Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Lapsesõbralik vannituba

Lastega vannitoa jagamine võib olla igapäevane proovilepanek. Lapsesõbralik vannituba vajab erilahendusi ja erimõõtmetes asju. Siin on mõned näpunäited, kui plaanite perevannituba või otsite lihtsalt võimalusi oma praeguse vanni lapsesõbralikumaks muutmiseks.

1. Varustage vannituba väikese trepiga

Kui alles planeerite vannituba, siis võimalusel kujundage vannitoamööbel nii, et seal oleks välja tõmmatav aste, et laps ulatuks iseseisvalt käsi ja hambaid pesema.

Kui viimast ei ole teha võimalik, siis varustage vannituba väikese trepiga/astmetooliga. Nii hoiate enda aega kokku ning laps õpib iseseisvust.

lapsesõbralik vannituba sisseehitatud aste

Sisseehitatud aste. Pilt: pinterest.com

laste astmetool

Astmetool. Pilt: ikea.com

2. Lapsesõbralik vannituba vajab värvi

Vannitoa elavamaks ja lastele atraktiivsemaks muutmiseks võite vannitoa plaatida või värvida erksamates värvides või pange seinale kleebised. See aitab lapsel pesemise ajal rohkem lõõgastuda, kuna keskkond on sõbralikum ja säravam. Värve on lihtne tuua vannituppa ka vaid aksessuaaridega – dušikardina, vaipade või seebidosaatorite näol. Nii on neid lapse kasvades lihtne välja vahetada.

värviline lapsesõbralik vannituba

Pilt: stylebyemilyhenderson.com

lapsesõbralik vannituba

Pilt: behance.net

Seinaplaat

Seinaplaat Blaze Blue Mix. Lintman.ee

Kollektsioon Freestyle

Seinaplaadid Freestyle Colour. Lintman.ee

3. Valige kvaliteetsed termostaatsegistid

Kvaliteetne segisti ei ole vaid disainielement, see on ka oluline nii teie endi kui ka laste ohutuse seisukohast. Õnneks on paljudel segistitel blokeerimisnupp, mis takistab kuumema kui 38° C vee iseeneslikku sisse lülitumist. Blokeerimisnupu käsitsemine nõuab lastelt keeruliste liigutuste sooritamist, seetõttu on põletuse oht välistatud.

Vihmadušš must Mix Slim Round

Põletusvastane funktsiooniga vihmadušš. Lintman.ee 

Segisti Pure 38

Termostaatsegisti Pure 38. Lintman.ee

libisemisvastane matt

Libisemisvastane teip. Pilt: Tesa.com

lapsesobralik vannituba annimatt

Vannimatt. Pilt: Ikea.com

4. Libisemisvastane matt

Aseta vanni ja dušikabiini libisemisvastane matt. Tihti juhtuvad vannitoas õnnetused just vanni ja dušinurka sisenedes või sealt väljudes. Hea oleks paigaldada ka vaip või matt vanni/dušinurga ette. Libisemisvastane matt dušinurgas või vannipõhjas aitab tunda ennast vannitoimingutes kindlamalt ja turvalisemalt.
Kui mati mõte ei meeldi, siis tänapäeval leidub ka spetsiaalseid teipe, mida vannitoa põrandale või dušinurka püsivamalt paigaldada.

5. Elektrilised seadmed

Kui kasutate vannitoas elektriseadmeid, eriti fööni ja pardlit, eemaldage need kindlasti pistikust ja hoidke neid kättesaamatult kapis, kui neid ei kasutata. Samuti laske paigaldada spetsiaalsed vannitoa seinakontaktid (maapinna rikkevoolukatkestused), mis vähendavad elektriliste vigastuste tõenäosust, kui seade kukub kraanikaussi või vannivette. Või paigaldage kontaktid sahtlisse, et need oleks lastele varjatud.

Pistikupesa sahtlisse

Pistikupesa sahtlisse. Lintman.ee

Pistikupesa kappi

Pistikupesa kappi. Lintman.ee

lapsesõbralik vannituba

Laste vannituba. Pilt: dcarch.com

6. Lapsesõbralikus vannitoas on asjad lapsele kättesaadavad

Organiseeri vannituba nii, et laps ulatub temale vajalike asjadeni. Vaata, et seep oleks käeulatuses ning rätik ei oleks liiga kõrgel nagis. Kui on tegemist väikeste lastega, siis kindlustage, et nende kätte ei satuks ravimeid, vannitoas leiduvad teravaid esemeid ning kemikaale. Paigaldage ohtlikud esemed ning tualett-tarbed kõrgemale või teistesse ruumidesse.

7. Lapsesõbralik vannituba vajab vanni

Lapsed armastavad mängida. Tehke ka pesemisest mäng ning võimalusel soetage vann, kus laps saab kauem mõnuleda. Ka väikelapsi on vannis mugavam pesta kui kitsas dušinurgas. Kõike seda saab teha ka dušinurgas, ent vanni omades on lapsel rohkem ruumi ning säästate ka oma aega ning närve, mille kulutaksite kitsas dušinurgas plastik vanniga jändamisele. Samuti on vanni lihtsam hiljem puhastada kui dušinurka. Vannide kohta saab lisaks lugeda siit.

Vann

Vann Stilla. Lintman.ee

NORO Grand vann

Vann Grand. Lintman.ee

8. Mõelge materjalide peale

Lapsed võivad olla korratud ning neile meeldib mängida. Vannituba planeerides veenduge, et pinnad oleks kergesti puhastavatavad, plekikindlad ning vastupidavad. Arvestage, et lapsed võivad ajada maha palju vett ning valamu ääres olevale pinnale. Eelistage kvaliteetseid materjale, mis on niiskusele vastupidavad. Lugege vannitoamööbli kohta siit ning vannitoa materjalide kohta siit.

valamukapp shape

Valamukapp Shape 600+300. Lintman.ee     

valamukapp life roosa

Valamukapp Life 700. Lintman.ee

Sahtli valgustus

Sahtli valgustus Edge. Lintman.ee

Hafa vannitoamööbel valgustusega peegel

Puutefunktsiooniga valgustusega peegel. Lintman.ee

9. Mõelge valgustusele

See võib esialgu tunduta mõttetu detail, et õige valgustus on oluline nii teile kui ka lastele. Tihti peal kipuvad vannitoad olema ilma aknata ning õige valgustus säästab silmi ning muudab igapäeva toimingud mugavamaks. Samuti mõelge, et lapsel oleks valgusteid mugav ning ohutu kasutada. Võimalusel paigaldage liikumisanduriga valgusti, et tagada lapse ohutus öösel vannituppa minnes. Valgustuse kohta saab lisaks lugeda siit.

10. WC-poti lisaiste

Kui lapsed on veel väikesed võib wc-potile vaja minna lisaistet. Lastele mõeldud WC-poti istelauad on vajalikud lastele juba pärast 3. eluaastat, kuna lihtsustavad potiga harjutamist ja suurendavad lapse iseseisvust.

Autor: Urve Pannas

Loe veel vannitoablogist: