Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

Vannitoa kujundamine ja ruumi planeerimine

Vannitoa kujundamine ei ole ainuüksi mööbli, plaatide ja värvide valimine vastavalt selle kui hästi need väliselt kokku sobivad. Tähtis on seejuures arvestada ka mööbli ja sanitaartehnika mõõtmetega, või ka näiliselt lihtsa tõsiasjaga: kuhu poole uksed avanema peaksid? Kui mõned soovitused on ‘pelgalt’ mugavuse aspektist, siis nii mõnigi lisab vannituppa turvalisust, seda eriti siis kui on tegemist väiksema vannitoaga.

Nii võib vannitoa kujundamine olla hoopis aeganõudvam ja tehnilisem protsess, kui alguses arvata. Soovitame võtta endale see aeg, et asjad ning paigutus eelnevalt läbi mõelda. Hiljem parandusi teha osutub palju kallimaks ja aeganõudvamaks. Selleks, et vannituba oleks funktsionaalne, mugav ja ohutu saame omast kogemusest soovitada allolevaid mõõte ja vahekaugusi. Kui vajad abi, siis ootame Sind meie salongi või broneeri disaineri nõustamine meie kodulehe kaudu.

Vannituba vannitoa ruumi kujundamine, kujunda väike vannituba, vannitoa kujundamine

6. VALAMU

Valamu soovitame paigaldada nii, et selle keskosa oleks vähemalt 40-45cm kaugusel küljeseinast. Kui paigaldada duubelvalamu, siis võiks ühe valamu keskjoonest, teise valamu keskjooneni olema vähemalt 90 cm. Valamu serva ning tualettlaua serva vahele võiks jääda vähemalt 20cm.

7. VALAMU TAGUNE

Jäta vähemalt 20 cm valamu serva ja peegli/kapi vahele. Sellega väldid, et pritsmed kraanikausist ei satuks peeglile või kapile. Vähem koristamist – lihtsam elu!

8. TUALETT

Tualetipoti keskme ja kõrvaloleva mööblieseme või -seadme vahele on soovituslik jätta vähemalt 40cm. Tavapärane tualetipoti kõrgus põrandast on 35 cm. Kui teed vannituppa eraldi tualettruumi või majas on tualettruum eraldi plaaneeritud, siis plaani ruumi jaoks vähemalt 65×165 cm. Kindlasti arvesta, et väikeses ruumis peaksid uksed avanema väljapoole. Teine hea ruumisäästev variant on lükanduks.

9. RÄTIKUHOIDJA

Käteratihoidjad paigalda 65-100 cm põrandast. Vastavalt vannitoa kasutaja kohta võiksid arvestada ca. 90cm (laiust). Kui on võimalik paigaldada maast laeni käterätihoidja või -kuivataja, siis saad kindlasti säästa ruumi laiusest ning kasutada selle asemel ära ruumi kõrgust.

Vannitoa kujundamisel soovitame tähelepanu pöörata järgmistele punktidele:

1. UKSE AVA

Kui sul on suurem vannituba, siis planeeri kasvõi kahepoolsed uksed, kuid väikeste vannitubade puhul on iga sentimeeter tähtis. Sellisel juhul võiksid arvestada ukse ava jaoks vähemalt 80cm.

2. LIIKUMISRUUM

Pisikese vannitoa puhul loeb iga detail ning kõik tuleks põhjalikult planeerida. Kui ukseava on 80cm siis sealt järgnev liikumisruum võiks olla natukene laiem. Kui rohkem ruumi ei ole, siis katsu planeerida vähemalt 90cm laiune vaba liikumisruum.

3. DUŠŠ

Dušikabiini minimaalsed sisemõõdud võiksid olla 85x85cm, kuigi 90x90cm on kindlasti juba ruumikam ja mugavam. Duššiuste avanemine planeeri vannitoa poole (väljapoole),  uste avamine duššikabiini sissepoole on tihtipeale vähem kasutajasõbralik.

4. VANNI / DUŠISEADMED
Duši / vanni kombinatsioonis soovitame paigaldada segisti 75-85cm vanni põhjast. Et hõlbustada seistes duši reguleerimist, oleks hea kui veeühendused on sätitud 1,2-1,3m kõrgusele. Dušisegisti peaks ideaalis olema reguleeritav nii duši seest kui ka väljast.

5. TUALETTLAUA KÕRGUS

Tualettlaua standardkõrgus on tavapäraselt 75-90cm. Kui tualettlaua kasutaja on pikem, siis võiks seda kõrgust natuke tõsta ja vastavalt kasutajale sobitada. Kahe tualettlauaga vannitubades võib üks olla näiteks 75-85cm ja teine 85-100cm kõrge, nii leiab iga pereliige endale sobiva.

HOIA OMA VANNITUBA TURVALISENA!

Oma vannitoa kujundamisel ja ruumi planeerimisel on tähtis pöörata tähelepanu ka turvalisuse faktoritele.

• Soovitame järgida neid disainijuhendeid, et parandada ligipääsu ja tagada kõikide vannitoa kasutajate turvalisus.

• Vali vannitoa põrandale libisemiskindlad materjalid.

• Tee vanni ja dušši sisenemine võimalikult lihtsaks. Dušši sisenemisel peaks vältima astmeid. Ümbritse vann platvormiga nii, et vanni sisenemisel ja väljumisel oleks võimalik selle äärele istuda.

• Vali turvaklaasiga dušiuksed. Kui dušiuks on hingedega, siis peaks see avanema vannituppa, mitte dušikabiini sisemuse poole.

• Paigalda termostaatidega varustatud segistid, et vältida kuumast veest tekitatud põletusi. Kindlusta, et juhtimisseadmed on kergesti ja ilma pingutuseta ligipääsetavad nii vannist kui ka duši alt.

• Lisa vannituppa, eriti vanni lähedale käepidemed, et vältida kukkumisi. Kaasaegsed käepidemed on stiilsed ja multifunktsionaalsed, pakkudes lisaks tualettpaberi hoidja, riiuli või käterätikuhoidja funktsiooni.

• Lisa duššinurka iste.

• Paigalda mullivanni puhul väljalülitamisnupp hädaolukordadeks.

• Kasuta maandusega pistikupesasid; need lülitavad voolu välja, kui tekib ohtlik olukord, näiteks kui niiskus on liiga suur.

• Lukusta kapid, et vältida laste juurdepääsu puhastusvahenditele ja ravimitele.

LOE VEEL LINTMANI VANNITOABLOGIST: