Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Tootegiid: vannitoamööbli valimine

Vannitoamööbli valimine on loov tegevus ja koosneb paljudest komponentidest. Antud artiklis aitame läbi mõelda mööbli valikut, mis toetab vannitoa mugavat kasutamist. Välja jäid selle ruumi kohustuslikud elemendid nagu dušš, vann ja valamu. Samuti väärib omaette kirjutist vannituppa sobiva mööbli materjal ja viimistlus. Aga loe meie lugu odavast ja kallist vannitoamööblist, mis seda teemat põgusalt puudutab.

Panipaigad ja aksessuaarid

Silmailu pakkuva mööbli esmane eesmärk on siiski asju hoiustada. Seega asjade paigutamiseks vannitoas mõtle läbi, milliseid vahendeid sina ja su pereliikmed kasutate. Lähtu reeglist: mida vähem asju vannitoas, seda parem. Nii on lihtsam välja mõelda, kus neid hoida, vajadusel üles leida ja ruumi korras hoidmine võtab vähem vaeva.

Ära ei saa unustada vannitoa kasutust lihtsustavaid aksessuaare. Vaja läheb kohti, kus hoida puhtaid ja märgi käterätikuid, hommikumantleid ning musti riideid. Ühendatud WC+vannitoas veel WC-paberihoidja ja paberirullide tagavara hoidmine. Pesumasina puhul leida asukoht ka kõigele, mis pesu pesemisel tarvilik. Võimalik pääsetee peitub nagi, redelriiuli, korvi või karbi kasutamises.

Milliseid mööbliesemeid veel vajad?

Kui vannitoa sisustamine juba käsil, siis ei saa peegli ja valgustuse tähtsust alahinnata. Oskuslikult paigutades aitab peegel ja valgusti väiksemat vannituba visuaalselt suuremana tajuda ning pimedat ruumi valgusküllasemana. Rääkimata kasutusmugavuse suurendamisest ja stiilielemendiks olemisest.

Ja tuleb leppida sellega, et mõned mööbliesemed, millele kohe sisustades ei mõtle, jõuavad vannituppa aja jooksul. Võib-olla on mõnda vannitoas tehtavast iluprotseduurist mugavam teha istudes? Ei pea kohe tooli või selle kokkukäivat varianti ostma, piisab tugevast ja jalgadele toetuvast madalast riiulist või kapist. Ilmselt on sellise toetuspunkti eest tänulikud pere nooremad ja eakamad liikmed.

vannitoamööbli valimine küljekapp

Vannitoamööbli valimine lähtuvalt tegevusest

Vannitoamööbli valimine on märgatavalt lihtsam, kui grupeerid pesemis- ja hügieenitarvikud  kasutuskoha järgi. Duššinurka paiguta nurgariiul resti või korvina, kus dušigeeli ja šampooni hoida. Sel viisil liigub õhk pudelite alt läbi, aitab neil kuivada. Samuti väldid inetute mustusringide või hallituse tekkimist duššinurga äärele.

Valamu kohale sobib ruumi kokku hoidva lahendusena kapp, mille esipaneeliks on peegel. Valamukapina maksab mõelda kapile, kuhu valamu on juba integreeritud või kasutatakse uputatavat valamut. Sellisel kapil on vähem liitekohtasid, kust niiskus pääseb kappi kahjustama. Seinale kinnitatav valamukapp annab vannitoale ruumikust, põrandale toetuv aga soliidsust.

Küljekapina eelista väikeses vannitoas seinale kinnitatavat kappi. Selliselt kinnitatuna loob kapp mulje avaramast vannitoast ja põrand saab koristades jällegi kiiremini puhtaks. Ajutiselt saab korviga kapi alla lisaruumi tekitada. Erineva kõrgustega seinakapid pakuvad mängulist kombineerimisvõimalust.

Kappide ja sahtlite detailid

Kappide valimisel ei saa mööda vaadata pisidetailidest, millest võib sõltuda vannitoa kasutamise mugavus. Ventileerimise kindlustamiseks on hea, kui kapil puudub tagasein. Õhk pääseb nii kõikjale ligi ja väheneb hallituse tekkimise oht. Kapiustest loobumine või riiuli kasuks otsustamine võib-olla raske, eriti kui peitmist vajavad torud või soov varjata kapis leiduvat.

Kapiuste ja sahtlitega tee kindlaks nende avanemise suund ja ruum, mille nad avatuna enda alla võtavad. Tähtis on, et need ei takistaks liikumisteid ning ei segaks teiste oluliste uste liikumist. Näiteks vannitoa enda ukse või pesumasina oma. Ruumi ei vaja avanemiseks liuguks. Mugav on kasutada kappi või sahtlit, millel on nn push open süsteem. Sel juhul ust kergelt lükates see iseseisvalt avaneb või sulgub.

Kui kapisahtlid jooksvad siinidel, siis jällegi on märksõnaks mõõdukus. Tihkelt asju täis sahtlid on rasked ja nende jooks siinidel võib seetõttu takerduda. Sahtleid aitab kergemini korras hoida sahtlisisu. Samal eemärgil võid kasutada ka sahtlipõhja matti, mis on libsemiskindel ja aitab esemeid sahtlis paigal hoida. Lisaks võib elektril töötavate seadmete turvaliseks kasutamiseks paigaldada pistiku sahtlisse.

Loe veel vannitoablogist: