Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Nipid lemmiklooma sõbralikuma vannitoa jaoks

Milleks lemmiklooma sõbralik vannituba? Olgem ausad, lemmiklooma omamine on justkui ühe uue inimese lisandumine perre. Lemmiklooma omanike paljude kohustuste hulgas – nagu armastatud koera või kassi söötmine, jalutamine jne –  eksisteerib ka lemmiku pesemine. Viimane võib olla suur ettevõtmine ning seetõttu tuleks mõelda mugavamatele viisidele, kuidas oma lemmikloomi kodus vannitada ning muuta vannituba ka üleüldiselt turvalisemaks. Mõneti võib isegi parallele tõmmata ajaoludele, mis on tähtsad lapsesõbraliku vannitoa loomisel, nt peaks ka lemmikloomade puhul vaatama, et nad ei uudistaks puhastusvahendite keskel ringi.

Lemmiklooma sõbralik vannituba on avatud kontseptsiooniga dušš

Kui hakkate alles vannituba planeerima või renoveerima, siis lemmiklooma olemasolul kaaluge dušinurka, sest see tagab mugavama lemmiklooma pesemise. Dušinurgas ei pea lemmiklooma tõstma ning ruumi on rohkem, et lemmik tunneks end ka mugavamalt.

Libisemiskindel dušipõrand

Et teie lemmikloom – või teie ise – duši alla ei libiseks, lisage põrandale või vanni libisemiskindel matt. See kaitseb lemmiklooma kukkumise eest, mis võib edaspidi vannitamises ärevust tekitada.

libisemiskindel lemmiklooma sõbralik vannituba

Pilt: wikihow.com

lemmiklooma sõbralik vannituba

Eemaldatav dušipea või käsidušš

See võib mõnele koduomanikule tunduda loogilisena, ent leidub ka palju nn sisseehitatud vihmadušše, millel puudub käsidušš. Lemmiklooma omanikuna peaks dušipea olema eemaldatav või segisti juures käsidušš, millega lihtsalt vett lemmiku peale suunata, et pesemist lihtsustada.

Vältige liiga kuuma vett

Lemmiku ohutuse mõttes on ülioluline pöörata tähelepanu ka vee survele ning temperatuurile. Eelistage termostaatsegisteid,  mille on näiteks “Heat- Protection” ehk põletusvastane funktsioon.

lemmiklooma sõbralik vannituba käsiduss

Suletud tualeti kaas

Peale selle, et muuta pesemine lemmikloomale mugavamaks, saate oma vannituba turvalisemaks muuta minimeerides oma karvaste sõprade jaoks ohte. Ülioluline on hoida wc-poti kaas suletuna, eriti kui kasutate tualeti puhastamiseks kemikaale. Lemmikloomad on uudishimulikud ning võivad tualetist näiteks jooma minna.

Lukusta kapid lemmiklooma uudishimu eest

Nii nagu vanemad lukustavad väikeste laste ees kappe, tuleks seda ohutuse mõttes teha ka lemmiklooma puhul. Suletud kapid tagavad, et lemmiku suhu ei satuks kemikaalid, puhastusvahendid, ilutooted, terariistad ning ravimid. Mõistlik on lemmiku olemas olul läbi mõelda ka üleüldine vannitoatarvete paigutus. Vaadake kriitilise pilguga üle, ega elektriseadmed ei ole „hammustamise ulatuses“.

Hoidke oma lemmik vannitoas pesemise ajal tegevuses

Kui lemmik ei taha paigal istuda või kui te ei suuda teda ohjeldada, on oluline veenduda, et teil oleks vajadusel koht kuhu ta kinni siduda, et vältida lemmiku põgenemist vannitamise keskel. Võite proovida ka mänguasju või lakkumise matte. Ülioluline on šampoon põhjalikult maha pesta ning koer hiljem kuivata, et vältida kontaktdermatiit või muid nahakahjustusi.

lemmiklooma sõbralik vannituba

Loe veel Lintman Vannitoablogist: