Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Valamukapp: kuidas leida endale sobiv?

Õige valamukapp annab vannitoale oma näo. Soovitame alustada kappide, santehnika ja materjalide valimist varakult, nii on sul piisavalt aega tutvuda kõikide võimalustega ja selgitada välja, mis just sulle sobib.

Loe ka SIIT kuidas lihtsate detailidega luua omapärane vannituba.

VALAMUKAPPIDE DISAINI PÕHIMÕTTED

Nagu köögimoodulidki, tulevad valmis vannitoakapid tavapäraselt kahes kujunduses:

  • Ameerika stiilis raamitud kappidel on uksehinged sageli nähtavad ja uks kinnitub raamile.
  • Euroopa ehk raamita kappidel katavad uksed peaaegu kõik, korpuse karbid ja hinged on ukse sulgemisel peidetud.

Esimeses, ehk Ameerika stiilis vannitoakapid on pigem traditsioonilise välimusega; Euroopapärased mõjuvad kaasaegsemana.

Valmis vannitoakappide puhul ei ole võimalik materjalides, viimistluses, suurustes ja detailides puhul väga palju valida. Valmis valamukapp on aga loomulikult soodsam. Eritellimusel on valik kindlasti suurem, kuid ka hinnad kõrgemad. Lisaks võib viimaste puhul miinuseks olla pikk tarneaeg, kuid plussiks täiesti omanäoline valamukapp.

STIIL JA DETAILID

Eksootiline puit, spetsiaalsed viimistlusmaterjalid ja detailid loovad tualettlaua ala ühtsuse ja täiustavad vannitoa üldist stiili. Ära kindlasti alahinda nuppude ja käepidemete dekoratiivset mõju. Neid saad kasutada selleks, et muuta lihtne disain erilisemaks või rõhutamaks enda üldist vannitoa stiili. Sa ise otsustad, kas tahad kõik detailid sobitada kraani viimistlusega või mitte, võimalus selleks igaljuhul on.

ASJADE LADUSTAMINE

Valides valamukappi ja tualettlauda, mõtle kõigepealt, kuidas ja milleks seda kasutada soovid. Kas see peaks mahutama ka rätikuid ja kosmeetikat? Enamus valamukapid tulevad koos sisseehitatud sahtlite ja riiulitega. Valaukapi saad veelgi praktilisemaks muuta lisariiulite, väljatõmmatava prügikasti, rätikuhoidjate ja konksudega ning sahtlite organiseerijaga.

Kraanikausi kohale otsi kappe, millele on sisse ehitatud elektrikontaktid ja kondentsivastase seadistusega peegel. See on kindlasti natuke kallim kuid ka tunduvalt mugavam. Kosmeetikatoodete jaoks kasuta spetsiaalseid organiseerimise karpe, et väikesed asjad oleks korras ja ära pandud. Kui teed ümberehitustöid, siis vali vana kapi või valamu asemele sama tüüpi uus valamu ja kapp, nii väldid ajakulu või seina lõhkumist.

VALAMUKAPP – ISETEGEMISE MEELESPEA

Külasta second-hand poode või renoveeri olemasolevat mööblit, et luua ainulaadne ja omanäoline vannituba. Muuda näiteks kummut tualettlauaks ja lisa vintage riiulid, et eksponeerida oma eksklusiivseid esemeid.
PS. Seejuures pea aga meeles, et puit peaks olema kaetud niiskuskaitsega!

 

Vaja veel nippe vannitoa kujundamisel? Lae alla PRAKTILINE VANNITOA DISAINIJUHEND 

 

LOE VEEL LINTMAN VANNITOABLOGIST: