Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

5 nõuannet keskkonnasõbraliku vannitoa jaoks

Keskkonnasõbraliku vannitoa teemal oleme oma vannitoablogis juba kirjutanud, kuid seekord toome välja veel mõningad lihtsad vahetused, mida oma vannitoas teha, et see oleks veelgi keskkonnasõbralikum. Vaid mõne väikse muudatusega saame oma vannitoa hõlpsasti keskkonnasõbralikumaks muuta, mis on suurepärane viis looduse säästmiseks ning terviseriskide maandamiseks kahjulike kemikaalidega vältimise näol.

1. Vabanege dušikardinast

Vinüülist  ning tehislikest materjalidest dušikardinad on planeedile kahjulikud. Need ei ole taaskasutatavad ja eraldavad põletamisel kahjulikke aure. Mõningad uuringud on ka leidnud, et dušikardinad võivad olla isegi tervisele kahjulikud.
Saadaval on mitte-PVC dušikardinad või sõbralikemast materjalidest dušikardinaid nagu linane või viskoos. Keskkonnasõbraliku vannitoa puhul võiks valik langeda aga hoopis vanniklaasi või dušiseina kasuks, mis on palju kestvam lahendus. Viimaseid on ka lihtsam puhastada ning neid on nende eluea lõppedes hõlpsam ümber töödelda.

2. Eelistage komposteeritavaid prügikotte

Komposteeritavad prügikotid ei ole küll ideaalne lahendus, eriti kui meie prügikasti sisud pole komposteeritavad. Kuid need on suurepärane esimene samm plasti vähendamiseks, kui muud alternatiivi on raske leida.

keskkonnasõbraliku vannitoa dushikardin

ZaraHome – Puuvillast veekindel dušikardin

keskkonnasõbraliku vannitoa WC paber

3. Vahetage välja oma wc-paber

See vahetus võib tunduda keeruline, kuna oleme harjunud oma wc-paberit ostma rullide viisi suurtest supermarketitest mugavas plastikpakendis. Ja tahaksime küsida, mida halba saab üks wc-paber teha? Ent vahetades oma wc-paber välja 100% ümbertöödeldud ja pleegitamata tualettpaberi vastu, on see parem nii meie tervisele kui ka keskkonnale. Väidetavalt kulub tualettpaberi pleegitamiseks 235 000 tonni kloori, mis reostab eelkõige meie vett ja veekogusid. Lisaks, valides ümbertöödeldud wc-paberi, päästate kindlasti mõne puu saamaks meie hügieenitarbeks.

4. Vahetage välja hügieenitarbed keskkonnasõbralike variantide vastu

Siia alla käivad nii hambapastad, šampoonid, dušigeelid ning kosmeetika. Lugege nende pakendeid ning eelistage plastivabu tooteid. Ent siia alla kuuluvad ka menstruaal hügieenitarbed. See on delikaatne, ent vältimatu teema ning on ilmselge, et need on ühed meie planeeti kõige enam reostavamad tualetttarbed. Tavatingimustes laguneb üks side vähemalt 200-450aastat (sama kaua kui nt plastikjuhe või plekkpurk). Lisaks sisaldavad menstruaal tooted tihtipeale kahjulikke kemikaale, mis on pidevas kontkatis meie kehaga. Selleks eelistage menstruaal anumaid, spetsiaalset korduskasutavatat aluspesu või vahetage oma tavapärased tooted välja eco-märgistusega toodete vastu.

5. Vali keskkonnasõbralikud vannitoa rätikud ja vannilinad

Kui on aeg valida rätikuid ning vannilinu, siis eelistage orgaanilisest puuvillast, linast ja bambusest valmistatud rätikuid. Tavapärane puuvill on planeedil üks keemiliselt intensiivsemaid pestitsiididega koormatud põllukultuure – igal aastal 1 miljard kilogrammi sünteetilisi väetisi ja 38 miljonit kilo pestitsiide. Keskkonna kahju on siin mõõtmatu. Eelistage linaseid materjale või bambust, sest see on kiiresti kasvav jätkusuutlik alternatiiv puuvillale ning neil on ka antibakteriaalsed omadused.

keskkonnasõbraliku vannitoa hügieenitarbed

freepik.com

keskkonnasõbraliku vannitoa rätikud

Loe veel vannitoablogist: