Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Praktilised näpunäited keraamiliste plaatide valimisel

vannitoa kujundamine keraamilised plaadid

Kas öigesti valitud keraamiline plaat teeb vannitoast selle õige unistuste vannitoa? Või hoopis õige vann? Eksklusiivne mööbel? Või hoopis valgustusega raamitud peegel? Igaühele oma, aga ei saa eitada, et õigelt valitud keraamilised plaadid võivad korda saata imesid.

Keraamilised plaadid, kas seina või põrandale, on üks kindel viis, kuidas anda vannitoale uus ja värske ilme. Üks moodus on otsida abi disainerilt, kuid see ei ole iga kord vajalik. Ka kogenud plaatija võib anda suurepärast nõu. Samuti leiab huvitavaid ideid meie veebilehelt.

Siin artiklis anname aga nõu, kuidas muuta väike vannituba avaramaks. Kas see tõesti on nii lihtne? Millist värvi plaate valida suurde vannituppa? Kas plaatida seinaplaadid horisontaalselt või vertikaalselt?

Loe ka, millised on praegu aktuaalsed trendid keraamiliste plaatide maailmas SIIT.

Kas suureformaadiline keraamiline plaat sobib väikesesse vannituppa?

Plaatide valik on tänapäeval suur – alates väikestest mosaiikidest kuni suurte meetriste iludusteni, rääkimata erinevates mustridest ja värvidest. Suured plaadid võivad olla väga efektsed, aga need ei pruugi siiski olla sobilikud iga ruumi jaoks.

Väikeste ruumide puhul ei soovitata kasutada tavaliselt pikki ning hiiglaslikke plaate, sest neid tuleb palju lõigata, et need sobiksid, luues palju ülejääke ja katkestades plaatide mustreid. See ei ole aga kivisse raiutud reegel, see on rohkem ka isiklik valik vastavalt sellele mida keegi soovib oma vannitoas näha.

Teisest küljest võib suur keraamiline plaat (tavaliselt 30 cm ja 60 cm vahel) tekitada piiratud ruumiga vannitoas rahulikuma tunde, kuna nende paigaldamisel ei teki nii palju vuugijooni ning seinad tunduvad balansseeritud.

Ristkülikukujulised plaadid võivad olla eriti hea valik, kuna need aitavad väikesel vannitoal näida suurema ja laiemana.

pastelne suuremõõduline keraamiline plaat

Suurem plaat väikeses vannitoas.
Pilt – Pinterest.com.

suuremõõtmeline keraamiline plaat jätab vähem vuuke ja sobib väiksesse vannituppa

Suuremad plaadid, vähem vuuke.
Pilt – britishceramictile.com

Kui vannituba on madalate lagedega, soovitame plaadid paigaldada vertikaalselt, et rõhutada ruumi kõrgust. Aseta vannitoa seinaplaadid horisontaalselt, kui soovid, et ruum tunduks horisontaalselt laiem. See avab visuaalselt ruumi ning tekitab illusioon laiemast ruumist kui see tegelikkuses on.

Horisontaalselt või vertikaalselt. Pilt – http://etoprosto.ru

Väikesesse vannituppa väikesed plaadid?

Kui soovid vannitoas kasutada väikeseformaadilisi plaate, siis arvesta, et väiksemad plaadid võivad luua korratuse mulje, kuna seinale tekib palju vuugijooni. Üks võimalus seda vältida on – jäädes väikeste plaatide kasutamisel valgete värvide ning lihtsamate mustrite juurde.

Kui ruum on piiratud, võid põrandale laotada suureformaadilise teemantmustri. See loob diagonaaljooned, mis visuaalselt muudavad ruumi suuremaks kui see tegelikult on. See võib tunduda vastuoluline, kuid väikestes vannitubades võib teatud olukordades suurte plaatide kasutamine toimida. Eelpool mainitud lahendus ei pruugi aga olla hea, kui on vaja ruumis luua põrandale kaldeid.

Ka seintele võib luua erinevaid mustreid, ära piirdu vaid klassikalise nn üksteise otsa ladumisega. Näiteks loo läikiva metrooplaadiga (subway) seinale kalasaba muster, mis tekitab jällegi illusiooni suuremast ruumist.

keraamiline plaat väikses vannitoas, seinaplaat

Kalasaba muster seinas.
Pilt – theglitterguide.com  

keraamiline plaat väikses vannitoas

Teemantmuster suurte plaatidega põrandal väikeses vannitoas.
Pilt- decorpad.com

keraamiline plaat, metrooplaat väike vannituba

Väiksemad plaadid vannitoas.
Pilt – britishceramictile.com

Milline keraamiline plaat sobib suurde vannituppa?

Suures vannitoas on vabamad käed ning võid lasta fantaasial rohkem lennata. Aga ka siin kehtivad samad reeglid kui väikeses vannitoas – suureformaadilised plaadid näevad suurepärased välja, nii seintel kui ka põrandal, andes vannitoale veatu viimistluste. Suured plaadid tähendavad ka vähem vuugivahesid ning lihtsamat koristust.

Samas võid kasutada ka väikse formaadiga plaate, aga nagu juba korduvalt sai mainitud tähendab see rohkem vuugivahesid, ning sein võib välja kukkuda ülemäära liigendatud. Samas on avaras vannitoas võimalik kombineerida erineva suurusega plaate – näiteks dušinurgas või aktsent seinas mosaiiki ning ülejäänud seintes suureformaadilist plaati.

Suures vannitoas on tervitatav kasutada ka mati pinnaga keraamilisi plaate. Need ei tee ruumi väiksemaks, kuid erinevalt läikivatest plaatidest ei “ava” nad ruumi, sest valgus ei saa matilt pinnalt peegelduda, nii jääb ruumist hubasem mulje. Matilt pinnalt ei paista ka mustus kohe välja ning need plaadid ei ole ka nii libedad, olles vannituppa ohutum valik.

Erineva suurusega keraamilisd plaadid suures vannitoas

Erineva suurusega keraamilisd plaadid suures vannitoas.
Pilt – Pinterest.com

Matt keraamiline plaat suuremas vannitoas

Matt keraamiline plaat suuremas vannitoas.
Pilt –
fieltro.net

Millist värvi keraamiline plaat on sobiv?

Üks põnevamaid detaile plaatide otsimisel, peale suuruse, on värvi valimine. Värvidel on väga oluline roll – need kas aitavad luua sooja ja meeldiva õhkkonna või jahedama ja rahulikuma.

Tumedad värvid tunduvad soojemana ja peidavad vannitoas mustuse radu, aga võivad muuta ruumi rusuvamaks. Seega vali tumedaid värve hoolikalt.

tume keraamiline plaat

Tumedates toonides hubane vannituba.
Pilt – Pinterest.com

sinine keraamiline plaat

Läikiv helesinine keraamiline plaat.
Pilt – rockmystyle.co.uk

Kui soovid, et ruum tunduks suuremana, siis kaalu heleda ning läikiva seinaplaadi kasutamist. Läikiv plaat peegeldab valgust ning seda on hea kombineerida ka tumedamate plaatide juurde, lisades ruumi helgust ja kergust.

Neutraalsed pastelsed värvitoonid on suurepärased, et hoida disaini lihtsana, võimaldades ülejäänud elementidel olla tähelepanu keskpunktis. Kergemad neutraalsed värvid on suurepärased väikestesse vannitubadesse, et muuta ruumi avaramaks ja avatumaks. Viimased mõjuvad soojalt ning ei väsita, muutes ka suure vannitoa hubaseks.

Samas kõik on jällegi individuaalne eelistus ning ära karda kasutada vannitoas värve, sest need muudavad ruumi isikupäraseks.

kollane metro keraamiline plaat

Kollase ja halliga vannituba.
Pilt – mywalldecors.com

punane keraamiline plaat

Roosa vannituba.
Pilt – turbulences-deco.fr

roheline hexagon keraamiline plaat

Rohelise ja roosaga vannituba.
Pilt designlovefest.com

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: