Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vannitoa valgustus ja ventilatsioon

Hästi tehtud vannitoa valgustus muudab sinu vannitoa tõeliselt säravaks ja tõhus ventilatsioon aitab tagada tervisliku siseõhu kvaliteedi. Mida peaks teadma valgustite ja vannitoa ventilatsiooni valimisel?

VANNITOA VALGUSTUS

Viimastel aastatel on vannituba muutunud enam kui lihtsalt vajaduspõhiseks ruumiks. Tänapäeval on need luksuslikud ruumid patareide laadimiseks ja lõõgastumiseks. Seetõttu vajab vannituba tõhusat valgutuse planeeringut, mis hõlmab kohtvalgustust, meeleoluvalgustust ja üldvalgustust. Siin on hea valgustuse kõige olulisemad komponendid:

Vannitoa valgustus ja ventilatsioon

1. KOHTVALGUSTUS

Lisa korralik valgustus tualettlaua juurde. Selle asemel, et paigaldada sisseehitatud laevalgusteid, mis tekitavad näole varjusid, vali vertikaalsed valgustid või valgusribad mõlemale poole peeglit. Kui ruum ei võimalda peegli mõlemal küljel valgustust, võite paigaldada tuled otse peeglisse (selle lahenduse hind on kindlasti kõrgem) või valida kohtvalgustus peegli kohale, mis valgustab ühtlaselt juukseid ja nägu.

Kindlasti lisa kohtvalgustus duši ja vanni alale; valgustus peaks olema piisav puhastus- ja raseerimistegevusteks. Vali süvistatud valgusallikad, mis on mõeldud kasutamiseks niiskes/märjas ruumis. Kui plaanid vannis lugeda, võib lisada vannile suunatava kohtvalgustuse. Kui tualettruum on eraldi, siis on ka sinna vaja valgustit.

2. ÜLDINE VANNITOA VALGUSTUS

Seda tüüpi valgustus toob ruumi üldist valgust ja loodusliku valguse asendust sinna, kus see saadaval pole. Tavaliselt kasutatakse ruumi keskele paigaldatud tagasihoidlikku valgustit, kuid rippvalgusti või lühter võib olla hea meeleoluvalguse ja täiendava dramaatilisuse lisamiseks. Võid lisada ruumile õrna kuma valgusribadega, mille saab paigaldada liistude taha paar tolli laest allpool.

3. AKTSENTVALGUSTUS

Kui soovid oma lemmik maali või mõnda muud luksuslikku eset oma vannitoas eksponeerida, rõhuta seda väikese sisseehitatud valgustiga. Nii saab valgustusega erilist tähelepanu pöörata ka eritellimusel valmistatud valamule või ilusatele plaatidele.

VANNITOA VENTILATSIOON

Ventilatsioon on tänapäeva õhukindlates kodudes eriti oluline. Need aitavad säilitada siseruumide niiskuse taset ning takistavad hallituse teket ja kasvu. Uutel ventilatsioonidel on erinevad õhuvoolu võimsused, mõõdetuna kuupmeetrites minutis. Suuremate vannitubade puhul ning iga lisa vanni, tualeti, mullivanni, duši jne kohta peaks ventilatsiooni võimsust suurendama. Neid on saadaval ka erineva müratasemega. Parim on väljalaskeava paigutada väljapoole tuba, mitte põrandalaudade vahele või soojendamata pööningule, kus niiskus võib põhjustada põranda, seina ja lae materjali kahjustumist.

KASUTA RAHA TARGALT SÄÄSTA ROHKEM:
vali kõik-ühes laevarustus, mis ühendab ventilaatorit ja valgustust. Mõned mudelid sisaldavad soojenduselemente ja on seega veel mitmekülgsemad.

KULUTA TARGALT:
kaalu valgustugevuse juhtelemendi või dimmer-lüliti paigaldamist, et saaksid valgustugevust kohandada ja ruumi meeleolu kergesti muuta. Kui vannitoas on kaks tualettlauda, võimaldavad topelt valgustugevuse juhtelemendid valida igal kasutajal oma valgustugevuse.

LOE VEEL LINTMAN VANITOABLOGIST: