Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Tootegiid: Kaasaegne vannituba

Mis on kaasaegse stiili ja modernse stiili vahe?

Kaasaegne vannituba ja modernne vannituba ei ole üks ja sama asi. Kui räägime kaasaegsest (tänapäevasest) stiilist siis ei tohiks seda segamini ajada modernse stiiliga. Tihtipeale räägime modernsest stiilist kui kaasaegsest stiilist ja vastupidi, ent tegelikult on tegemist kahe erineva stiiliga. Modernse stiili ehk modernismi näol on tegemist 20. sajandi alguspooles tärganud stiiliga, mida edendasid jõuliselt Bauhausi koolkonna disainerid. Kaasaegne stiil seevastu põhineb aga praegustel trendidel ja on oma olemuselt muutlik. See, mis tundub väga kaasaegne praegu, ei pruugi kaasaegsena mõjuda enam mõne aasta pärast.

Kaasaegse stiili võlu peitub selle paindlikkuses. See ei ole piiritletud kindlate raamidega. Näiteks võib tänapäevases stiilis olla nii kurve, pehmeid jooni kui ka teravaid nurki. Kui kujundad kaasaegses stiilis, võidki olla selle eri vorme kasutades mängulisem. Ka mööbel ei pea pärinema ilmtingimata ühest komplektist.

Kaasaegset vannituba planeerima hakates tuleks teha eeltööd, uurides mis on hetke trendid värvides, keraamilistes plaatides, valgustuses jne. Lintmani kodulehelt leiab 2021 sisekujundustrendid vannituppa ja inspiratsiooni keraamiliste plaatide trendide koha, et luua omale kaasaegne vannituba.

Milline on kaasaegne vannituba?

Täna on kaasaegne vannituba avar ning mugav koht, kus meile meeldib aega veeta, olenemata sellest kas harjame lihtsalt hambaid või mõnuleme vannis lemmik raamatuga. Vannituba on muutunud enesehoolduse templiks, kus laes ripub pilkupüüdev lühter ning põrandat katab pehme vaip ning seinu ei kata ainuüksi keraamiline plaat vaid näiteks ka graafiline tapeet.

Julged värvikombinatsioonid, kroomitud aktsendid, suure kontrastsusega elemendid ja tippkvaliteetsed materjalid, nagu kivi, portselan, kallis puit ja marmor, koos väikeste värvilaikudega – aktsentsein, kunsti või taimede näol -, on kaasaegse vannitoa tavalised elemendid. Lisaks toovad läikiva viimistlusega mööbel ning klaaspinnad ruumi juurde õhulisust. Kõige selle juurde võib kombineerida uuenduslikke materjale ja tehnoloogiat, mis laseb vannitoal mõjuda luksusliku ning funktsionaalsena.

kaasaegne stiil

Loe veel Lintman vannitoablogist: