Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vannitoa sisustus: praktiline ja mugav kuid ka silmale ilus

Vannituba ei ole lihtsalt ruum, kus hambaid pesta ja duši all käia, vaid kodune SPA-salong. Seega, vannitoa sisustus ei peaks olema mitte ainult mugav ja praktiline, vaid ka silmale ilus. Järgnevalt vaatame üle millised on hetke kuumad suundumused vannitubade kujundamisel. Millised on trendivärvid? Kuidas viimistleda vannituba ning kuidas kasutada santehnikat kujunduselemendina?

Funktionaalsus ja kaasaegne vannitoa sisustus peitub disainis

Kui nõukogude ajal võis korteri vannitoa sisustus erineda ainult tualeti olemasolust või puudumisest (wc ja vannituba võisid olla koos või eraldi), siis tänapäevaste vannitubade suurus, sisustus ja funktsionaalsus on astunud väga pika sammu edasi. Kui ruum võimaldab, saab standardsete sanitaarseadmega (vann, kraanikauss, soojendusega käterätikuhoidja, WC-pott) lisada bidee, teise kraanikaussi, dušinurga või kabiini või  paigaldada massazikabiini ja aurusauna.

Kaasaegne vannitoa sisustus ja kujundus peaks võtma arvesse järgmisi suundumusi:

  • Maksimaalne looduslik valgustus, kunstlik – tingimata mitmetasandiline;
  • Originaalse disainiga santehnika kasutamine, mis võib muutuda vannitoa pärliks või rõhutamaks kindlat stiili;
  • Maksimaalne vaba ruum ja peeglid, seda visuaalselt suurendades: vannituba peaks välja nägema nii suur kui võimalik;
  • Võimalikult lihtsate vormidega kapid ja riiulid, keerukamad vormid teevad vannitoa visuaalselt raskeks;
  • Minimaalne kujundus, praktilistelt tarbevahendid, mida vannitoas kasutatakse ettenähtud otstarbel.

Vannitoa sisutus: viimistlusmaterjalid ja nende värvid

Vannitoa sisustuse puhul on viimistusmaterjalid äärmiselt tähtsad. Valides vannitoa viimistlusmaterjale, keskendu värviskeemide tänapäevastele nõuetele vannitoa kujundamisel ning looduslike materjalide ja nende tekstuuride kasutamisel. Värvigamma peaks olema rahulik ja piiratud: eelistatakse heledaid toone ja värve – valget, musta-valget-halli, beeži, erinevaid rohelise tooni ja muid looduslikke värve. Julgematel soovitame loomulikult ka katsetada erinevaid mustreid ja uusi trenditoone. Loe veel keraamiliste plaatide trendidest aastal 2020.

Valge vannituba on alati aktuaalne ja kõige demokraatlikum. Kuid valgele tuleb alati lisada looduslike värve ja materjale. Kui mitte siseviimistlusel, siis kasuta eredaid vaipu või värske muru värvi rätikuid.

Seinu saab kaunistada ükskõik milliste materjalidega, kuni plastpaneelideni, on oluline ainult see, et need sobivad teiste materjalidega või imiteerivad nende tekstuuri. Kuid muidugi on looduslikud materjalid väljaspool konkurentsi – isegi puit, mis tundub, justkui et ei kuuluks vannituppa.

Ja kui kallite looduslike materjalide kasutamine ei mahu eelarvesse, tuleb appi reljeefne keraamiline plaat, asendamaks sedasama puu või kivi.

Disainer soovitab: Kuidas valida vannituppa õige plaat?

Vannitoa põrandaplaat peab olema karm ja kergelt tumedam kui seina viimistlus. Kuigi see kehtib ainult seinte puhul, mis on ühevärvilised või millel on väikesed värvilised kaunistused. Teisisõnu on nõuded samad, mis seina viimistlusmaterjalide puhul: looduslike tekstuuride ja materjalide jäljendamine. Uue hooaja eriline glamuur on põrandaplaatide kasutamine, mis jäljendavad väärtuslikke kivimeid ja naturaalkivi.

Vannitoa lae töötlusega pole soovitatav üle pakkuda: mida lihtsam, seda parem. Kuigi ripplagede abil on võimalik saada ideaalset kunstlikku valgustust ja läikiva kattega pinglagi suurendab visuaalselt ruumi pea kohal.

Keraamiline plaat ja vannitoa sisustus: loe veel meie blogist kuidas leida ja valida õige plaat

Santehnika vannitoa sisustus elemendina

Möödas on päevad, mil pidid valima ainult kahe värvi ja kujuga WC-poti vahel (ja siis teatud osa oli ka õnnel ja tutvustel) – täna võib santehnika uhkustada huvitavate ja põnevate lahendustega, saades see juures vannitoa pärliks. Loomulikult, arvestades soovi suurendada vaba ruumi vannitoas, on prioriteediks seinale paigaldatavad mudelid.

Eriti populaarne lahendus valamu jaoks on ovaalne või ümmargune kauss, mis on paigaldatud tumedale tööpinnale. Populaarsed on ka lihtsad ristkülikukujulised valamud, topeltäravoolude ja kraanidega.

Erilist tähelepanu tuleks pöörata vannile – selleks kulub ju enamik ruumi ning tema kaasabil (täpsemalt oma ebatavalise vormi või kuju abil) on lihtsaim viis teha vannituba meeldejäävaks. Ja see ei ole oluline, kas see on retro stiilis mudel, võluvatel jalgadel vann või ultramoodne laev.

Lisaks saab santehnikat täiustada erivärviliste segistitega – sobib vask ja messing, retro või lihtsalt vanamoodne, mis oma justkui vananenud välimusega lisab vannitoa interjöörile omapära.

Luues vannitoa interjööri, on soovitatav segada trendikaid stiile – nagu Skandinaavia ja loft-stiili – elementidega teistest stiilidest ja suundadest – minimalism, country, tööstus, klassikaline, eklektiline. Nende harmooniline kombinatsioon loob visuaalselt lihtsa, kuid meeldejääva interjööri, mis ei ole ainult stiilne vaid samaaegselt ka praktiline ning mugavalt kasutatav.

Vajad abi vannitoa planeerimisel ja sisustamisel?

Meie professionaalsed disainerid aitavad hea meelega.

Aitame planeerida ning kujundame sobiva vannitoa kasutades modernseid 3D lahendusi. Tule külasta meie salongi või registreeri eelnevalt sisedisaineri nõustamisele SIIN!

Veel inspiratsiooni ning praktilisi nõuandeid leiad siit!

LINTMAN VANNITOABLOGI: