Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Millised siseviimistluse materjalid sobivad vannituppa?

ekslusiivne vannituba

Siseviimistluse materjalid vannitoa töötasapindade, põrandate ja seinte jaoks

Siseviimistluse materjalid vannitoa seinte, põrandate ja muude pindade jaoks peaksid olema eelkõige praktilised ja stiilsed. Oluline on arvestada edaspidise hooldusega ja vastupidavusega selles kõrge niiskusega keskkonnas. Allpool vaatamegi kõik nimetatud pinnad ja neile sobivad materjalid täpsemalt järgi.

Kui soovid vannituba ise remontida ning oled veel vähese kogemusega, siis loe kindlasti ka meie 10 soovitust algajale edukaks vannitoa remondiks

TÖÖTASAPINNAD: Siseviimistluse materjalid vannitoa töötasapindade jaoks

• LOODUSLIK KIVI on töötasapinna materjal, mis lisab elegantsi ja pakub mitmeid võimalusi. Graniit on vastupidav ja isegi kuumad lokitangid ei kahjusta seda. See materjal aga nõuab paigladust professionaalide poolt ning perioodilist hooldust. Marmor ja paas on klassikalised ja luksuslikud (loe: kõrgem hind), kuid nad on pehmemad kui graniit ning vastuvõtlikumad kriimustustele ja plekkidele. Valmis kivipinna ostmine võib maksta rohkem, kuid saad valimisel oma silmaga valmistoodet kohe ka näha.

• KOMPOSIIT plastikust, kivist või klaasist tsemendibaasil pind. Valikus on palju neutraalseid, pastelseid või kivi sarnaseid toone. Kriimustusi võib mittepoorselt materjalilt eemaldada lihvimisega. Sama tooni valamud loovad sujuva ülemineku.

• KVARTS pinda nimetatakse ka tehis kiviks, sest see on segu kvartsist, vaigust ja pigmentidest, mis moodustavad ühtlase kivimustri. Pind on mittepoore ja kriimustuskindel.

• LAMINAAT on taskukohane ja vastupidav veele ning plekkidele, kuid õhuke pealiskiht võib aja jooksul kuluda ja tuhmuda. Eelvalmistatud pindasid ja kraanikausitaguseid on lihtne paigaldada ja lihtne puhastada (seinal puuduvad liitekohad). Pikemad mustri kordused aitavad sellel kunstmaterjalil jäljendada looduskivi.

• TEHIS MARMOR on segu plastikust ja looduslikest marmori tükkidest. See on saadaval plaatidena ja standardsete pindadena.

• KERAAMILISED & PORTSELANIST PLAADID, (glasuuritud) tõrjuvad niiskust ja plekke. Väldi pliisisaldusega glasuuride kasutamist. Portselanist plaadi puhul imbub värv täielikult ja seetõttu on kriimuustused ja kahjustused sellel vähem nähtavad. Vali suuremad plaadid, sest need tähendavad vähem vuugivahesid ning seega vähem hooldust.

• KLAASIST pinnad loovad glamuurse ja särava õhkkonna. Ohutuse ja turvalisuse tagamiseks vali karastatud klaas ja professionaalne paigaldus.

KASUTA RAHA TARGALT

SÄÄSTA ROHKEM: stiilseks vanni ümbruseks vali keraamiliste plaatide asemel tehis marmor. Säästad tööjõukulusid ja samas on seda kergem hooldada. Kaalu ka seinte katmist soodsa puitplaadiga, et saavutada hubane ja maalähedane suvila välimus.

KULUTA TARGALT: paigalda põrandküte plaaditud, linoleumi või lehtpuidust põranda alla, et külmal ajal jalad soojas hoida. Elektrilised versioonid võivad töötada taimeritel ja piirkonniti, näiteks tualettlaua ees või vanni kõrval.

PÕRAND: viimistlusmaterjalid vannitoa põrandale

• KIVI / KERAAMILINE PLAAT on kindlasti kõige populaarsem. Kivi lisab elegantsi ja vastupidavust, kuid see võib olla märjana libe ja nõuab sageli professionaalset paigaldamist. Vali libisemiskindel tekstuurne kivi. Duširuumis on soovitatav kasutada väiksemaid plaate. Kui soovid kasutada mosaiikplaate, loe kindlasti ka nende plaatide kasutamise võimalusi ning hoolduse nippe SIIT.

• PUIT on naturaalne materjal, mis pakub klassikalist ilu, kuid see peab olema kaetud niiskuskindla kaitsega. Võid valida ka puitkomposiitmaterjali; selle kihid lisavad stabiilsust niiskes keskkonnas.

• LAMINAAT põrandakate võib olla ilus ja kergesti hooldatav aseaine puidule, plaadile või kivile. Valikus on tüüpiliselt lauad või plaadid.

• LINOLEUM põrandakate on jalgade all pehme, vastupidav ja niiskuskindel materjal. Linoleumpõrandad võimaldavad valida mitmesuguseid mustreid, millel on realistlikud tekstuurid ja mustrid, mis jäljendavad kivi ja puitu. Ökoloogiline linoleum on saadaval paljudes värvides, samas kui kork summutab ja on antibakteriaalsem.

SEINAD: Siseviimistluse materjalid vannitoa seintele

• PLAADID on üldiselt veekindlad ja kui need saavad kahjustada, on neid kerge asendada. Keraamilisi, portselan- ja mosaiikplaate on paljudes värvitoonides ja erineva disainiga. Erinevate plaatide kombineerimine aitab luua omapärase välimuse. Nii suureformaadilised kui mosaiikplaadid võivad vannituba visuaalselt suuremaks muuta. Plaadi seinad kuni laeni, et rõhutada vannitoa kõrgust. Klaasist, kivist või metallist mosaiikplaadid võivad olla ka isetegemise projektiks. Töökindluse tagamiseks kasuta põrandate ja seinte jaoks just sinna mõeldud plaate. Plaadid nõuavad vähest hooldust, kuid mõne aasta pärast võib tekkida vajadus need uuesti paigaldada või uuesti töödelda.

• VÄRV on kõige odavam valik vannitoa seintele ja lagedele. Niiskes keskkonnas töötab kõige paremini läikiv (gloss) ja poolläikiv (semigloss) viimistlus, kuid pea meeles, et need rõhutavad seinte ebakorrapärasusi. Kasuta epoksüvärvi, kui soovid katta plaati, klaasi või portselanpinda.

• SEINAKATTE MATERJALID vannitoas peavad olema vastupidavad niiskusele. Parimate tulemuste saamiseks vali pigem vinüülkate (eriti kangast lamineeritud vinüül) traditsioonilise tapeedi asemel.

vann vannitoa disainijuhend

Plaanid uut vannituba aga ei tea kust alustada ning erinevate toodete seas orienteerumine on aeganõudev?

Lae alla Vannitoa Praktiline Disainijuhend, millest leiad ohtralt ideid vannitoa planeerimisel ja plaanimisel. Kolmaosalise disainijuhendi saadame otse e-mailile mõnepäevaste vahedega, et saaksid samm-sammult plaanida oma unistuste vannitoa! Sinu vannituba on meie südameasi!

Lae alla praktiline disainijuhend 

LINTMAN disainijuhend ja eripakkumised

Sul on võimalik iga hetk uudiskirja listist end kustutada, klikates selleks emaili jaluses olevale lingile.

 

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: