Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Ideid jõulukaunistusteks sinu vannituppa

Jõulud vannitoas! Mitte just esimene koht kodus, mille kaunistamisele mõelda, aga võib-olla sel aastal ehk siiski? Tulihingelised jõulusõbrad naudivad terviklikku sisekujundust, kus pühade meeleolu aimdub ka ootamatutest kodunurkadest. Need, kes armastavad dekoreerimist, leiavad uudsust ja vaheldust teistsugusest ruumist.

Mõnikord piisab õige meeleolu loomiseks väga vähesest. Lihtne üles sättida ja pärast ei võta koristamine liigselt aega. Järgnevalt mõned hõlpsad moodused, kuidas saabuvad jõulud vannitoas

jõuluvärvid vannitoas
jõuluvärvid vannitoas
värvid vannitoas

Jõuluootus värvidega

Punased ja rohelised käterätid on vist kõige lihtsam viis tekitada vannitoas jõulutunnet. Ühevärviliste käterättide plussiks on veel see, et neid saad vajadusel kasutusse võtta aasta läbi.

Siit koorubki esimene soovitus pühade ootuse loomiseks – mängi värvidega!

Traditsioonilise rohelise ja punase kõrval katseta julgelt ka hetke jõulutrendidega. On selleks siis vastavalt aastale vastandlikud must ja valge, sillerdavad kuld ja hõbe või hoopiski pastelsemad toonid.

Trendivärvidest pitsi või paela sobivateks juppideks lõikamisega saad hakkama isegi siis, kui suurem isetegija ei ole. Seo need lehvidena vannitoa kapinuppude , valgusti varre  või duššikardina külge. Lõigatavate lipsupaelade hargnemise vältimiseks tõmba need üle  küünelakiga, põleta otsi tuletikuga või kasutada stopperliimi.

jõulukaunistused kuusepärg
kuusepärg vannitoas

Igihaljas või raagus oks kui jõulukaunistus

Oma hõnguga meelitab kuusk jõulud vannituppa. Mõnele meist ongi lõhnad need, mis annavad märku pühade saabumisest. Selleks piisab lihtsast oksast vaasis. Kuuske sobib asendama igasugune igihaljas okaspuu, näiteks mänd, elu- või jugapuu.

Isemeelsemad võivad vaasi pista igihaljaid lehtpuid nagu rododendron või iileks. Või hoopiski raagus oksa. Soovi korral kaunista oks ehete, tulede ja kunstlumega.

Jõulupärja austajana kinnita see uksele või aseta pesumasinale. Kui kasutad elusatest okstest valmistatud pärga, siis vali nulust, jugapuust või kadakast tehtu. Nendest puudest meisterdatud pärg peab soojas pudenemata paremini vastu kui traditsiooniline kuusepärg.

jõulud vannitoas
jõulud vannitoas

Jõulud vannitoas potitaimedega

Sobivate tingimuste ehk kui vannitoas on piisavalt valgust, siis sobib vannituppa potitaimi tuua.

Tavapärasele jõulutaimele, jõulutähele, ruumi soe ja niiske õhk meeldib. Kuna vannitoas ka pimedal ajal pidevalt tuli ei põle, siis mõjub see hästi jõulutähe lehtede erksaks muutumisele.

Muidugi võid osta aianduskeskustes müüdava väiksema potijõulupuu. Kuna osad nendest on  siiski elujõulised taimed, siis tuleks ette mõelda, et mida teha sellega pärast jõule. Kas on soovi ja vaba ruumi enda aeda istutada?

Ja mõtteainest saab sellestki, et jõuluaeg läheb üle uueks aastaks ehk tervitatud on uued algused. Järsku on nüüd õige aeg osta  mõni jõuludest sõltumatu taim vannituppa? Kui tingimused sobivad, siis elus taim ja kui mitte, siis kunst. Vannituppa sobivatest taimedest oleme kirjutanud siin.

Valguse pühad

Advendiaega tähistab küünalde süütamine. Selleks sobivad vabalt ka elektriküünlaid. Ja jõulud vannitoas on jälle kohal. Jäta ruumi uks õhutamiseks veidi paokile. Nii paistab sealt kutsuv ja soe kuma.

jõulutuled kaunistus
jõulukaunistused vannitoas
jõulutuled vannitoas

Jõulutuled riputa kapi äärde, kleepsudega seinale või lakke. Ümbritse nendega vannitoas olev lillepott. Peeglilaual mõjub efektsena klaaspurgis või alusel puntras olev valguskett.  Kui ise vannitoas viibid, siis läida elusa tulega (lõhna)küünal.

Aga tulede ja küünaldega kaasneb meie poolt heatahtlik meeldetuletus nende ohutuks kasutamiseks. Elektritulede korral veendu, et need on terved ja sobivad niiskesse ruumi. Eelista LED-tulesid, mis põevad eredamalt ja on säästlikumad. Et mitte jännata pikendusjuhtmetega, siis vali patareitoitel olevad ehted.

Elava tulega küünlad aseta kindlasti kindlale alusele, mis on mittesüttivast materjalist, näiteks portselanist kandikule. Paiguta alus ohutusse kaugusesse teistest kergelt süttivatest materjalidest. Võimalusel eelista patareiga küünlaid. Ja kui lahkud vannitoast, siis kustuta elav tuli ja kui kodust, siis lülita elektrituledki välja.

LOE VEEL LINTMAN VANNITOABLOGIST