Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vannitoa koristamise nipid ja trikid

Igalt poolt välja ilmuvad karvad, katlakivi ja hallitusplekid on vannitoa koristamise juures just need asjad, mispärast enamus meist seda koristamist ei naudi ega oota. Kui soovid, et vannitoa koristamine oleks lihtsam ning vannituba säilitaks väärilise enesehoolduskoha tiitli, siis on regulaarne koristamine paratamatult vältimatu. Oleme kokku kogunud nipid ja trikid, kuidas vannituba lihtsamalt ning kiiremalt korras hoida.

Loe ka nippe, kuidas dušinurka kergema vaevata puhastada.

  • Puhas tualettpott koduste vahenditega

Puhas WC-pott on puhta vannitoa olulisim osa. Ehkki see on töö, mida sooviksime vältida, leiduvad meie kodudes mõned lihtsad koostisosad, millega tualettpott ilma suurema vaevata puhtaks saada. Valage ¼ tassi söögisoodat ja ¼ tassi valget äädikat tualetti ja laske sellel 15 minutit mõjuda, seejärel puhastage tualettpott harjaga ja loputage.

 

  • Isetehtud wc-poti puhastus „pommid“

Kui tahad, et tualettpoti puhastamine oleks veelgi kiirem, siis valmista ise kodustest vahenditest wc-puhastamise tabletid või ka „pommid“.

Selleks sega kausis 1 tass soodat, ¼ tassi sidrunihapet, 1 supilusikas mistahes vedelat seepi ning mõned tilgad essents õli (näiteks sidruni). Saadud segu jagada näiteks silikoonist jääkuubikute vormi ning lasta üleöö seista.

Hoiusta saadud kuubikuid või ka „pomme“ õhukindlas konteineris ning kasuta vastavalt vajadusele, visates üks „pomm“ wc-potti ning lasta sel mõni aeg mõjuda.

Vannitoa koristamine WC Pomm

Pilt: Pinterest

Vannitoa koristamine WC Pomm
  • Soeta kaks dušikardinat

Kurb tõde dušikardinate kohta on see, et pikapeale kipub nende alumine äär värvi vahetama. Sinna kogunevad katlakivi, seebi ning šampooni jäägid, millest lihtsa masinapesuga jagu ei pruugi saada. Seetõttu on mõistlik dušikardinat enne pesumasinasse panemist sooda ja äädika vees leotada. Ja et dušid ei jääks sel ajal võtmata, on mõistlik omada veel ühte dušikardinat, mis esimese pesemise ajal üles riputada.

  • Vann puhtaks!

Vannitoa koristamise juures ei saa ära unustada vanni! Vanni puhastamine on kohati tüütu ning aeganõudev töö. Poodides leidub sadu puhastusvahendeid, millega seda tööd lihtsustada. Tegelikult on aga üks parimaid vanni puhatusvahendeid meil kõigil kodus olemas – selleks on kõige tavalisem nõudepesuvahend. Nõudepesuvahend eemaldab kergema katlakivi ja mis kõige olulisem lahustab meie kehalt ja dušigeelidelt vanni ladestunud õlid. Oluline on aga meeles pidada, et erinevates materjalidest vannid nõuavad erinevat hoolt, et mitte nende pinda kahjustada. Erinevatest materjalidest vannide puhastamise kohta saate pikemalt lugeda meie blogist.

  • Väldi peegli uduseks minemist

Kandke õhuke kiht habemeajamisvahtu kogu peeglile ja poleerige seejärel lapiga. See trikk peaks peegli hoidma kaks nädalat häguseks muutumast. Kui see meetod siiski ei toimi, siis meie blogist saab veel näpunäiteid, kuidas udu tekkimist peeglile ennetada.

  • Lööme kroom detailid läikima

Kroomitud kraanid ja detailid vannitoas on pilkupüüdvad, ent katlakivi on nendele lihtne tekkima. Kui soovite, et läige püsiks segistil kauem, siis peale katlakivi eemaldamist tilgutage pehmele lapile väike kogus õli (näiteks beebiõli) ning poleerige kraan sellega üle. Õli tekitab segistile mõneks ajaks nn „vett hülgava efekti“.

  • Teeme dušiklaasi katlakivist puhtaks

Vannitoa koristamise juurde kuulub ilmtingimata ja katlakivi eemaldus. Või siis hoopis selle ennetus – peale igat duši kasutage kummiotsaga klaasipuhatuskaabitsat, et  eemaldada klaasilt üleliigne vesi. Sellise harjumuse tekitamine võib tunduda tüütu, ent peagi näete et dušinurk püsib kauem puhtana.

Kui viimane tegevus tundub siiski tüütu, siis on võimalik dušinurga klaasid üle teha spetsiaalse nano-kaitsevahendiga, mis tekitab klaasile nn vett hülgava efekti.

Akrüülist vann Mood
Vannitoa segisti Fine Chrome