Avatud: E-N 10:00-18:00, R 10:00-17:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

2022 sisekujundustrendid vannitoas

On aeg uuendusteks – 2022 uued sisekujundustrendid vannitoas!

Peale viimaste aastate muutusi seisame silmitsi uute eluviisidega ning näeme oma kodusid teisiti. See on toonud kaasa palju uuendusi ning palju ümberkorraldusi kodude kujundamisel ja kaunistamisel. Näiteks vannitube nähti kodudes varem kui lihtsaid sanitaaruume, täna on need muutunud meie kodudes aga ülitähtsateks ruumideks, kus saame lõõgastuda ja võtta aega enda jaoks. Seetõttu on vannitoad aina enam kodukujunduses kesksel kohal ning nende disainimisel saame väljendada oma loovust ja maitset.

Järgnevalt viskame pilgu peale uutele vannitoa tendentsidele 2022.aastaks, et muuta see ruum kodus veelgi hubasemaks ning trendikamaks.

Elavad seinad

Aina rohkem näeme pinna- ja seinakatete uuestisündi. Alustades väga originaalsetest, rohkete mustritega plaatidest, lõpetades väga realistlike looduskive ja marmorit imiteeriva keraamikaga kuni isegi tapeetideni. Kui arvate, et tapeet ei sobi märgadesse ruumidesse, siis eksite: uusimad tapeedid on valmistatud klaaskiust ja need on veekindlad, seega sobivad ideaalselt ka vannituppa.

Vannitoad on aina vähem ainult valgete seintega ja aktsent-seinad ei ole enam selleks, et külalisi võluda, need on aina keerukamad, et luua spaa-laadsed ruumid, kus koduomanikud saavad lõõgastuda ja iga päeva muredest puhata.

Loodusega kontaktis

Vannituba ei ole enam eraldatud intiimne ruum, mis on peidetud kodu tagaossa, sellel on sujuv ühendus kas magamistoa või mõne ruumiga. Looduslike elementide sobitamine, mitte ainult materjalidena, vaid ka kogemusena (suured aknad ja kujundusse kaasatud elavad taimed) on 2022.aastal kindlasti trendiks. Aina rohkem otsitakse seost ja kontakti loodusega ning seda tunnet on vannituppa lihtne tuua.

See algab loomulikult looduslike materjalide kasutamisest: kivi, savi, betoon – kõik orgaanilised ja trendikad tekstuurid, mis annavad siseruumides loomuliku tunde. Mõõdukalt – avarad aknad või täiesti avatud üleminekud interjööri ja eksterjööri vahel, piklikud orgaanilised kujundid ja isegi katuseaknad, mis avanevad dušikabiini või vannikohal, tekitada vabaduse tunde ja kaotavad interjööri piirid. Näeme jätkuvalt, et trendiks on nn biofiilia (side loodusega), tuues vannituppa elusaid taimi ning loodusest inspireeritud värve nagu erinevat tooni rohelised ja terrakota (punakaspruun). Loodusega kontaktis olemise juurde kuulub kindlasti ka jätkusuutlikus, seega tasub silmapeal hoida uutel huvitavatel materjalidel ning kindlasti keskkonnasõbralikel vannitoalahendustel.

Japandi

Teel on uus trend – Japandi, mis on tulnud, et jääda. Japandi on interjööri hübriid, mis ühendab Jaapani ja Skandinaavia stiili. See stiil on viimastel aastatel interjöörides aina rohkem pead tõstnud. Nüüd on see jõudnud ka vannitubadesse.

Japandi on mõjutatud Jaapani iidsest wasbi-sabi esteetikast, mis hindab ilu selle ebatäiuslikkuses ja püsimatuses, ja põhjamaise sisekujunduse mugavusest ja hubasusest. Koos moodustavad nad uhke ent lihtsustatud interjööri stiili, millest ei saa küllalt. See interjöör loob täiusliku vormi ja funktsiooni kombinatsiooni, keskendudes neutraalsetele toonidele, heledatele ruumidele ja rohkele tekstuurile. Kõige täiuslikuma Jaapani ruumi saavutamiseks soovitame kasutada viite funktsiooni: maalähedased toonid, rikkalikud tekstuurid, mahe valgustus, minimaalsed tarvikud/dekoratsioon ja palju looduslikke elemente.

Silmapaistvad segistid

2022.aastal tuleks silma peal hoida ka vannitoa segistitel. Need on läbimas suuri ja huvitavaid muudatusi. Väga minimalistlikest kuni kaunistatud, vintage stiilis segistiteni ja duššideni – need on nüüd iseloomulikud elemendid, mis kaunistavad vannituba ja muudavad selle ainulaadseks.

Enam ei pea valima vaid kroom viimistlustega segisteid, sest värvigamma on rikkalik – alustades valgest kuni roosakullani. Kõik detailid saab vannitoas kooskõlla panna, sest huvitavaid disaine ja värve ei pakuta ainult valamusegistitele vaid ka duši- ja vannisegistitele.

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: