Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Kuidas puhastada kroomist segisti?

Kroomist segisti on tugev ja vastupidav, kui aga kroomi valesti hooldata, siis kaotab see oma sära kiirelt. Õnneks on suur valik nippe ja tooteid, mida oma vannitoa segistite hooldamiseks ning puhastamiseks kasutada. Allpoolt leiate soovitusi, kuidas kroomsegisteid puhastada ja hooldada, et nende sära oleks kestev.


Loe ka:

Muutke oma harjumusi

Kõige lihtsam ja vähem aeganõudvaim nipp on oma harjumuste muutmine. Selleks et mitte tunde küürida või osta kokku erinevat kodukeemiat, pühkige segisti peale igat kasutust puhtaks. See kõlab alguses küll liialdusena, aga kui kuivatate veeplekid peale igat kasutuskorda, ei ladestu need segistile ning väldite kangete puhastusainete kasutamist, mis on kahjulikud ka keskkonnale. Katlakivi ja inetud plekid saab eemaldada lihtsalt pehme puuvillast või mikrofiiber lapiga.

Ära kasuta neid tooteid kroomist segisti puhastamiseks!

Kroomsegisti puhastamises ei tohiks kasutada abrasiivsed tooted nagu terasvill, karedad käsnad, küürimispulber. Need muudavad pinna tuhmiks ja kriimuliseks. Mitte kunagi ei tohi kasutada ka hapet, kloori ega alkoholi sisaldavaid puhastusaineid, sest need jätavad inetud plekid ja võivad pinda kahjustada.

Kui kasutate puhastusvahendit, siis tuleks vältida nende pihustamist otse segisti suunas, sest segisti sisedetailid võivad kahjustuda. Selle asemel tuleks puhastusaine kallata lapile ning seejärel õrnalt plekke hõõruda.

Eelkõige tuleb vältida aga puhastustooteid, mis sisaldavad järgmisi aineid:

  • soolhape ja seda sisaldavad puhastusained (katlakivi eemaldajad / keraamiliste pindade puhastusained)
  • fosforhape, äädikhape ja kloor
  • alumiiniumkloriid (kasutatakse deodorantides)

Mis puhastusained sobivad kroomist segisti puhastamiseks?

Kroomitud pindu tuleb regulaarselt puhastada vedela, neutraalse pH-ga (pH6-9) pesuaine- või seebiveega. Sobib ka nõudepesuvahend (v.a. pesumasinale mõeldud). Hiljem kuivatada pind pehme kuiva lapiga. Kui katlakivi ikkagi tekib, siis kasutada tavalist majapidamisäädikat ja loputada väga põhjalikult veega.

Lintmani tootevalikust leiab ka Nano puhastusvahendid, mis on äärmiselt efektiivsed ning ohutud. Näiteks One System Nano üldpuhastusvahendi kontsentraati võib kasutada ka kroomist pindade puhastamiseks.

Kodused puhastusvahendid

Kodustest vahendites võib veel kasutada sidrunit. Lõigake sidrun kaheks ning hõõruge sellega segistit. Sidruni happelisus peaks mustuse eemaldama. Hiljem loputada segisti rohke veega ning kuivatada pehme lapiga.
Kroomi puhastamiseks võib kokku segada ka söögisooda pasta. Segage väikeses anumas vesi ning sooda kuni moodustub paks pasta. Saadud pastaga hõõruge õrnalt plekke ning hiljem loputage rohke veega.

Kokkuvõttes on kroomist segisti puhastamisel kõige olulisem, et nende pinda ei kahjustataks liiga abrasiivse nuustikuga ning et puhastusvahend ei sisaldaks ühendeid, mis pinda kahjustavad.

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: