Avatud: E-N: 9-17:00; R: 9-15:00
KVALITEETSED TOOTED, PERSONAALNE TEENINDUS, MÕISTLIKUD HINNAD, KIIRE TARNE!

10 sammu algajale, et teha edukalt vannitoa remont

vannitoa remont algajale

Eelarve on koostatud, ruum kujundatud, seinad püsti –  vannitoa remont alaku!

PS! Kui Sul ikkagi ei ole eelnevad sammud läbimõeldud, siis soovitame lugeda varasemaid blogipostitusi ning laadida alla Lintmani praktiline disainijuhend.

Kui vannitoa remont on teema millega sa oled varem kokku puutunud ja tahad selle ise ära teha, kuid pead end siiski algajaks, siis see postitus on just Sulle. Allpool toome välja 10 sammu ja näpunäidet algajale vannitoaremontijale.

KUST ALUSTADA?

1. Seinte hüdroisolatsioon

Eeldusel, et seinad on püsti (kasutatud ikka niiskuskindlat kipsi), vajalikud torud ja juhtmed veetud, siis tuleks edasi liikuda hüdroisolatsiooni ehk veekindluse tagamise juurde. Pinda ei saa vettpidavaks paljalt keraamiliste plaatide paigaldamisega, kuna plaadisegu ning vuukide täitmiseks kasutatav tsementalusel vuugitäidis on poorne ja loob veele ning niiskusele suurepärase tee aluspinda tungimiseks. Niiskuskahjustuste, hallituse ja bakterite tekkimise vältimiseks tuleb märgades ruumides plaatide alla alati paigaldada hüdroisolatsioon. Soovitame kasutada hüdroisoleerimiseks võõbatavaid hüdroisolatsioonimastikseid, endale sobiva leiad ehituspoest ja kindlasti konsulteeri teenindajaga. Kata sein vähemalt kahe kihi hüdroisolatsioonimastiksiga. Nurkades ja torude läbiviikude juures kasuta tekstiilarmeeringut.

Mis edasi?

2. Seinte ettevalmistus viimistlustöödeks

Juhul, kui soovite näiteks osaliselt seinu värvida, tuleks aluspind veekindla pahtliga pahteldades siledaks saada. Pahteldamisele nagu ikka järgneb lihvimine ja siis juba kruntvärv.

3. Seinte viimistlemine – plaatimine & värvimine

Seinte plaatimisel alusta plaatimist teisest reast, esimene rida plaaditakse peale põranda plaatimist. Värvitavate pindade puhul tuleb peale kruntimist, aga enne värvimist, nurgad akrüülida. Värvimisel kasuta niiskuskindlasse ruumi sobivat kõrge läikeastmega värvi. Ära unusta lage!

4. Põranda hüdroisolatsioon

Põranda hüdroisolatsioon tuleb teha hiljem sellepärast, et suure tõenäosusega saab seinte viimistlemise käigus põranda hüdro kahjustada ja nii kaob tema vettpidav funktsioon. Soovitame põrandal kasutada täies ulatuses tekstiilarmeeringut. Kata põrand vähemalt kolme kihi hüdroisolatsioonimastiksiga.

5. Põranda plaatimine

Põrandate plaatimisel tuleb arvestada kalletega, et tagada vee äravool. Trapp paigaldatakse põranda plaatimise käigus. Peale põranda plaatimist, plaadi ka seinte alumine rida.

6. Vuukimine

Vuukimist alusta seintest. Sega valmis vuugisegu vastavalt juhistele ja siis suru painduva servaga pahtlilabida abil vuugitäide plaatide vahedesse, tõmmates risti üle kõigi vuugijoonte. Eemalda kohe liigne vuugitäide plaatidelt käsna abil.

7. Vuukide puhastamine

Kui vuugisegu hakkab kuivama, pese hästi väljaväänatud käsnaga üleliigne segu maha. Väldi liiga märja käsnaga pesemist, kuna on oht, et vuugisegu vedeldub ning voolab vuugist välja. Kui vuugisegu on kõvenenud, hõõru kõik seina- ja põrandapinnad kuiva lapiga (soovitame karukeelt) üle ning eemalda tolm. Kui eemaldada vuugisegu tolm liiga vara, on oht, et pühid kuiva segu niiskesse vuuki ja vuugis võib tekkida värvimuutus.

8. Silikoonimine

Peale plaaditud pinna puhastamist tuleb paigaldada piirajaks teip, et silikoonvuuk jääks ühtlane. Silikoonvuugi laius võiks olla umbes 3 mm. Kui oled veendunud, et silikooni sai ühenduskohtadesse parasjagu, siis pritsi paigaldatud silikoonvuugile peale seebivett ja tõmba näpuga vuugist sujuvalt üle. Nii saad sileda ja ühtlase tulemuse. Eemalda teip koheselt.

9. Sanitaartehnika paigaldus

Kui kõik segud on kõvenenud ja ruum üle pestud, paigalda sanitaartehnika. Santehnika paigaldus vajab spetsiaalseid oskusi, vajalikke tööriistu, asjatundlikkust ja varasemaid kogemusi. Jälgi, et paigaldamise käigus puuritavad tüübli ja kruviaugud saaksid veekindluse säilitamiseks täidetud silikooniga. Hoidu puurimast ja kruvimast kohtades, kus võib olla veetorusid või põrandaküttekaabel.

10. Vannitoamööbel

Kapid, riiulid jm vannitoamööbel paigalda siis, kui kõik muu on juba paigas, et vältida mööbli vigastamist.

Nii lihtne see vannitoa remont ongi! 🙂

Postitus on valminud eeldusel, et isetegijal on varasem kogemus plaatimise, maalritööde jm vannitoaremonti puudutavate tegevustega. Juhul, kui kogemused puuduvad, palun telli töö ikka oma ala asjatundjalt, nii saad kvaliteetse ja ilusa tulemuse ning lõpuks säästad kindlasti raha, aega ja närve.

Autor: Triinu Aruoja. Minimalistliku maailmavaatega isetegijast pereema, sisekujundaja ning www.ttaru.com sisekujundus- ja kodublogi asutaja ja eestvedaja.

Loe veel Lintman vannitoablogist: