Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vead mida vältida vannitoa planeerimisel

Uue vannitoa planeerimine ja kujundamine pole kindlasti mitte odav, seega peaks enne tegutsemist hästi läbi mõtlema, mis on Teie ja perekonna vajadused ning mis on ruumi võimalused, et tulemuseks oleks mugav ja hästi toimiv vannituba. Ehkki silmapaistev eraldiseisev vann või keraamilised plaadid võivad Teie südame kiiremini põksuma panna, määravad mitmed muud tegurid kui hästi vannituba toimima hakkab. Seega oleme siia artiklisse kokku kogunud tüüpilised vead, mida oma vannitoa planeerimisel vältida.

vannitoa planeerimine

Pilt: Kutlayev Dmitry / Shutterstock

vannitoa valgustus

Erinevad vannitoa valgustid

1. Vannitoa funktsionaalsusele pööratakse liiga vähe tähelepanu

Kui soovite praktilist vannituba, siis planeerimisel peab funktsioon tulema enne vormi, eriti väikeses vannitoas. Veenduge, et sanitaartehnika vahel oleks piisavalt ruumi, et inimesed saaksid mugavalt ringi liikuda, istuda või seista. Näiteks tualettpoti ja selle ees oleva eseme või seina vahel peaks olema vähemalt 60 cm. Käterätikuivatid tuleks paigaldada vanni või dušši lähedusse, et vannilinad oleksid haardeulatuses ning kapi ja dušši uksed peavad avanema takistusteta. Lugege lisa meie vannitoa blogist.

2. Halvasti planeeritud valgustus

Halb vannitoa valgustus on parimal juhul ebapraktiline ja halvimal juhul ohtlik. Vannitoa planeerimisel ärge unustage kombineerida erinevaid valgusteid. Veenduge, et vannis lõõgastumiseks on olemas meeleoluvalgus (näiteks seina niši paigaldatud dimmerdatavad valgustid) ning peegli juures meikimiseks ning hammaste pesuks piisav kohtvalgus. Võimalusel ärge piirduge ainult igava ning ebapraktilise plafoonvalgustiga. Kui soovite lisada lühtrit, siis veenduge ohutuses ning jälgige valgustite ning elektriseadmete IP-tähist. Lugege vannitoa valgustuse planeerimistest lisaks meie blogist.

3. Halvasti planeeritud ventilatsioon

Ventilatsioon on tänapäeva õhukindlates kodudes eriti oluline. Need aitavad säilitada siseruumide niiskuse taset ning takistavad hallituse teket ja kasvu. Uutel ventilatsioonidel on erinevad õhuvoolu võimsused, mõõdetuna kuupmeetrites minutis. Suuremate vannitubade puhul ning iga lisa vanni, tualeti, mullivanni, duši jne kohta peaks ventilatsiooni võimsust suurendama. Neid on saadaval ka erineva müratasemega.

4. Valed keraamilised plaadid

Valides vannitoa plaate vaid välimuse järgi võib see praktilisuse ning ohutuse koha pealt saada saatuslikuks. Libe põrandaplaat ning vesi võivad olla üliohtlik kombinatsioonid. Põrandakatte valimisel mõelge, kes seda ruumi kasutab; kaasaegne marmor on uhke ning stiilne, ent pole ideaalseim lahendus eakatele ja väikestele lastele.

Liiga suurte plaatide kasutamine väikeses vannitoas võib viia ebavajaliku plaatide lõikemiseni ning raiskamiseni. Samas ka liiga väikeste plaatide kasutamine jätab „hõivatud“ mulje, mida on lõpuks silmal raske vaadata. Kindlasti küsige enne plaatide ostmist nõu eksperdilt. Lugege keraamiliste plaatide kohta lisaks.

5. Vannitoa seinte eiramine

Vannitoa planeerimisel jääb tihtipeale seinapind sageli tähelepanuta. Korralikult läbimõeldes võib see aga osutuda kasulikuks panipaigaks või ladustamise ruumiks. Seinasisene riiul ehk nišš lisab vannitoale sügavust ning praktilisust, sobides suurepäraselt tualetitarvete või isegi taimede jaoks. Tavalise wc-poti asemel on võimalik paigaldada seinasisese loputuskastiga tualettpott, mis muudab vannitoa avaramaks ning lisab samuti riiuli pindasid. Lugege lisaks nutikaks sisustamiseks meie blogist.

6. Aksessuaaride alahindamine

Kuna uue vannitoa kujundamisel tuleb mõelda nii paljudele asjadele, võib lisatarvikute unustamine olla lihtne. Stiilne komplekt sobivaid tarvikuid ja detaile nagu ladustamis karbid, anumad, dosaatorid, küünlad jne, lisavad Teie uuele vannitoale olulise viimase lihvi. Samuti muudavad need vannitoa praktilisemaks ning igapäeva toimingud kiiremaks. Erinevate aksessuaaride kohta lugege lisaks siit.

vannitoa seinad
vannitoa seinariiulid

Seinasisesed riiulid vannitoas. Pinterest.com

7. Vee raiskamine

Vee raiskamisel ei lase me mitte ainult raha äravoolust alla, vaid teeme kurja ka keskkonnale. Õnneks on palju nippe, mis aitavad vett säästa, ilma et peaksime oma vannis käikudest või dušist loobuma. Uute segistite ostmisel eelistage vett säästva süsteemiga segisteid ning uut tualettpotti valides valige kahesüsteemse loputusega paak, mis lubab säästa lugematul arvul liitreid vett. Keskkonna sõbraliku vannitoa loomise kohta saate lisaks lugeda siit.

Avasta vett säästvad segistid Lintmani valikust:

8. Vannitoa planeerimisel ekspertidega mitte konsulteerimine

Isegi kui Teie isetegemise oskused ja teadmised on kõrgel tasemel, on siiski tark, enne vannitoa planeerimise alustamist, pidada nõu ekspertidega. Lintmani salongis on olemas disaininõustamine ja 3D visuaali (REGISTREERI SIIN!) koostamise võimalus, mis aitavad juba eos vannitoaplaanis esinevaid vigu kõrvaldada. Samuti aitab ekspertidega nõu pidamine luua parima, praktilisima ning ehk ka soodsaima lahenduse. Lisaks on ülioluline valgustite ning elektri seadmete paigaldamiseks palgata elektrik, et tagada hiljem enda ning pereliikmete ohutus.

Avasta vett säästvad segistid Lintmani valikust:

Loe veel Lintman vannitoablogist: