Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Tootegiid: leia sobiv vann vastavalt Sinu ruumi eripäradele

Milline vann osta sõltub palju vannitoa võimalustest ja sinu eelistustest vannile. Vannide valik on lai ja enda soovide sõnastamine võib olla raske. Sel juhul tasub sobivaima vannini jõudmiseks alustada nendest tingimustest, mis on ette antud ja lihtsalt mõõdetavad.

Vannitoa eripärad

Sobiva vanni valikut aitab lihtsustada kui lähtuda vannitoast. Ruumi pisidetailid ei pruugi valimise tuhinas tihti meenudagi. Ostetud vannist jääb rõõm tundmata, kui selgub, et vannitoa uksest see lihtsalt sisse ei mahu. Arvestada tuleb ka vanni enda raskusega transportimisel ja vannitoas. Eriti kehtib see kivivannide puhul, mis on kaalult kõige raskemad. Kas teise korruse vannitoa põranda konstruktsioon on piisavalt tugev?

Vanni paigutamisel ruumi annab avaram vannituba suuremad mänguvõimalused. Samuti on see ülesanne lihtsam, kui käsil uue vannitoa sisustamine või vana renoveerimine.

Vanni kuju

Kõige vähem ruumi võtab sirgjooneline vann. Samuti on selle vannitüübi puhul lihtne teostada mõõtmisi. Erikujuga vannid näevad küll ägedad välja, aga kindlasse orva paigutamine võib olla raskendatud. Efektsed on ka põranda sisse integreeritud, jalgadel ja iseseisvalt seisvad vannid.

Vanni sobitamine konkreetsesse avausse, kus vann on kolme seinaga piiratud on juba väljakutsuvam ülesanne. Seda võib nõuda ruum, sest vanni polegi mujale paigutada. Või vannitüübina näiteks odavama hinnaskaala akrüülvann, mis stabiliseerimise seisukohast nõuab seina külge kinnitamist.

vann vannituba

Pilt: Murphy & Co Design

Millisest materjalist vann osta?

Vanne valmistatakse väga erinevatest materjalidest, mis mõjutavad nende hinda, välimust ja hooldust.

Kivist ja komposiidist vannid kuuluvad hinnaskaala ülemisse otsa. Kuna need on poorsed materjalid, siis hooldamine on töömahukam kui sileda pinna puhastamine. Aga disaini ja värvivalikul saab rakendada kogu oma fantaasiat.

Akrüülvannid pakuvad väga laialdast skaalat nii hinnalt kui disainilt. Stabiilsus, määrdumisaste ja värvi muutumine on samuti sõltuv hinnast. Läikiv vannipind muutub küll ajapikku matiks, aga seda on võimalik poleerimisega lihtsalt taastada.

Malmvann on vastupidav ja kulumis – ning kriimustuskindel.Tugevamatele löökide tõttu võib glasuuritud pind mõraneda. Mõeldes plekkvannile, siis tuleb harjuda teatud heliga vannivee laskmisel. Vihjeks selle vältimiseks on vaadata võimalikult paksust terasest vann.

Kümbleja soovid

Lisaks vanni välimusele võib olla sul soove ka selle funktsionaalsuste osas: käe eelistus, pesemisvahendite asetamise koht jne. Kui vanni ost tähendab ka duššinurka, siis sobib libisemiskindel malmvann ja vajadusel saab paigaldada vanniseina. Kas suurt mullivanni pere kasutab tõesti tihedalt või hakkab vann hiljem vannitoa kasutamist segama? Mullivann tahab ka ilma vanni kasutamata regulaarset hooldust. Ja lisaks tuleb arvestada suurema elektrikuluga.

Loomulikult tuleb vanni ostul arvestada samuti vanni kasutajaid. Kuna paljudel vannidel on kõrge äär, siis võivad lapsed ja pere vanemad liikmed vanni sisenemisel või väljumisel vajada abi. Ja kahjuks pole ka kõik pereliikmed sama pikad, vannis istumise mugavus on eelduseks vanni sagedasele kasutamisele.

Vanniskäigu nautimiseks on hea leida kõigile sobiv lahendus. Siit ka soe soovitus külastada meie salongi, et veenduda oma silmaga, missugust vanni osta. Ja kui kõik sobib, siis võid vanni tellida meie e-poest. Pakume ka abi vannitoa sisekujundusnõustamisega, mida on võimalik teha meie salongis ning ka Skype vahendusel. Konsultatsioonile saad registreerida siin.

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: