Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vannitoa ehitus: 10 sammu kvaliteetse vannitoani

Autor: Guido Noor

Selleks, et teie vannitoa ehitus toimiks veatult ja vannituba peaks probleemideta vastu pikemat aega, on oluline jälgida mõningaid näpunäiteid juba planeerimisel. Allpool on välja toodud 10 sammu, mis tagavad kvaliteetse vannitoa valmimise. Loe ka: Vigu mida vältida vannitoa planeerimisel

1. Analüüsi ruumi võimalusi

Uute elamute ja korterite puhul on projektis juba arvestatud teie tulevase vannitoa või koduse spaa võimalustega. Põhiline mure on alati renoveeritavate pindade ja seismajäänud nurgakestega, kuhu soovitakse rajada vannituba. Tuleb jälgida, kas valitud ruum vastab vannitoa ehituseks vajalikele nõuetele, näiteks kas ruumi on võimalik paigaldada reovee äravool, puhta vee varustamine torustiku näol jne. Kui soovitakse antud ruumi paigaldada vann, peab veenduma, kas põranda konstruktsioon võimaldab seda. Vanemate majade puhul tuleks järgida muinsuskaitse nõudeid.

Loe ka lisaks SIIT, kuidas planeerida sanitaartehnika ja mööbli paigutust kujundatavas vannitoas, et see oleks kasutajasõbralik ning ohutu.

2. Vannitoa ehitusmaterjalide valik

Renoveeritavate ja uude asukohta rajatavate vannitubade ehitamisel tuleb alati jälgida, et objektil kasutataks selleks ette nähtud ehitusmaterjale. Eriti oluline on seda jälgida vanemates renoveeritavates puumajades, kus hüdroisolatsiooni nõuded on ääretult olulised. Vastasel korral võime ohtlikult kahjustada maja üldist tervist ja hullemal juhul muuta kodu kasutuskõlbmatuks.

3. Vannitoa äravoolu ja veevarustuse erinevad lahendused

Hakates omale rajama vannituba, oleks mõistlik eelnevalt endale selgeks teha, millist äravoolu tüüpi eelistada ja milline on antud objektil võimalik teostada. Siinkohal tooks välja kaks olulist varianti: nn „uputatud“ äravool, mis on süvistatud põrandapinna sisse, ja pealmine äravoolu lahendus, kus torustik on põrandapinna peal. Esimene variant sobib hästi ilma aluseta keraamilise kattega dušinurkade rajamiseks ja teine pigem vannidele ning alusega dušikabiinide paigaldamiseks. Veevarustuse rajamisel tuleks lähtuda torustiku külmakindlusest. Ehk kui teie rajatav vannituba on külmale kriitilises tsoonis, pole mõttekas ilma spetsialistiga konsulteerimata paigaldada torustikku seina sisse, kui te pole kursis külmumisrikidega. Hilisem ümberehitus võib üsna kulukaks osutuda.

4. Hea hüdroisolatsioon vannitoas

On väga oluline, et peale üldkonstruktsioonilisi töid oleks teie vannitoas teostatud korrektsed hüdroisolatsiooni tööd. Korralik hüdroisolatsioon tagab niiskuskindluse ja peatab niiskuse leviku teie kodu teistesse ruumidesse, hoides ära konstruktsioonide kahjustumise. Kui endal puuduvad teadmised antud vallas, siis soovitame kindlasti tellida need tööd spetsialistilt. Hea hüdroisolatsioon hoiab ära niiskuse leviku ja hallituse tekkimise plaaditud pindade alla.

5. Vannitoa kaldpinnad ja avariitrapp

Põrandate rajamisel on oluline jälgida pindade kaldenurka. Et teie tulevane vannituba oleks vee ärovoolu suhtes turvaline, tuleb jälgida, et kogu põrandapind oleks  kaldega äravoolu suhtes. Turvalisuse huvides soovitame paigaldada võimalusel nn avariitrapi, näiteks puhkudeks, kus samas ruumis asetsev pesumasin või vann hakkab lekkima.

6. Keraamiliste plaatide valik

Kui teie vannitoa konstruktsioonilised, hüdroisolatsiooni, kanalisatsiooni ja veevarustuse mured on lahendatud, tekib küsimus, millist plaati valida. Siinkohal on oluline jälgida mõnda väikest näpunäidet. Kui teil on väike vannituba ja põrandal kalded, siis ei soovitata kasutada väga suuremõõtmelisi plaate. Nimelt on suurte plaatidega raske katta kaldpindu. Lisaks isiklikust maitse-eelistusest tulenevatele toonidele ja kujule on mõistlik endale selgeks teha, kas soovite lisaks põhiplaadile paigaldada ka bordüüri ja dekoore. Siinkohal aitavad spetsialistid näiteks teha teie vannitoa kohta 3D kujutise ja plaatimise pinnalaotusjoonise.

7. Keraamiliste plaatide paigutus

Valikuid on mitmeid. On võimalus põrandaplaati paigutada ruumis paralleelselt seintega ja diagonaalis. Kui teie vannitoa põrand ei ole näiteks mingil põhjusel korrektsete täisnurksete lahendustega, soovitame paigaldada põrandaplaadid pigem diagonaalis seinte suhtes. Nii väldime silma riivavate kiilukujuliste plaatide tekkimise. Tänane keraamiliste plaatide turg on võimalustelt peaaegu piiritu. Kliendil on võimalus valida väga suure hulga mõõtude ja kujulahenduste vahel.

8. Plaadivuukide valimine ja hooldus

Plaadivuugi laius sõltub maitsest ja valitud plaadi eripärast. Siin mingit ühest soovitust pole. Eesti turul on mitmeid vuugisegude tootjaid. Ostes plaadid, on mõistlik kohe teha ka vuugisegu ost. Nii on hea valitud plaat kohe kõrvutada vuugi ja silikooni tooniga. Tihedat kasutust leidvate plaaditud pindade ja rasvade/õlidega kokku puutuvate pindade kaitseks soovitame vuugid katta silikoonkrundi või mõne muu poore sulgeva vahendiga. Nii on tagatud pindade hilisem hõlpsam puhastamine.

Kuidas valida plaatidele sobiv vuugivärv? LOE SIIT

Rohkem keraamiliste plaatide hooldusest saab lugeda SIIT.

9. Vannitoa ventilatsioon

Nagu kõigis niisketes ruumides, on ka vannitoas oluline hea ventileeritavus. Korralik ventilatsioon hoiab vannitoas ära liigniiskusest tekkiva hallituse ja sellega kaasneva ebameeldiva lõhna ruumis. Kui vannitoas pole loomulikku vabaventilatsiooni, tuleks paigaldada mootoriga varustatud sundventilatsioon. Siinkohal on ka mõistlik jälgida, et oleks tagatud puhta ja kuiva õhu juurdevool ruumi.

10. Valgus ja elektroonika vannitoas

Valgustuse ja muude elektrooniliste lahenduste puhul tuleks jälgida nende seadmete niiskustaluvuse klassi – IP. Eriti oluline on see nõrgalt ventileeritud ruumides, kus niiskus võib lühikese aja jooksul kahjustada seadmeid. Kindlasti varustage vannituba piisava hulga elektripistikutega. Siinkohal on soovitus pigem rohkem kui vähem.

Vannitoaplaneerimine on põhjalik töö ja pigem planeerida kõik viimse detailine läbi, kui hiljem ümberehitusi tegema hakata. Kui eelnevates punktides tekkis täiendavaid küsimusi või vajate professionaali abi, olete alati oodatud meie salongi spetsialist nõustamisele.

Teeme esimene kord kohe hästi ja korralikult!

vannitoa ehitus remont disain

Plaanid uut vannituba aga ei tea kust alustada ning erinevate toodete seas orienteerumine on aeganõudev?

Lae alla Vannitoa Praktiline Disainijuhend, millest leiad ohtralt ideid vannitoa planeerimisel ja plaanimisel. Kolmaosalise disainijuhendi saadame otse e-mailile mõnepäevaste vahedega, et saaksid samm-sammult plaanida oma unistuste vannitoa! Sinu vannituba on meie südameasi!

Lae alla praktiline disainijuhend



 

LINTMAN disainijuhend ja eripakkumised

Sul on võimalik iga hetk uudiskirja listist end kustutada, klikates selleks emaili jaluses olevale lingile.

 

LOE VEEL VANNITOABLOGIST: