Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Kuidas valida keraamilistele plaatidele vuugivärvi

Keraamiliste plaatide värvi, mustri, kuju ja lõpuks paigutuse valimine on disainimise juures lõbus osa, kuid liiga sageli unustame ühe olulise elemendi – vuugivärvi.

Vuugivärv võib rõhutada plaadi teatud elemente, sulanduda taustale või täielikult varastada kogu tähelepanu – kõikidel juhtudel on edukaks terviklikus disainiks vaja valida õige vuugivärv. Toome välja mõned ideed, mis aitavad Teil leida ideaalse vuugivärvi.

vuugivärv valge plaat

Pilt: whytile.com

Järgnevaid punkte tasuks vuugivärvi valimisel silmas pidada:

Plaaditava pinna suurus

Kui suurt pinda plaadite? Plaatide värviga kontrastne vuugivärv loob keerukama ilme, kuid see võib suures ruumis ja pinnal olla liiga rõhuv. Vuugi sobitamine plaatide värviga loob seevastu pideva visuaalse pinna ja võib aidata väiksel ruumil näida suuremana. Siit leiad veel kujundusideid väikese vannitoa jaoks.

Plaatide asukoht

Plaatide asukoht (seinal, põrandal, köögi tagaseinas jne) võib samuti mõjutada vuugivärvi valikut. Näiteks seinaplaatide ja köögi tagaseinas olevevate plaatide vuugivärvi valimisel tuleb arvestada, et see on pidevalt tähelepanu „keskpunktis“, aga põrandaplaatide vuugile ei pruugi keegi tähelepanu pöörata.

vuugivärv

Ümbritsev sisekujundus

Ilmselt soovite, et vuugivärv täiendaks Teie plaatide värvi, kuid ärge unustage seejuures ülejäänud sisekujundust. Vuugivärv sulandub ruumi paremini, kui see on inspireeritud ülejäänud ruumist või selle detailidest. Näiteks võib pruuni või punast tooni vuugisegu hästi sobituda läheduses asuva puidu, tellise, kivi ja nahaga. Enne konkreetse vuugivärvi valimist küsige oma projekteerijalt või ehituspoest vuuginäidiseid, et võrrelda neid ruumis teiste värvidega.

Kujunduse keerukus

Samal ajal kui plaatide suurus ja asukoht mõjutavad plaatimise mustrit, siis annab vuugivärv võimaluse mõjutada disaini keerukust ning plaatide kuju.

Pidage meeles neid rusikareegleid:

• Vuugi ja plaatide värvide sobitamisel saate luua minimalistliku ilme, kui vuugijooned sulanduvad taustale.

• Kontrastsete värvide kasutamine plaatide ja vuugisegu jaoks muudab disaini dünaamilisemaks.

• Erilise välimuse saavutamiseks sobitage keraamilise plaadi juurde neutraalse tooniga vuugivärv, näiteks hall.

vuugivärvid

Mitmevärviline plaat

Mitmevärvilise keraamilise plaadi puhul võib näida vuugivärvi valimine eriti keeruline, kuid siin on tegelikult mitu võimalust:

• Sobitage vuuk plaatidel leiduva ühe värviga – proovige kõigepealt kõige neutraalsemat värvi-, et tagada vuugi hea sobitumine.

• Valige piisavalt hele või tume vuugivärv, et see oleks kõigile plaatidel leiduvatele toonidele kontrastiks.

• Mustriga plaatide jaoks valige vuugivärv, mis sulandub plaadi servades nii palju kui võimalik, et see ei katkestaks plaatidel olevat mustrit.

värvilised plaadid vuugivärvid

Pilt: whytile.com 

värvilised plaadid vuugivärvid 1

Pilt: construction2style.com

Vuugi laius

Keraamiliste plaatide paigaldamisel puudub standardne vuugilaiuse nõue. Joone laius võib varieeruda vastavalt tootja spetsifikatsioonidele ja ruumis taotletud efektile ning see ei pruugi olla vaid visuaalne ja esteetiline küsimus. Vuugi laiuse vahemik sõltub plaatide paigaldamise meetodist, plaadi tüübist ja suurusest ning kasutatavast vuugisegust. Vuugi laius ja värv käivad käsikäes: kui plaadiga harmoneeruva värvusega õhukesed vuugid jäävad ruumis märkamatuks, siis kontrastset värvi paksud vuugijooned tulevad ruumis tugevalt esile.

Erinevad plaadilahendused ühes ruumis

Kui soovid samas ruumis kasutada erinevaid plaadipindasid, siis veendu, et lisaks plaatide ja vuukide värvile harmoneeruksid omavahel ka erinevad plaadilahendused. Alljärgnevalt mõned võimalused, kuidas selline olukord lahendada.

• Sobita vuugivärv külgneva plaadi värviga, et üldisesse kujundusse ei lisanduks uusi värve, mis tervikuga ei haaku.

• Kasuta ühte vuugitooni, mis sobib kõigi ruumis kasutatavate plaadilahendustega – turvaline valik on kesktoonis hall. Kui sa ei leia vuugitooni, mis harmoneeruks mõlema plaadi värviga, siis võib see olla märk asjaolust, et juba valitud plaatide värvid ei sobi kokku.

• Kui ruumi värviskeem lubab, vastanda vuugivärve teise plaadipinna põhivärviga, mis loob kujundusse peene kontrasti. Näiteks hallil plaadil beež vuugisegu ja beežil plaadil hall vuugisegu.

erinevad plaadid vuugivärv

Erinevad plaadid ühes ruumis. Pilt: construction2style.com

erinevad plaadid vuugivärv

Beež plaat roosa vuugiga. Pilt: whytile.com

valged plaadid kontrast vuugivahe

Valge plaat värvilise vuugiga. Pilt: Dezeen.com

Loe veel Lintman vannitoablogist: