Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Kujundusideed väikese vannitoa jaoks

Foto: Susie Lowe, Disain: The Pink House

Väike vannituba ja selle kujundamine on väljakutse omaette. Selleks, et kõik soovid ja vajadused saaks täidetud, võib alguses tunduda hiiglasliku puslena. Milline WC-pott ja valamu valida, milline dušš või vann mahub vannituppa või kuhu paigutada rätikud?

Väljakutsetest hoolimata on väikesest vannitoast võimalik luua kodune spaa, kuhu kõik vajalik on ära mahutatud. Kogusime kokku mõned näpunäited, mis võivad väikese vannitoa kujundamisel abiks olla. Rakendage, lähtudes enda ja perekonna vajadustest ning ruumi võimalustest, sobilikke nippe.

1. Plaadid

Kui otsustate vannitoa plaatida, siis nende valimine võib olla üks tähtsamaid etappe vannitoa kujundamisel. Väikeses vannitoas ei pea kasutama ainult väikeseformaadilisi plaate. Suureformaadilised plaadid, õigesti paigaldatuna, võivad mõjuda kitsas vannitoas hoopis ruumi avardavana.

Nipp kuidas väike vannituba visuaalselt suurendada on paigaldada põrandaplaadid diagonaalselt. Laeni paigaldatud seinaplaadid ning lae äärde paigaldatud dekoratiivsed elemendid, mis tõmbavad pilgu üles, jätavad mulje kõrgemast laest. Väikesesse vannituppa võib paigaldada ka tumedamaid plaate, aga siinjuures eelista läikivaid, sest need lasevad valgusel ruumis paremini levida.  Õigete kraamiliste plaatide valimiseks leiad rohkem näpunäiteid meie blogist SIIT.

2. Värvid

Väikeses vannitoas võiks eelistada heledaid värve, sest need tekitavad illusiooni suuremast ruumist. Jäädes vaid paari värvitooni juurde ei muutu vannituba liiga koormavaks. Suured ja kireva mustriga plaadid või tapeet, palju värvilisi detaile, võivad jätta väikesest vannitoast “üle rahvastatud mulje”. Kaks värvi mõjuvad rahustavalt – üks seintele ning teine datailidele ja aksessuaaridele. Ruumi aitab avarust tuua ka lae värvimine sama tooni mis on vannitoa seinad.
Väikesesse aknata vannituppa võiks kaaluda selliseid toone nagu: külm sinine, kreemjas beež, pehme roheline, valge, pärlhall, roosa ja helekollane.

väikese vannitoa kujundus valge vannituba

Valge vannituba. Pilt: Pinterect.com

väike vannituba valge vannituba paigutus

Valge, väike vannituba. Pilt: luvlydecora.com

3. Väike vannituba ja valgustus

Õige valgustus võib olla väikese vannitoa päästja. Õigesti valgustatud ruum tundub alati suuremana. Valgustus lae karniisis või põrandasse peidetuna, loob illusiooni, et vannituba on suurem kui see tegelikult on. Proovi ka näiteks suunata valgusteid lakke – valgustatud lagi jätab ruumist kõrgema mulje.
Kui on võimalus naturaalsele valgusele, aknale, siis kindlasti kasuta seda ning ära katke seda kinni. Suured peeglid koos valgustusega aitavad samuti valguses ruumis levida ning avardavad ruumi. Väikeses vannitoas võiks eelistada süvistatavaid valgusteid. Kitsa ruumi puhul annab ka ühe seina valgustamine avatuma ala illusiooni.

Vannitoa valgustusest saad lugeda lisaks meie blogist SIIT.

väikese vannitoa valgustus

Valgustus väikeses vannitoas. Pilt: Pinterest.com

väikese vannitoa valgustus 1

Vannitoa valgustus. Pilt: trends.flashmode.tn

4. Vann ja dušš

Kitsukeses vannitoas võivad väikesed detailid mängida olulist rolli. Kui oled otsustanud valida vannituppa duši, siis vali näiteks mati või mustrilise dušiklaasi asemel läbipaistev. Viimane laseb valgusel ruumis lihtsamini levida ning ei tekita pimedaid nurki. Vali liigutatav dušiuks, mille saab ruumi kokkuhoidmiseks paigutada seinäärde või liuguks, mis ei võta nii palju ruumi kui avanev uks.  Eelista dušikardina asemel dušiseina või klaasi.
Otsustades vanni kasuks, siis selle juures on kõige olulisemad mõõdud. Õnneks on tänapäeva vannide valik suur, mille hulgast leiab väga väikesemõõdulisi vanne ja nurgavanne. Just viimased võivad olla väikese vannitoa ruumisäästvaks lahenduseks, ilma mugavusele allahindlust tegemata.

SIIT leiad valiku väikeseid vanne mõõtudega 110-120cm.

5. Mööbel ja wc-pott

Maksimeeri enda väike vannituba ruumikasutuse mõttes seinale riputatud kappide ja wc-poti näol. Seinale paigaldatud tualett ja kapp paljastavad rohkem põrandat ja annavad illusiooni, et ruum on suurem kui tundub. Seinale kinnituv wc-pott võtab tänu veepaagi paigutamisele seina sisse vähem ruumi.

Väikeses vannitoas võib puudust tulla ladustamise ruumist, ole siinjuures avatud meelega. Kasuta näiteks korve rätikute ja vannitoatarvete jaoks. Kui seinad on juba mööblit täis, siis võib lisariiuli paigaldada näiteks ka ukse üles, rätikute riputamiseks võib paigaldada konksud ka ukse külge. Kasuta ära ka mööbli ukse siseküljed – paigaldage sinna näiteks hoidikud väikesemate esemete või fööni jaoks.

väikese vanitoa paigutus riiul ukse üleval

Riiul ukse üleval. Pilt: breakpr.com

väikese vannitoa paigutus föön ukse sees

Fööni hoidik ukse küljes. Pilt: theidearoom.net

väike vannituba peegel vastasseinas

Väike vannituba suure peegliga. Pilt: decorfacil.com

6. Väikese vannitoa peegel

Miski muu ei tee vannituba suuremaks kui laeni ulatuv peegel. Pikk ja lai peegel, mille juures on õige valgustus kahekordistab valguse mõju ja muudab ruumi avaraks. Suurem peegel võimaldab ka kahel inimesel samaaegadelt seda kasutada.
Kasuta peegleid vannitoas strateegiliselt – suurepärane idee on paigutada peegel ruumis aknale vastasseina. Nii jääb visuaalselt mulje, et teil on samas ruumis kaks akent!

7. Veel nippe väikese vannitoa kujundamise jaoks

Kui vannituba on väga kitsas, siis eelista nn sisseehitatud asju. Riiulid ning kapid, mis avanevad puutega jätavad minimalistliku mulje.

Ebatraditsiooniline vannitoaplaan, kus näiteks duširuum on paigutatud wc-poti taha võib osutuda suurepäraseks lahenduseks. Kasuta liigendamiseks näiteks erinevaid vaheseinu.

Sissepoole avanev uks võib väikeses vannitoas ära võtta veelgi rohkem ruumi. Võimalusel asenda see liuguksega, mis on ilmselgelt ruumi kokkuhoidev.

 

Veel inspiratsiooni vannitoa kujundamiseks leiad SIIT!

Autor: Urve Pannas

väike vannituba ruumi paigutus

Kaval ruumi paigutus väikeses vannitoas. Pilt: Pinterest.com

väike vannituba sisseehitatud mööbel

Sisseehitatud mööbel. Pilt: vk.com

hästi planeeritu väike vannituba

Hästi planeeritud väike vannituba. Pilt: vk.com

Liuguks väike vannituba

Liuguks vannituppa. Pilt: www.todd-doors.co.uk