Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vannitoa puhastusvahend: Kodukeemia alternatiivid

vannitoa puahstusvahend dušikabiini puhastamine

Vannitoa puhastusvahendid saab suures plaanis kahte leeri jaotada: on kaitsevahendeid, mis ennetevad suurema mustuse tekkimist ning on loomulikult vahendeid, mis aitavad mustusest lahti saada. Seejuures ei ole aga dušinurga või dušikabiini puhastamine tegevus, mis silmad vaimustusest särama paneb. Kui seda aga regulaarselt teha, vältides suurema mustuse pindadesse imbumist, siis töö lausa lendab käes. Vannitoa ja dušinurga määrdumist mõjutavad nii selle kasutamise sagedus kui ka vee kvaliteet, sest vees sisalduv katlakivi tekitab pindadele inetuid plekke.

Kõige lihtsam viis ennast suurest küürimisest säästa on ennetustöö. Lintmani tootevalikust leiab klaasile Nano kaitsevahendi, mis aitab hoida töödeldud pindu kiire määrdumise eest. Edaspidi piisab puhastamiseks enamasti veest ja lapist, sest pinnale tekib vedelikke hülgav efekt. Samuti kahaneb töödeldud pinnal bakterite kasv.

Sellegipoolest tuleks pärast duši all käimist märjad pinnad alati ära kuivatada. Selleks tõmba klaassein pärast iga kasutuskorda kuivaks kummiotsaga kaabitsaga. Väga hästi töötab kuivatamine ka mikrofiiberlapiga. Kui niisked seinad kohe lapiga üle käid, ei tohiks klaasile täppe tekkidagi ja tulevikus on dušinurga puhastamine kergem. Kui sul on dušikardin, ära unusta ka seda kuivatada.

vannitoa puhastusvahend dusikabiini puhastamine
vannitoa puhastusvahend Hallitus dushinurgas

Dušikardinad vajavad kindlasti hoolt, kuna need kipuvad just alumisest otsast määrduma ja settega kattuma. Kardinaid saab pesta masinas või panna otsapidi kaussi, milles on happelise aine lahus (pH 0–3). Üks hea nipp on segada pihustipudelisse supilusikatäis söögiäädikat, näpuotsaga söögisoodat, törts sidrunimahla ja vett. Kord nädalas pindu sellega üle käies on puhtust kergem hoida. Dušikardin saab puhtaks ka soodavees leotades.

VANNITOA PUHASTUSVAHEND HALLITUSE VASTU

Isegi kui kuivatad pärast duši all käimist kõik pinnad ära võivad seebijäägid, katlakivi ja hallitus siiski ajapikku kogunema hakata.
Hallituse vältimiseks kuivata lapiga ära dušikabiini nurgad ja pinnad, kuhu vesi tavaliselt koguneb ja seisma jääb. Jäta meelde, et hallitust on tunduvalt lihtsam ära hoida, kui seda pärast eemaldama hakata.

Hallituse vältimiseks ja ennetamiseks on lihtne moodus pihustada iga kuue kuu tagant dušinurka vesinikperoksiidi ja vee lahust, mis on segatud suhtes 1:1. Tegemist on inimesele ja loodusele ohutu vahendiga. Vajadusel korrake protsessi.
Kui selline hallituse eemaldamine ei anna tulemusi, siis One System Nano üldpuhastusvahendi kontsentraat on vannitoa puhastusvahend hallituse vastu, mis lahustab ka tugevad sisseimbunud plekid. See vahend on eriti sobilik just hallituse ja ka vaskroheluse eemaldamiseks.

Tugevatest plekkidest klaasil saab lahti, kui puhastad klaasseina mõne spetsiaalse klaasile mõeldud tugevatoimelise puhastusvahendiga. Pärast loputa rohke veega ja hõõru kuivaks mikrofiiberlapiga. Tugeva katlakivi eemaldamiseks on lihtsaim viis kasutada vannitoa puhastusvahendit: One System katlakivi kontsentraati, mis on ideaalne happekindlatele materjalidele nagu kroom ja klaas.

KODUNE JA LOODUSLIK VANNITOA PUHASTUSVAHEND

Dušinurga puhastamise juures ei tohiks unustada ka äravoolu. Kange vannitoa puhastusvahendi asemel saab äravoolu üldjuhul puhtaks ka köögist leitavate vahenditega. Hoia mürgised ja loodust kahjustavad tooted hädajuhtumiteks. Esmalt tuleks puhasta äravool juuksekarvadest. Seejärel kalla äravoolu äädikat ning lase 30 minutit mõjuda ja vala peale keev vesi. Sama protseduuri võib teha ka sidrunimahlaga. Ummistus eemaldamiseks talitle nii: kalla äravoolu tassitäis kuuma vett, seejärel tassitäis soodat, sellele omakorda tassitäis kuuma veega segatud äädikat. Võimalusel pane kork äravoolu ette ja lase pool tundi mõjuda. Vajadusel korda protseduuri.

Kogu koristamise juures on oluline meeles pidada, et kui kasutada kodukeemiat, siis loputa kõik pinnad alati korralikult veega. Ära kasuta koos erinevaid puhastusaineid, sest nende segunemisel võib tekkida mürgiseid gaase. Alati on parem vaheta kodukeemia välja looduslike toodete vastu, nagu äädikas, sidrunimahl ja sooda. Keemia jätab isegi pärast korralikku loputamist maha osakesi, mis võivad tekitada allergiat.

Kui lisad need lihtsad punktid oma duši all käimise rutiini, hoiab see ära suured küürimised ja koristamised. Samuti võid olla veendunud, et vannituba püsib alati säravalt puhtana.

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: