Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Valamu ja kraanikauss: milliseid valida?

Valamu ja kraanikauss – need väiksed „kausid“ on palju enamat kui lihtsalt santehnika – nad võivad olla elegantsed sisustuselemendid ja määrata vannitoa üldise disaini.

valamu kraanikauss LINTMAN

Süvistav / uputav kraanikauss

Valamulaua sisesed valamud ( näiteks süvistatav valamu/ uputatav valamu) on kõige eelarvesõbralikumad. Portselanist, klaasist, keraamilised või metallist valamud võivad olla ümmargused, ovaalsed või ruudukujulised ja neid saab paigaldada kolmel viisil:

  1. Sisseehitatud väljaulatuva äärega valamud asetsevad lihtsalt avas, mis on veidi väiksem kui valamu ise. Veidi väljaulatuv äär püüab kinni veepritsmed.
  2. Sisseehitatud valamut, mille äär on allpool valamukapi pealispinda, kasutatakse tavaliselt kivist, kvartsist või tahke pinnakattega materjalist pindade puhul. Valamu ääred ja ümbritseva pinna servad peavad olema täiuslikult viimistletud, et need näeksid välja puhtad ja korrektsed ning neid oleks lihtne puhastada.
  3. Integreeritud valamud on valmistatud samast materjalist nagu valamukapi pind. Professionaalsed paigaldajad viimistlevad liitekoha nii, et seda ei ole näha. Need on saadaval ka ehituspoodides.

Mööblil kraanikausid

Mööblil valamud ühendavad mööbli ja tualettlaua funktsiooni. Puidust või metallist mööbel moodustavad õhulise aluse puidust, klaasist või kivist tasapinnale. Kui sulle ei meeldi nähtavad torud, vali sahtlitega riiul, et hoida seal virnastatud rätikud, korve või muud.

Jalaga kraanikauss

Jalaga valamud annavad vannitoale vintage iseloomu. Need valamud võtavad vähem ruumi kui suured ja mahukad tualettlauad. Asjade hoiustamiseks vali laia äärega või rätikuhoidjaga mudel. Klassikalise stiili loomiseks vali lihtsam disain.

Pinnapealsed valamud

Pinnapealsed valamud mõjuvad nagu skulptuurid. Need valamud on saadaval erineva kujuga ja erinevast materajalist: klaasist, keraamilised, puidust või metallist. Tõstetud valamud võivad tähendada täiskasvanud inimese jaoks vähem kummardamist ja on seetõttu mugavamad, kuid lastel või puuetega inimestel on neid raskem kasutada. Kuna kraanikausi välispind on eksponeeritud, siis tähendab see ka rohkem pinda puhastamiseks. Kui valid tõstetud valamu, pead selle alla otsima madalamat kappi ning pikemat seinale kinnatatavat või kõrgemat segistit. Kompromissina võib kraanikauss paistma jätta vaid osaliselt, nii et ainult osa sellest ulatub valamukapist välja.

Seinale kinnitatav valamu

Seinale kinnitatav valamu on hea valik kitsasse vannituppa. Seda saab paigaldada igale kõrgusele ning selle alla jäävat ruumi võib ligipääsuks kasutada ratastoolis inimene või saab seda ruumi kasutada hoiustamiseks. Enamik seinale kinnituvatest valamutest on portselanist.

VALAMU MATERJALID – ISETEGEMISE MEELESPEA

Portselan on odav ja seda on kerge puhastada, kuid see võib kergesti mõraneda. Kivi ja malm on vastupidavad, kuid rasked. Klaaskiuga tugevdatud plastik on kerge, kuid see võib kuluda. Valatud polümeer ja tehis marmor võivad samuti mõraneda. Harjatud või satiin-viimistlusega roostevaba teras peidab veepiiskasid. Klaas tuleb ohutuse tagamiseks karastada.

Vaja veel nippe vannitoa kujundamisel? Lae alla PRAKTILINE VANNITOA DISAINIJUHEND 

LOE VEEL LINTMAN VANNITOABLOGIST: