Avatud: E-N 10:00-18:00, R 10:00-17:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Keraamiliste plaatide trendid aastal 2022

Kui vaatame, millised trendid 2021. aastal omaks võeti ning tutvume 2022. aasta interjööri- ja kodukollektsioonidega, on lihtne näha selgelt eristuvaid plaatide trende, mis kerkivad tuleval aastal esile nii vannitoa- kui ka köögikujunduses. Olenemata, kas otsustate interjööritrende omaks võtta või need kõrvale heita, peegeldavad trendid praegust ühiskonna meeleolu ning paljud nendest arenevad klassikalisteks stiilideks. Plaatide valimisel on oluline valida stiil, mis just teile täielikult meeldib. Kui vajate disainiinspiratsiooni, siis oleme kokku kogunud 2022.aasta peamised trendid keraamiliste plaatide vallas.

 

Terrazzo

Vintage, mitmekülgne ja visuaalselt atraktiivne – terrazzo teeb tagasituleku.

Traditsiooniliselt marmortükikestest valmistatud vapustavad plaadid on saanud oma nime itaaliakeelsest sõnast “terrace” kui ehitustöölised hakkasid koju tooma marmori jääke, et need savisse pressida ja teha oma unikaalseid kujundused.

Terrazzo plaadid on trendiloojate seas populaarsed tänu oma kaasaegsele käsitöölisele võlule. Need keraamilised plaadid on kerged ning mängulised, tuues sisekujundusse nooruslikkust ja lõbusust.

terrazzo plaat trend 2022
terrazzo plaat trend 2022

2022. aastal on trendikad rohelised toonid

Elu, uuenemise, looduse ja energia värv, roheline on muutumas üha enam sisekujunduse trendiks.

Rohelised plaadid võivad sõltuvalt disainist ja toonist pakkuda erinevat stiili. Helerohelised plaadid annavad laheda ja värske välimuse, mis aitavad luua rahulikku ja rahustavat keskkonda, samas kui sügavamad rohelised on julged ja intrigeerivad, sobides suurepäraselt jõulise või pilkupüüdva seina loomiseks.

Puidu efekt jätkab trendina ka 2022. aastal

Kuna Skandinaavia interjöörid ei ole kuskile kadunud ja puidu lisamine ruumi on selle stiili juures pea vältimatu, siis on 2022.aastal endiselt populaarsed ka kõik puitu meenutavad keraamilised plaadid.  Naturaalse puidu probleem seisneb selles, et see nõuab palju hooldust ning kipub niiskusega mängima, seetõttu on puiduefektiga keraamilised plaadid ideaalne alternatiiv looduslikule puidule.

Tänud modernsele tehnikale on puitu imiteerivad keraamilised plaadid äärmiselt tõetruud, lubades tuua puidu soojuse mistahes ruumi.

Marmor ja oonüks efekt

Marmor ei lähe kunagi moest ning nõudlus naturaalse marmori realistliku jäljendamise järele kasvab. Tippdisainerid jätkavad tohutute köögisaarte ja köögitagaseinte kaunistamist kaunite marmorplaatidega. Elegantne ja ajatu marmor õhkab luksust ja head maitset, mistõttu on see suurepärane kasutamaks vannitubades, köökides ja muudes ruumides, kus on vaja disaini pikaealisust.

Kuigi naturaalne marmor näeb imeline välja, on see väga kallis ja nõuab palju hooldust: määrdub kergesti ega talu abrasiivseid puhastusvahendeid. Õnneks on meie Lintman salongis leiduvad plaadid väga tõetruu marmori imitatsiooniga, olles samal ajal ka pleekimis-, plekkide- ja kulumiskindlad.

Kui teile meeldib marmor, kuid soovite veelgi ettearvamatut välimust, siis 2022.aastal on tõusev trend ka oonüksi mustrilised plaadid. Nendel plaatidel on palju rohkem iseloomu kui marmoril.

2022 trendid marmorplaat vannituba

Marmor trend vannitoas
Pildid: victorianplumbing.co.uk
& sarahelliottphotography.squarespace.com

2022 plaatide trendid marmor

Naturaalne välimus

2021. aasta üks populaarsemaid sisustustrende oli armastus naturaalsete vormide ja orgaaniliste materjalide vastu. Loodus on praegusel ajaloolisel hetkel esimene inspiratsiooniallikas interjööri ja disaini jaoks – pandeemia tõttu püüavad kõik praegu rohkem kui kunagi varem loodust koju tuua ja see kajastub selgelt kaubamärkide uutes toodetes. Kuna see trend jätkub 2022. aastal, suureneb nõudlus kiviefektiga seina- ja põrandaplaatide järele. Naturaalset kivi meenutavaid keraamilise plaate on imelihtne kasutada mis tahes ruumis, sest suuruste ja toonide valik on äärmiselt lai ning need on heaks taustaks igale stiilile.

LOE VEEL LINTMAN VANNITOABLOGIST: