Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vann: kuidas valida endale sobivaim?

Vann on vannitoa keskne osa, selle järgi on mitmetes keeltes saanud vannituba ka oma nime. Siinsest artiklist leiad vajalikku informatsiooni vanni materjalide kohta ning näpunäiteid erinevate vanni paigutuste kohta. Tänu uuenduslikele materjalidele ja mitmesugustele paigaldamisvõimalustele võib igaüks teha oma vannist suurepärase lõõgastumiskoha. Loe ka artiklit vannide puhastamisest vastavalt materjalile.

Erinevad vannide materjalid

Erinevad vanni materjalid pakuvad võimalusi, mis sobivad erinevate eelarvete ja elustiilidega. Uuri võimalusi ja tee kindlaks, mis on sinu jaoks kõige parem. Kuid pea meeles, et kõikides stiilides vannid ei ole saadaval kõikidest materjalidest.

KIVIST VANN (Komposiitkivi)

Kivivannide tootmiseks kasutatakse valget marmorit, mis purustatakse ja segatakse erinevate komposiitmaterjalide ja vaikudega, moodustades lõpuks ühtlase massi. Saadud mass valatakse vormi ning kivistatakse. Lintmani tootevalikus olevad kivivannid on erinevatelt tootjatelt ning nende koostis erineb.

VASKVANN

Vasest vann lisab omapära nii vannitoale kui ka originaalsele magamistoale, võimaldades mitte ainult luksuslikku vanniskäiku, vaid andes ka kõneainet teie külalistele.

AKRÜÜLVANN

Akrüülvann on läikiva välimusega, mis on sarnane emailitud malmvannile, kuid kaalub palju vähem. Akrüül on vastupidavam ja tuhmub vähem, kui klaaskiust vannid. Remont on palju lihtsam kui portselanpindade puhul.

KLAASKIUST VANN

Nimetatakse ka geelkattega klaaskiust või klaaskiuga tugevdatud plastist vanniks, on läikiv ja kergesti puhastatav. Need vannid ei ole nii kallid kui akrüülvannid, kuid ei ole ka nii vastupidavad ja võivad tugeva löögi korral puruneda.

TEHIS MARMOR

Marmorist vann on võrreldav kvartsist pindadega, mis on valmistatud purustatud marmorist ja kaetud läbipaistva geelkattega. Kriimustusi saab sellelt materjalilt välja poleerida, kuid pragusid ei saa parandada.

GLASUURITUD PLEKKVANN

Pakub malmvanni välimust ja soojuspidavat, kuid on kaalult kergemad. Hinnad võivad erineda, kuid pea meeles, et madalamas hinnaklassis mudelid kipuvad kergemini mõranema ja liigselt kumisema.

NAUDITAV VANNISKÄIK

Selleks, et oma vanniskäiku rohkem nautida, vali massaašivann, mullivann või lihtvann. Massaašivann paiskab strateegiliselt paigutatud düüside kaudu vett, samal ajal kui mullivann surub rahulikku, püsivat õhuvoolu vette. Kuna esimeste puhul on vaja täiendavat sanitaartehnikat, on massaaživannid kallimad kui mullivannid. Eriti sügavad lihtvannid on mugavad ja need on saadaval sisseehitatud või eraldiseisvate mudelitena.

PEA MEELES: Kui plaanid lisada vannituppa suure mullivanni, veendu, et sinu soojaveeboiler on piisav uue vanni täitmiseks või kaalu vanni jaoks eraldi veeboileri lisamist.

Vanni paigaldamise meetodid

Vali oma ruumi jaoks kõige sobivam paigaldusmeetod, et muuta vanniskäimine eriti mõnusaks.

NIŠŠI PAIGALDATUD VANN

Nii nimetatakse tavaliselt vanne, mis on kolmest küljest seintega piiratud. Kui vahetad vanni, siis märgi seistes näoga vanni poole ära selle äravoolu asukoht. Nii saab määrata kas vannile on vaja vasak- või parempoolset paigutust ja nii saad kindel olla, et vann vastab olemasolevatele sanitaarnõuetele.

PLATVORM VANN

Platvormi sisse paigaldus on sobiv nende vannide jaoks, mis on tavaliselt juba tasapinda ehitatud ning tihti asuvad need duši kõrval. See meetod töötab hästi mullivannide puhul, kuna platvormi alla saab peita pumbad, torustiku ja muu tehnika. (Hoia need osad juurdepääsetavad remonttöödeks.)

SISSEEHITATUD VANN

Erinevus platvormivanni ja sisseehitatud vanni vahel on enamasti esteetika. Sisseehitatud vanni äär on kaetud ümbritsevate materjalidega sarnase kattega – tavaliselt kivi või plaat – ja see on toestatud altpoolt, mitte ei ripu platvormilt alla.

ERALDISEISEV VANN

Nagu nimigi ütleb, on see vann eraldi vannitoa põrandal ilma lisatoetuseta, luues suurepärase vaatepildi. Seda tüüpi paigaldust on vaja teha sanitaartehniliste kanalite lähedusse, seega küsi professionaalilt, kas see on Sinu vannitoas võimalik.

vann vannitoa disainijuhend

Plaanid uut vannituba aga ei tea kust alustada ning erinevate toodete seas orienteerumine on aeganõudev?

Lae alla Vannitoa Praktiline Disainijuhend, millest leiad ohtralt ideid vannitoa planeerimisel ja plaanimisel. Kolmaosalise disainijuhendi saadame otse e-mailile mõnepäevaste vahedega, et saaksid samm-sammult plaanida oma unistuste vannitoa! Sinu vannituba on meie südameasi!

Lae alla praktiline disainijuhend 

LINTMAN disainijuhend ja eripakkumised

Sul on võimalik iga hetk uudiskirja listist end kustutada, klikates selleks emaili jaluses olevale lingile.

 

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: