Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Kuidas ja millist vannituba kujundada?

Essen Gris keraamilised plaadid Pamesa

Vannitoa kujundamisel on kindlasti mitmeid küsimusi, kuid peamised on: kas planeerida vannituppa vann või dušš ning kuidas viimistleda seinad? Selles artiklis tulebki pikemalt juttu keraamilistest plaatidest ning erinevatest pesemisvõimalustest ning lühidalt veel trendidest, mis vannituba vallutavad.

Vann või dušš?

Pesemisvõimaluste planeerimisel tuleks silmas pidada ruumi suurust ning enda või perekonna vajadusi. Mitu inimest vannituba kasutab? Kas võib tulla ette juhuseid, kus mitu inimest kasutab vannituba samaaegselt? Kas ruumi kasutavad ka lapsed, keda on ehk vaja vannitada? Kas sama vannituba kasutavad ka külalised? Kui suudad need küsimused enda jaoks ära vastata, siis on edasine juba tunduvalt lihtsam.

Valikuid on mitmeid, aga soovides midagi luksuslikumat on viimaste aastate trendiks nn. eraldiseisvad vannid. Neid leidub nii akrüülist kui ka kivimassidest. Mõlemast materjalist saab valmistada erinevates suurustest vanne, mis võimaldab leida sobivaid ka väikematesse vannitubadesse. Nii akrüül kui ka kivimass on tänu oma tehnoloogiale soojustpidavad, seejuures on modernse vanni seinad õhukesed kuid vastupidavad.

Igapäevastest toimetustest lõõgastumiseks on ideaalne planeerida vannituppa massaaživann. Ka siinkohal on valik lai – leidub erinevaid nii oma funktsioonide kui ka suuruse poolest. Paljud massaaživannid pakuvad lisaks massaažile ka valgusteraapia võimalusi, mis muudab vanniskäigu veelgi mõnusamaks.

SaveSave

Väikesed vannitoad

Tihti on vannitoad väikesed ning kitsa lõikega, mistõttu valikuvõimalused on piiratud. Kui ruumi palju ei ole, küll aga sooviksid omada nii vanni kui ka duši, siis on just selle jaoks leidnud Rootsi firma Noro ühe nutika lahenduse: Vann Grand on stiilne lahendus, mis pakub võimalust nii vanniks kui ka dušiks ning mahub hästi ka pisematesse ruumidesse.

Ka dušide osas leidub lahendusi vastavalt vajadusele. Trendiks on nii minimalistlikud dušiseinad ja –nurgad kui ka multifunktsionaalsed kabiinid, kus dušile lisaks on ka massaažifunktsioon. Viimased on eriti mugavad ning ei nõua plaaditud vannituba. Dušiseinad võtavad vähe ruumi ning jätavad õhulise mulje, ent nõuavad täielikult plaaditud vannituba. Dušikabiini on aga täiskomplektid, kus on olemas seinad koos segisti ning dušialusega.

industriaalne dušisein
Noro vann grand

Noro – vann Grand

Industrial Vintage stiilis vannituba

Hetke kuum vannitoatrend: Industrial Vintage stiil. Inspireeritud vanadest tehastest ja industriaalsetest ehitistest ning meenutades sealjuures natuke New Yorki lofte 80-ndatel aastatel: dušiseinad mustade metallraamidega, harjatud vask, betooni efektiga seinad ja katmata torud.

Marmorplaadid vannitoas

Viimaste aastate trend on ka marmori tagasitulek vannitubadesse ning see ei ole lähiajal ka kuhugi kadumas. Marmoriga saate luua luksusliku ning aegumatu mulje. Lintmani tootevalikus leidub mitmeid kollektsioone, mis jätavad efektse marmori mulje.

Keraamilised plaadid

Unusta üleni valge vannituba, mis meenutab haiglapalatit. Too oma vannituppa rohkem värve. Eriline koht on tumedatel värvidel, eelkõige mustal ja tumesinisel. Oluline on meeles pidada, et tumedad värvid võivad muuta ruumi optiliselt väiksemaks, kui see tegelikult on. Seega peaks väiksemates vannitubades tumedat vaid aktsentvärviks valima, näiteks üks tumesiniseks või mustaks värvitud sein või sisekujunduslikud detailid aitavad just kontraste tekitada ja ruumi huvitavamaks muuta.

Värviline vannituba

Üleüldse on aktsentvärvidel vannitoatrendide nimekirjas oluline koht. Erinevat värvi sein, põrand või seinapilt võib muutuda ruumi peamiseks detailiks. Vaadake ka plaatide värve ja tekstuure — need on sellel aastal veelgi rikkalikumad — kuusnurk, teemant, arabesk ja marokopärased kalasoomused täiendavad traditsioonilisi täisnurkseid plaate. Uued värvilised ning erksad vannitoad on värsked ja modernsed ning toovad igapäeva ellu helgust.

keraamilised plaadid freestyle kollektsioon

Monokroomne vannituba

Kui siiski värvidega tegelemine ei meeldi, siis on alati moes ka monokroomsed vannitoad. Monokroomsus on lihtne: vali üks värv ning selle juurde erinevad heledamad ja tumedamad varjundid.

keraamilised plaadid marrakesh

Vannituba vallutavad trendid

Tehnoloogiad haaravad üha uusi valdkondi meie elus ja vannituba ei ole siinkohal erandiks. Kõige enam pööratakse tähelepanu tualetipotile. Kuuldavasti kasvab iga aastaga nõudlus WC-pottide järgi, millel on iseavanevad kaaned, prill-laua soojendus, pesemise ja kuivatuse funktsioonid ja muud nutikad lahendused. Tulevik on tehnoloogia ja hügieenilisema vannitoa päralt.

Üks oluline objekt vannitoas on kindlasti ka valamu. Selles vallas erilisi üllatusi ei ole, kuna kivivalamud on võidukäiku vannitubadesse teinud juba mõnda aega: Kas robustsed naturaalsest kivist, portselanist või modernsed komposiitmaterjalidest.

Valamu ja vanni juurde segisti sobitamiseks vaata messingu ja mati musta poole. Kuldne kroom seevastu on ideaalne täiendus monokroomsetele hallidele värvivärvidele. Soe kullatoon lisab ruumidele sügavust ja luksuslikkust. Must matt aga sobitub erksate plaatidega ning toob ruumi skandinaavialikku hõngu.

Otsid inspiratsiooni vannitoa kujundamiseks?

LINTMAN VANNITOABLOGI: