Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Keraamilised plaadid välitingimustesse: Plaadid terrassile, treppidele, fasaadile

Aiapidude hooaeg on alanud ning valged ööd kutsuvad, et veeta aeg koos pere ja sõpradega terrassil lõõgastudes. Lintmani valikust leiab keraamilisi plaate, millega luua terrassile tõeline oaas või miks mitte ka uuendada maja fassaadi. Milliseid asju aga tuleks silmas pidada terassile, treppidele või fassaadile plaate valides? Millises plaadid sobivad välitingimustesse?

Universaalplaat ES.Essen Sand

Plaatide külmakindlus: mis see on?

Välitingimistesse on mõistlik paigaldada ainult külmakindlaid plaate. Klinkerplaadid, portselanplaadid, mille niiskusimavus on alla 0,5%, neid saab paigaldada välitingimustesse. Teised plaadid muutuvad lume-vee-jääga kokkupuutes muredaks ja võivad praguneda. Seega kindlasti valige terrassile ja välitreppidele külmakindlad plaadid. Tihtipeale on plaatidel juures ISO või muud tähised, mis nende külmakindlust tõestavad:

  • EN 202: plaat jahutatakse temperatuurini -5 ° C ja seejärel kuumutatakse kiiresti temperatuurini 5 ° C. Need plaadid peavad üle elama 50 külmumis- / sulamistsüklit.
  • ISO 10545-12: identne test vastavalt standardile EN 202 plaatidega, millele on tehtud 100 külmumis- / sulamistsüklit.
  • ASTM C102: plaat jahutatakse temperatuurini -18 ° C ja kuumutatakse seejärel kiiresti temperatuurini 10–16 ° C. Plaadid peavad läbi elama 15 külmumis- / sulamistsüklit.

 

Siin on mõned näited külmakindlatest plaatidest, mis sobivad näiteks terrassile:

Millise kulumiskindlusega plaadid on välitingimustesse sobivad?

Terrassile ja välitreppidele on mõistlik valida võimalikult tugevad plaadid, et jalanõud, mustus ning löögid ei kahjustaks plaadi pinda. Seega on oluline aeda valida kulumiskindlad plaadid, jälgides keraamilise plaadi kulumis markerit.
Kulumiskindluse grupp määrab plaatide glasuuri tugevuse. Üldiselt jagatakse need viite erinevasse gruppi:

  • Grupp 0: põrandatele tehniliselt sobimatud plaadid. Neid kasutatakse tavaliselt seinaplaatidena.
  • rühm või PEI 1: plaadid, mis sobivad ainult kohtadesse, kus ei kanta jalatseid või kantakse vaid pehme tallaga jalatseid, näiteks elamu vannituppa või magamistuppa või muudesse kerge liiklusega interjööridesse. Samuti siseruumides äri- ja elamu seinte jaoks.
  • rühm või PEI II: üldiseks elamu liikluse jaoks sobivad plaadid. Aladele, kus kasutatakse pehme tallaga jalatseid, kus kriimustuse ja mustuse koormus on väga väike – näiteks elutuppa, magamistuppa ja vannituppa (välja arvatud kööki, treppidele ning esikusse).
  • rühm või PEI 3: plaadid, mis sobivad kõikidele elamupindadele (kööki, esikusse, terrassile) ja ka kontoritesse, butiikidesse, siseseintele, tööpindadele ja elamute vannitoa põrandatele. Ei soovitata kaubanduskeskustesse.
  • rühm või PEI 4: tavaliseks liikluseks sobivad plaadid. Soovitatav keskmise suurusega kommerts kasutuseks ja kasutuseks väikestes institutsioonides, näiteks restoranides, hotellides, haiglate fuajeedes, suur köökidesse, näituse ruumidesse ja koridoridesse.
  • Grupp 5 või PEI 5: plaadid, mis sobivad tiheda liiklusega, abrasiivse mustuse ja niiskusega aladele ning kus on vaja ohutust ja maksimaalset jõudlust. Näiteks kaubanduskeskused, lennujaamad, avalike hoonete sissepääsud või basseinid.

Seega terrassile, välitreppidele ja aeda võiks vaadata alates PEI III klassis plaate, siis saate olla kindel, et tulemus on püsiv aastateks.

Fassaadiplaat Oxford Cremay

Külasta LINTMAN vannitoasalongi!

Meie müügiesindajad abistavad toodete valikul, mis sobivad teie tingimustele: plaadid välitingimustesse, vannituppa ja eluruumidesse.

Plaatide libisemiskindlus: millised plaadid sobivad välitingimutesse?

Libisemiskindluse grupp määrab plaadi karedusastme. Mida suurem grupp, seda karedam on plaat.

  • R9 – Sobilik enamiku hoonete põrandatele, mis on kaldenurgata ja kuivad.
  • R10 – Suur hulk hoonete põrandaid, mis võivad omada mõningast kallet ning libastumiskindlus on vajalik põrandale sattuva niiskuse, pritsmete või põranda kasutusviisi pärast. Lisaks vannitubadele, võib siia gruppi kuuluvaid keraamilisi plaate kaaluda ka muude ruumide, näiteks köökide, koridoride jms jaoks.
  • R11 – Põrandakatted sobivad pindadele, kus on suurem risk maha loksuvatele või pritsivatele ainetele ning kus käiakse jalatsitega. Sellised kohad on suurköögid, baarileti tagused, verandad, kaldteed jne.
  • R12 – Selliseid katteid kasutatakse suuremate kalletega põrandatel, kus on suur libastumise oht. Ühiskasutatavad dušid, basseiniümbrused ja suuremad alad, näiteks kaubanduskeskused, lennujaamad, hotelli fuajeed jne. Need plaadid sobivad ka välitingimustesse.
  • R13 – Sobivad nii äri- kui ka elamuprojektidese nii sise- kui ka välitingimustesse. Neid libisemisvastaseid plaate kasutatakse tavaliselt või basseinide ümbruses või avalikes duširuumides / riietusruumides.

 

Seega plaadid välitingimustesse – siseõue, verandale, välikööki ja terrassile – võiks mõelda alates R11 karedusastmest (ja kõrgemale). Sobivad näiteks järgmised plaadid:

Registreeri sisedisaini nõustamisele!

Meie klienditeenindajad annavad praktilist nõu planeerimisel ja sisustamisel.

Terrassile, välitreppidele või fassaadile plaate valima hakates on mõistlik küsida kindlasti müüjalt lisainformatsiooni, kui plaadid ei ole juba vastavalt tähistatud. Valides külmakindlad ning piisava karedusega plaadid, saate olla kindel, et tulemus on vastupidav.

Loe veel Lintman vannitoablogist: