Nutikas sisustamine väikese vannitoa jaoks on võtmeküsimus! Tuleb tihti ette, et vannitoas justkui jääb ruumi liiga väheks. Seda eriti väikese vannitoa sisustamisel: Küll ei mahu hügieeni või kosmeetika tooted sahtlitesse ära, pesumasin võtab enda alla ilmatuma suure ala ja lahtiselt riiulile asju laotades tundub nagu oleks vannituba koguaeg segamini. Mida teha? Kuidas sisustada väikest vannituba nii, et säiliks kord ja et oleks piisavalt ruumi?
Vannitoa nutikas sisustamine – valamukapid ja panipaigad

Valamukapis peituv varandus
Mida minimalistlikumaks jääda vannitoamööbli valimisel, seda puhtam ja avaram näeb välja üldpilt. Kui vannitoas ruumi napib, vali kindlasti pigem vähem mööblit. Kindla peale valik on üks korralik ja mahukas valamukapp, mis kogu su vannituppa kuuluva varanduse ära mahutab. Eriti hea oleks, kui tegemist oleks kapiga, mis kinnitub seinale – nii mõjub kapp “õhulisemalt” ja annab väikesele ruumile visuaalselt avarust juurde.
Nutikas sisustamine peitub organiseerimises
Absoluutselt vähem oluline pole ka kapi sisu organiseerimine. Kui asjad sahtlites ja kappides on organiseeritud ja korras, siis on ka väikeses vannitoas alati piisavalt ruumi. Lisaks mõõdukale hügieeni- ja kosmeetikatoodete tarbimisele aitab korrashoiule kaasa spetsiaalsete sahtlisisude kasutamine.
Vannitoa nutikad panipaigad
Ja kui panipaikadest tundub siiski puudust olevat, siis on hea mõte kasutada näiteks küljekappe, mis mahutavad vaatamata oma kitsusele tegelikult päris palju. Lisaks kõikidele muudele asjadele on näiteks võimalik terve hunnik rätikuid just sinna ära peita. Lintmani tootevalikus on palju erinevaid küljekappe, mida saab paigutada üsna kitsastesse kohtadesse või üksteise kohale. Samas võiks ikkagi järgida printsiipi, et kõik seinad poleks kappe täis, sest nii kaob ruumist igasugune avarus.
Mõtle teistmoodi
Inimene on tihti oma harjumuste ohver ja ruumi on võimalik kokku hoida asjade pealt, mille peale esialgu ei pruugi tullagi. Mis oleks, kui seekord ei paigutaks pesumasinat vannituppa, vaid leiaks sellele koha hoopis köögis või mujal? Ilmselt on see võimalik, kui kõik hästi läbi mõelda. Aga mis siis kui teeks riiuli hoopis peaaegu lae alla (eeldusel, et sellel hakkavad asetsema asjad, mis kannatavad niiskust)? Nii ei ole asjad kohe silmapiiril ja kogu ruum mõjub kergemalt.
Kokkuvõtlikult: nutikaks sisustamiseks on kõige lihtsam alati lähtuda põhimõttest, et vähem on parem.
Nutikat sisustamist!