituse eemaldamiseks. Tee plaadid märjaks, kanna pasta plaatidele ja lase seista ca 10 minutit. Seejärel harja pinda ning loputa veega.

Pritsi puhastatavale pinnale lahjendamata äädikat, lase seista tund aega ja siis harja. Aeg-ajalt kasta hari leigesse vette ning jällegi loputa pind veega. Spetsiifiline ja tugev äädika lõhn hajub paari tunni möödudes.

Värvitud pinnal valgendiga hallitust kõrvaldades, katseta kõigepealt mitte nii nähtavas kohas, kuidas valgendilahus ja värv omavahel sobivad, et pärast ei jääks heledat plekki. Võta 1 osa valgendit ja 10 osa vett. Pritsi lahust hallitusele ja oota 30 minutit. Siis hõõru pinda ja loputa veega.

Kui nendest abi ei ole või kahjustatud ala on väga suur, siis otsi abi spetsiaalsetest eemaldusvahenditest. Meie e-poest on võimalik osta One System Nano üldpuhastusvahendi konsentraati.

Igapäevane vannitoa hooldus

Mõned harjumused pärast dušši või vanni kasutamist võivad tunduda tüütud, aga regulaarselt neid järgides tagad, et hallitus vannitoas ei tekitaks peavalu.

Vannituba kasutades lülita sisse ventilatsioon. See võiks töötada veel ligi pool tundi pärast vannitoa kasutamist. Kui see puudub, siis ava aken (kui on) ja jäta uks lahti. Erinevatel toatermomeetritel on olemas niiskuse mõõdik, huvi pärast võid mõõta vannitoa niiskusprotsenti. Hea oleks kui see jääb alla 50%. Võib-olla tuleb mõelda ventilatsiooni parendamisele?

Leia hügieenitarvikutele oma koht. Neid liigutades vanni nurgale ja sealt tagasi oma kohale valamukappi, märkad lihtsamini mustuse jälgi ja ei lase hallitusel kanda kinnitada. Kahhelplaatidest seina korral pühi nendelt liigne niiskus lapi või kaabitsaga. Loodetavasti oled vuugivahed muidugi teinud niiskuskindlaks! Kui veel mitte, siis tee seda. Kõiki vannitoas olevaid vaipu vm katteid ning dušikardinat pese regulaarselt.

Ning kui juhtubki suurem veeavarii vannitoas olema, siis pärast selle likvideerimist jälgi veel nädalapäevad väga teraselt ega hallitus pole siiski vohama hakanud.

hallitus vannitoas - kuidas sellest jagu saada?

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: