Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vannitoa peegel kui sisustuselement

Vannitoa peegli valimisel tuleks kindlasti läbi mõelda oma vajadused ja lähtuda ka vannitoa suurusest ning stiilist. Peegel on lisaks sisustuselemendile ka väga praktiline detail, mis tuleb hoolega läbi mõelda. Enne lõplikku otsustamist kogu kindlasti inspiratsiooni erinevatelt sisustuslehtedelt, tootjatelt, ajakirjadest ja kindlasti ka sotsiaalmeediast. Oluline on näha oma nägu, aga kui suur ta peaks siis olema? Millist kuju valida? Millist raami valida? Kas peegli juurde on tarvis ka lisavalgust? Kas koos kapiga või ilma?

Vannitoa peegel koos kapiga

Peegel koos kapiga on väga praktiline lahendus, eriti kui tegemist on väikese vannitoaga. Kappi saab kasutada tarbeesemete hoiustamiseks ning hoida asjad nii öelda silma alt ära, et üldmulje jääks puhas. Meie tootevalikus on mitmeid peeglikappe – näiteks Westerbergs’i Afton, mis on erinevates suurustes LED-valgustusega peeglikapp ja saadaval kolmes viimistluses (valge, must ja tammespoon). Kapil on peeglid nii sees kui väljas, mis aitab muuta visuaalselt väikese ruumi suuremaks.

Või peeglikapp Go kahepoolsete peegelustega, mis hoiavad üldmulje ruumis minimalistlikuna. Peegelikapp Go on neljas erinevas suuruses ning saadaval valge ja mustana.

Peeglikapp-Afton-600-tamm
Hafa-Go-800-valge-valamukapp

Ümmargune peegel

Sisekujunduses on ümmargune peegel hetkel väga trendikas element ning selle kasutus ei piirdu kindlasti ainult vannitoaga. Ümarus annab muidu nurgelistele kappidele ja dušinurkadele vannitoas mõnusat pehmust juurde. Praktilisuse poole pealt sobilikum vannitubadesse, kus panipaiku on piisavalt, kuna enamasti ümmargused peeglid endas seda funktsiooni ei sisalda.

Hafa Go Round stiilne ümar vannitoa peegel on saadaval kahes suuruses – 570 mm või 850 mm. Peegel on vastupidav ja moderne ning visuaalselt raamita, jättes minimalistliku mulje.

Store Rund ümmargune peegel on dekoratiivse ja funktsionaalse LED-valgustusega. Puute funktsioon muudab peegli dimmerdatavaks ja aitab seejuures mõnusat meeleoluvalgust luua.

Go-1000-must-valamukapp
Peegel-Store-Rund

Valgustusega peegel

Valgustusega vannitoa peegel on väga hea mõte vannitubades, kus puudub loomulik päevavalgus (aknata vannitoad) või kui muu lae-/seinavalgustus on üsna tagasihoidlik. Valguse puhul võiks kindlasti jälgida, et see läheks kokku mujal olevate valgusallikatega – kui laes on näiteks soe valgus, siis vali kindlasti peeglile ka soe valgus ja vastupidi.

Valgustusega peeglite valik on väga suur ja nad võivad olla nii ülal mainitud ümmargused kui ka panipaigaga.

Peegel Afton on kolmes suuruses LED-valgustusega peegel. Valgus asub peegli taga kõigis suundades ja annab seetõttu peeglile mõnusa sumeda valguse. Väga praktiline peegel paljude vannitoamööblite täiustuseks.

Peeglikapp Store 1000 on saadaval erinevates värvides (valge matt, antratsiithall, hall ja saare puidu disainiga) ning on funktsionaalse valgustusega – süvistatud LED valgusriba või kolm kohtvalgustit, mis annavad ruumi sooja valget valgust juurde. 

Peegel-Afton-800-valgustus
Peeglikapp-Store-1000-antratsiit-1390663

Erinevate raamidega vannitoa peeglid

Raam rõhutab stiili. Mõtle oma kodu stiilile, mis Sulle meeldib ja mis mitte. Minimalistlikus ruumis vali lihtne ja peenikese raamiga peegel, mis suurendab ruumi visuaalselt või üldsegi ilma raamita peegel. See on ilus, kuid delikaatne. Mida vähem ebatavaline kuju on peeglil, seda rohkem see sobib keskkonda ilma liigset tähelepanu äratamata. Kui soovid ruumi just aksessuaari ja midagi erilist, siis vali julgemad raamid, näiteks midagi rokokoo, art deco või industriaal stiilis.

Peegli suuruse valimisel tuleks lähtuda ruumi, valamu ja valamukapi suurusest. Peegel võiks olla maksimaalselt sama lai, kui allpool olev valamu/valamukapp või siis natukene väiksem. Mis puudutab aga kuju, raami ja stiili, siis kindlaid reegeleid tegelikult polegi ja tuleks lähtuda lihtsalt vannitoa stiilist ja võimalustest.

Foto: https://www.houseofbrinson.com/2018/11/07/fall-one-room-challenge-week-6/

Foto: houseofbrinson.com

Foto: http://www.dailydreamdecor.com/2018/10/7-ways-to-jazz-up-your-powder-room.html

Foto: dailydreamdecor.com

Loe veel vannitoa blogist: