Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Tootegiid: Art Deco stiilis vannituba

Art deco on kujutava kunsti, arhitektuuri ja disaini stiil, mis esmakordselt tõstis pead Prantsusmaal vahetult enne I maailmasõda. See ühendas modernistlikku stiili peene käsitöö ja rikkalike materjalidega. Stiili mõjutasid tugevalt kubismi julged geomeetrilised vormid ning seda iseloomustab julgus, glamuur ja viimistletus.

Art Deco stiili kasutamine tänapäeval võib tunduda ekstravagantse ettevõtmisena, kuid paljud klassikalised vannitoa elemendid on juurdunud just sellest stiilist. Näiteks on uhke marmorist pjedestaal-valamu üks lihtsamaid viise, kuidas see stiil oma vannituppa tuua. Kui see kõlab liiga ekstravagantsena, siis ajastukohase tapeedi ning silmapaistva peegliga saab hõlpsasti luua 1920. aastate meeleolu.

art deco jalgadega vann

Art Deco vannituba – digsdigs.com 

art deco päikesekiirtega peegel

Päikesekiire peegel – pinterest.com

Tüüpilised Art Deco stiili tunnused:

  • Sirgjooneliste ja sümmeetriliste vormide kasutamine koos stiliseeritud kujunditega
  • Teravad servad koos paksude, rõhutatud kurvidega
  • Peegeldavad pinnad ja peeglite kasutamine
  • Geomeetriliste kujundite korduvkasutamine
  • Luksuslikud materjalid nagu haruldane puit, kuld ja kroom
  • Luksuslik valgustus, mis tekitab meeleolu
  • Julged värvid, millel on teravad kontrastid, ehkki populaarsed olid ka must ja valge ning neutraalsed toonid
  • Keerukas, kosmopoliitne tunne
  • Poleeritud välimus – siledad ja lihvitud pinnad, läikivad pinnad
  • Taimede ja loomade ülimalt stiliseeritud mustrid

Joon art deco ja vintage stiili vahel on suhtelisel hägune ning seetõttu segunevad need stiilid tihtipeale justkui üheks. Art deco stiil tähendab glamuuri ning seda saab ruumi tuua detailidega nagu uhke kristall-lühter, metallist detailid, palju klaasi ja peegleid.  Sellisest vannitoast ei saa kindlasti puududa ka lõvikäppadega vann, mis lisab ruumile luksulikust.

Art Deco hõngu jaoks võib vannitoas julgelt kasutada musti ja valgeid metrooplaate või isegi musta ja roosa kombinatsiooni. Hästi sobivad ka geomeetriliste mustritega keraamilised plaadid, marmor, silmapaistvad peeglid (näiteks päikesekiire peegel) ning valgustid, kuid ka kuldsed detailid segistite ning käepidemete näol (messing ning vask). Samas ka musta värvi segistid ning dušinurgad loovad oskusliku kombineerimisega vannituppa artdecolikku hõngu.

art deco vannituba

Ülevalpool oleval pildil on hästi näha, kuidas Art Deco stiil on toodud tänapäevasesse elamisse, ilma et see mõjuks kui pildina ajaloost. See vannituba õhkab glamuuri ning luksuslikust, mille inspiratsioon on tulnud art decost – marmor, kuldsed detailid, silmapaistev peegel ning musta ja roosa kombinatsioon, mis oli just sel ajastul levinud.

Pilt: thesethreerooms.com

Leia art deco stiili sobivaid vannitoatooteid ka Lintmani valikust:

Vaata ka teisi tootegiide:

Loe veel vannitoablogist: