Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Kuidas puhastada musta värvi segistit?

Vannitubadest võib aina rohkem leida hõbedaste ehk kroom viimistlusega segistite kõrval ka teisi värve – messing, kuldne, valge ja must. Mustad vannitoa detailid ning segistid on kaasaegse ja kõrgetasemelise välimusega, mida armastavad suur osa koduomanikke ja sisekujundajaid.

Kuidas aga musta segistit hooldada, et see näeks välja uus ja luksuslik pikemalt?

Musta segisti hooldus on imelihtne!

Segisti välispindade õige puhastamine aitab säilitada nende värske välimuse. Veeplekid ja -jäägid ei ole ainult esteetiline probleem, vaid mõned neist jääkidest võivad sisaldada kemikaale, mis musta viimistlust kahjustavad. Õigeaegne hooldus aitab vältida kahjustusi, mis võivad tekkida tugevamal hõõrdumisel ning puhastamisel, kui segisti on jäänud liiga kauaks puhastamata.

Mida teha ja mida mitte teha hooldusel?

Mida teha:

Puhasta segistit regulaarselt

Musta segisti välispindade puhastamine on lihtne ning tehes seda regulaarselt, säilib segisti välimus värske. Kui segisti jääb kauaks puhastamata ning selle pinnale ladestub palju mustust, siis on suurem tõenäosus puhastamisel selle pinda kahjustada.

Kasuta puhastamiseks pehmet lappi
Igat tüüpi viimistlusele võib tekitada kriimustusi ning must viimistlus pole mingi erand. Isegi tavalised puhastusvahendid, nagu harjad, küürimislapid ja karedad käsnad, võivad segistit kriimustada. Parim tööriist musta segisti puhastamisel on mikrokiudlapp.

Kasuta seebivett!
Täida anum või kraanikauss veega ning lisa tilk tavalist seepi. Veendu, et see on tasakaalustatud pH-tasemega pesuvahend, mitte happeline. Sega ning seejärel kasta lapp seebivee sisse ja pühi sellega kergelt segisti ja kuivata pehme lapiga.

Kaitse ekstreemsete temperatuuride eest

Vältige mustade (mattide) viimistluste pikaajalist kokkupuudet äärmuslike temperatuuridega. Hea oleks segistit kaitsta otsese päikesevalguse eest, kuna see võib põhjustada pleekimist või värvimuutust.

 

Mida mitte teha:

Ära kasuta happeid
Oluline on alati vältida hapete kasutamist (matt) mustade segistite puhul. Need happed võivad viimistlust kahjustada ja jätta maha ebaühtlased laigud, isegi siis, kui tegu on kvaliteetse tootja segistiga.

Ära kasuta vahasid ega täiteainega puhastusvahendeid
See näpunäide on oluline just musta mati viimistluse puhul. Mõned puhastustooted ei ole mõeldud ainult puhastamiseks ja desinfitseerimiseks, vaid ka sära lisamiseks. Need tooted hoia oma mati viimistlusega segistitest eemale.

Ära kasuta üldpuhastusvahendeid
Üld- või universaalsed vannitoapuhastusvahendid, sisaldavad sageli happeid, täiteaineid või mõlemat. Kuigi need koostisosad sobivad enamiku pindade jaoks, võivad need kahjustada musta viimistlust, eriti pärast korduvat kasutamist.

Äädikas
Äädikas on ainus hape, mida võite ääremisel juhul ja vaid tõrksate veeplekkide eemaldamiseks kasutada. Kuid järgige seda protsessi hoolikalt!

Kõigepealt lahjendage äädikat: 50% äädikat ja 50% vett. Selline lahus on tavaliselt piisavalt tõhus, kuid samas piisavalt õrn, et vältida kahjustusi. Kastke sellesse lahusesse pehme mikrokiudlapp ja pühkige sellega õrnalt veeplekid.

Niipea kui olete lõpetanud, loputage segisti rohke veega, et eemaldada kõik äädikajäägid. Lõpuks kuivata puhta mikrokiudlapiga.

Kokkuvõtte:

  • Vältige abrasiivsete puhastusvahendite või nuustikute kasutamist, kuna need võivad viimistluspinda kriimustada.
  • Selle asemel kasutage pinna õrnaks puhastamiseks pehmet mikrokiudlappi koos maheda seebilahusega.
  • Ärge kasutage vaha ega muid tooteid, millel on läikiv viimistlus, sest need võivad matti viimistlust kahjustada.
  • Pärast segisti puhastamist ja kasutamist kuivatage see põhjalikult (nii palju kui võimalik).
  • Kui kriimustate pinda, võite kahjustuste katmiseks kasutada parandusvärvi.
  • Vältige mustade (mattide) viimistluste pikaajalist kokkupuudet äärmuslikel temperatuuridega ja kaitsege neid otsese päikesevalguse eest, kuna see võib põhjustada pleekimist või värvimuutust.
  • Pinna korrapärane puhastamine pehme lapiga aitab vältida mustuse ja katlakivi kogunemist.

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: